JNAF (Jadranski naftovod)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JNAF (Jadranski naftovod)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




Nije bitno tko prodaje nego KOME prodaje……..Šala naravno, ali ima nešto istine tu? [rolleyes]

da uletim????
pofuk
[/quote]

Uleti, uleti vlak je pun i nema više puno mjesta.
Uskoro bu ostale samo skupe karte.
[/quote]
hm……….
pofuk

Jadranka Kosor i Vladimir Putin susrest će se još dva puta ove godine – u lipnju u Moskvi te u Dubrovniku

ZAGREB – Atmosfera na razgovoru hrvatske premijerke Jadranke Kosor i ruskog šefa Vlade Vladimira Putina bila je izuzetna i opuštena, a već dugo, rekli su ruski dužnosnici, nisu vidjeli svog premijera tako dobro rasploženog tijekom nekih međudržavnih razgovora. Putin je tako, poput Pahora, također “pao”. Očito je hrvatska premijerka, osim dobrog posla, šarmirala još jednog europskog državnika, pa će se Putin s njom susresti još dva puta ove godine. Naime, u lipnju će Jadranka Kosor još jednom put Moskve , gdje će s ruskim premijerom otvoriti predstavništvo Hrvatske gospodarske komore.

VEZANE VIJESTI
Vijesti
Putin: Gospođo Kosor, stigli ste u zadnji tren
Ivan Šuker opet izazvao sukob i još jednom je izgubio
Premijerka je stala uz Rohatinskog, smijenit će Marića
Stiže i Medvedev
Osim toga, velika je vjerojatnost ( Rusi su dali načelnu suglasnost) da će Vladimir Putin doći na sljedeći Croatia summit koji se početkom srpnja održava u Dubrovniku.

Uz Putina bi se tamo trebao naći i talijanski premijer Silvio Berlusconi te još neki visoki dužnosnici iz regije.

Google oglasi
Kontakt Seksualne
Erotsko posredovanje partnera na nivou.
http://www.c-date.com.hr
Potkraj ove ili u prvoj polovici sljedeće godine u Zagreb bi također mogao doputovati ruski predsjednik Dmitrij Medvedev. Iako je susret dvoje raspoloženih premijera trajao gotovo tri sata, na njemu nije bilo riječi o političkim pitanjima, tek je, gotovo usputno, konstatirano da Hrvatska i Rusija nemaju otvorenih političkih pitanja ni prijepora.

Nije ponudio MiG-ove
Iako se očekivalo da će Putin hrvatskoj premijerki ponuditi ruske MiG-ove za hrvatsko zrakoplovstvo, to se nije dogodilo.

Rusi će, doznajemo, tu ponudu iznijeti na redovitom godišnjem sastanku mješovite međuvladine komisije koja će se sastati u Zagrebu najesen ove godine.

PEOP je ponovno u igri – 400km movog transportnog sustava kroz HR kapaciteta 60 milijuna tona nafte godišnje. Ekološki prihvatljivo jer miče veliki dio tankerskog prometa iz Jadrana, trasa u HR već postoji – ostaje samo pitanje na koji način će se priključiti na Italiju – vjerojatno podmorski.

Sutra sastanak Kosor – Pahor – Tadić!

Vjerojatno će biti i razgovora o tom šro se razgovaralo i dogovaralo u Moskvi.

Slažem se s Šternom da bi Potočić mogao trasom JANAF-a ali i PEOP bi mogao trasom JANAF-a i tu ne bi bilo puno papirologije. I sve bi se to moglo u jednom koridoru kroz Rumunjsku.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/ad/Oil_pipelines_in_Europe.png
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d7/Major_russian_gas_pipelines_to_europe.png

Datum objave: 4.3.2010 u 10:34h
Stručnjaci zadovoljni priključenjem Hrvatske na južni tok kojim će godišnje prolaziti 30 milijardi kubika plina
Što više dobavnih pravaca – sigurnija opskrba plinom

http://www.novilist.hr/Vijesti/Gospodarstvo/sto-vise-dobavnih-pravaca–u2013.aspx

Pridružio bih se svima onima koji lobiraju da glavni krak plinovoda ide kroz HR.
Što više – to nije nemoguća misija.
Ako se ponudi sudjelovanje u PEOP-u za Potočić kroz HR. [cool]

http://www.poslovni.hr/141583.aspx

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

Joj ti Kezme jedan, jel ti moraš svaku igru skrivača pokvarit? [thumbsup]

Brodari rules (svi koje ja imam) [thumbsup]

Kitio sam ja i veće ulagače od vas na ovom forumu i opet ću!!!!

