KABA (Karlovačka banka d.d)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska KABA (Karlovačka banka d.d)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


fotije, bašti hvala što se svim srcem trudiš da nas prosvijetliš. To ti dođe kao bacanje biser pred…..
Čudno da si toliko uporan sa svojim komentarima koje nitko ne traži od tebe a sam nemaš ni jednu dionicu KABE. Eto danas određen je datum Hrvatskog ulaska u EU i bogami i KABA to /doduše malo/ odmah osjeti, porast cijene nije velik ali prodaja i nije loša.

Molim lepo. Prijatno.

Tira tara i pastira u frulicu kad zasvira...

S obzirom da sam u posjedu Kaba-r-a i Koei-r-a a gotovina je spremna išao sam usporediti te dvije dionice radi dokupa. Kaba je pala sa 430 na 53 i trenutno je 83 što znači 377 kn pada i sada 30kn povrata ili 7,9%. Koei je pao sa 1350 na 161 i (1189kn pada),trenutno je 670 što znači 509kn povrata ili 42,8%.Naravno da je Koei bolja firma ali do te mjere? Pogotovo što netko tko razmišlja o preuzimanju Kabe uvijek uračuna i premiju. Vjerujem da bi ovaj tjedan mogao biti jedan od ključnih. Ako nastavi rasti veliki nalozi če se skloniti ili če biti pokupovani i onda do cca 106kn privremeno i dalje do 140kn.Živi bili pa vidjeli.

Vladajućoj strukturi nije u cilju da se ova dionica učini atraktivnom i sve će učiniti da cijenu drže pod kontrolom.


Vladajućoj strukturi nije u cilju da se ova dionica učini atraktivnom i sve će učiniti da cijenu drže pod kontrolom.

___________

korisniče rex,
nas ne zanima vladajuća struktura, nas zanima dionica kaba-r-a…nama je u interesu da ova dionica dostigne cjenovnu razinu od 200 i sve ćemo učiniti da je oslobodimo kontrole.

[b]Jednog dana krenuli smo mi putem kojim nisu mogli svi. Bili smo sigurni u svoj hepiend. U svoj dixie band[/b].

Dotore Oetker,
nitko sretniji od mene. Samo naprijed.

Jedan dan dionica ne raste i jedan mali dioničar je odlučio prodati svojih 40 komada i uložiti u nešto što danas raste da možda zaradi za burek( a izgubi malo više).
jadna li smo burza. Uveo bih minimalnu transakciju barem 10.000 kn…

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Vijesti/OTP-razmatra-mogucnost-novih-akvizicija-u-Hrvatskoj
OTP "razmatra mogućnost" novih akvizicija u Hrvatskoj

Predali su ponudu i za Kabu.

Dobio sam kući poziv za dokapitalizaciju po 100 kn. Ako na burzi prije isteka roka cijena ode iznad onda ću dokapitalizirati. Inače ne.

To je upavo i smisao držanja ove cijene nisko. Tj. da se mali dioničari i željni brze zarade odbiju od sudjelovanja u dokapitalizaciji po 100 kuna. Ovog puta im nije potrebna klauzula o dokapu privatnom ponudom uz isključenje prava. Provode to drugim metodama.

Oživjela trgovina danas ovom vrijednosnicom. Čim se počelo trgovati kroz maglu [smiley]

rex, točno je da je oživjela trgovina KABOM a razlog je jasan.
Kao dioničar KABE dobio sam poziv za redovnu Glavnu skupštinu koja će se održati 30.06.2011. Uz obavijest navedeno je da će se izvršiti i dokapitalizacija KABE sa 400.000 novih dionica nominale 100 kuna. Dokapitalizacija će biti izvršena po hitnom postupku i biti će provedena 29.07.2011. Sve nove dionice će biti redovne KABA-R-A.
Prema tome nije čudno da je pojačana kupnja KABE po današnjim cijenama kada će se za par dana biti dokapitalizacija po 100 kuna.
Da bi dokapitalizacija uspjela kolika će biti cijena dosadašnjih dionica izlistanih na burzi. Nema šanse da bi dokapitalizacija po 100 kuna uspjela ako cijena KABE na burzi ostane ispod 100 kuna.

Pitanje za suvlasnike. Ide li netko sutra na sjednicu skupštine dioničara? Ako da molio bih da napiše koju o tome kako je bilo.
Posebno me zanima već lakonski spremljen Sandijev govor o utjecaju globalne krize na njegove osobne sposobnosti upravljanja bankom. Bit će to ujedno i rastank s predsjednikom uprave koji prelazi u nadzorni odbor. Bit će zanimljivo tko će ga zamijeniti. Možda mama Š., iako u to nisam baš previše siguran. Vjerujem da Vidić ima svog novog kandidata.

New Report

Close