Idealan koridor za spoj Istok – Zapad!

BEOGRAD, Kazahstan želi da učestvuje u projektu naftovoda Kostanca-Pančevo-Trst (PEOP), kazao je predsjednik Kazahstana Nursultan Nazarbajev.

Kazahstan namjerava da učestvuje u projektu PEOP


Joj ti Kezme jedan, jel ti moraš svaku igru skrivača pokvarit? [thumbsup]

Brodari rules (svi koje ja imam) [thumbsup]

Dobro kažeš.

Pa to vrijedi brat bratu 10% rasta ako ne i 12%.

Najjača dionica na Balkanu

KUPOVAO SAM JA BELJE PO 8, PTKM 12, ATPL 70, KODT 200, HDEL 50, TNPL 200 a VI ?



Joj ti Kezme jedan, jel ti moraš svaku igru skrivača pokvarit? [thumbsup]

Brodari rules (svi koje ja imam) [thumbsup]

Dobro kažeš.

Pa to vrijedi brat bratu 10% rasta ako ne i 12%.

Najjača dionica na Balkanu
[/quote]
Imam osjećaj da ovdje netko priča sam sa sobom.

Indikativno je da kezme i nacvrcani imaju isti datum prijave. Mozda su taj dan stigli novi routeri u kvart?

U bilo kojem momentu na svoj portfelj možete gledati kao da vam ga je tog časa netko poklonio i nije vam rekao kupovne cijene

kad je jedna dionica ko ovi janaf puna nafte onda ona ne mre padati neg sam može rasti…vi samo gledajte kako će da raste ovih dana i ovih mjeseci, slobodno gledajte, janaf vas ne vidi.

prejak sam i moralno i intelektualno i verbalno i financijski da bi ikada imao potrebu igrati nepošteno - zimzelen

Da li se zna nešto o tim tajnim pregovorima sa Rusima?

STRENGTH AND HONOUR


Da li se zna nešto o tim tajnim pregovorima sa Rusima?

ne zna se. Inače ne bi bili tajni.

Na ovim prostorima definitivno se kuha jedna velika energetska priča. Npr samo će se Kosorica 3x sastati s Putinom u periodu od cca 4 mjeseca. Da ne kažem koliko su aktivni i ostali političari iz bivše Juge ali i iz biše sovjetske sfere. Sve se vrti oko energije!
Ukoliko bi se trasa JANAF-a iskoristila za PEOP to bi po meni značilo da u istu trasu ide i Potočić – ne odcjep nego glavni krak!
U tom slučaju bi imati skraćenu verziju South streama: Beregovaya – Rumunjsak – Srbija – Hrvatska!
Nabucco bi išao preko Bugarske i negdje u Rumunjskoj ili Srbiji bi se spojio na South Stream.
Nije li to razlog za nagli zaokret glede South Streama i Nabucca. Da se ide prema zajedničkom projektu!

ma sve super, ali cijena je skočila sa 1000 na 3000 kuna i mislim da su sve te lijepe vijesti odavno uračunate u cijenu, a uz p/e 26 i 1 book trenutno teško da se može dalje prema gore. mogući su tu i tamo izleti, ali realno ovo je srednjeročni maksimum cijena. ima dionica koje nisu odradile ni 50% od dna, a ova je odradila već 300% i to uvijek treba imati na umu. a uspoređivati janaf sa nabuccom i ostalim prlinskim projektima s kojima janaf nema niti će imati ikakve veze je ništa drugo nego navlačenje neznalica na kupovinu. ako će koji koridor ići kroz RH, to će biti u nadležnosti CROSCO-a a ne janafa koji se bavi transportom nafte. red je i da se to kaže.

...povijest se ponavlja...

New Report

Close