JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




čudno da nitko ne komentira da su u zadnjem kvartalu generirali realnu zaradu (novu vrijednost) za razliku od ATPL koja je na nuli. JDPL je oduvijek imao bolji operativni EBITDA i EBITDA maržu čak i od ATPL. Toliko o nesposobnosti uprave. JDPL i dalje _zarađuje_novac i rješava obveze bez nagrizanja u supstancu. Cash se troši za novogradnje a ne zbog gubitka u poslovanju. Ovo ja najbolje izvješće na ZSE. aj bok.

Ovo nitko ne dovodi u pitanje. Dobit je ionako računovodstvena fikcija…

[/quote]

…a optimizam je iluzija uzrokovana nedostatkom informacija. [lol]

svašta se ovdje može pročitati.
inače ništa dobro ne nalazim u ovom izvješću osim ako se izbije amortizacija poslovali bi pozitivno
no smješno je uopće ovaj izvještaj uspoređivati sa onime sa ATPL čiji bi EBITDA bio blizu 1B kuna.
nema veze…bit će bolje….bilo je i gorih dana
[/quote]

hehe Febo, na koliki kapital? Isto tak ja mogu reć da je EBITDA HT-a nekoliko B kuna. Što je to točno bolje u izvješću ATPL-a i što je to točno loše u ovome? Pazi objektivno govorim, imam obje dionice u malim količinama…Koliko je ATPL zaradila u zadnjem kvartalu i da li je dodala vrijednost? Pustimo sad smanjenje booka kod JDPL-a revalorizacijom, pa znali smo da brodovi ne vrijede tolko, na znam šta je tu čudno. JDPL ima _bolje_ rezultate iz prijevoza roba.(bolje u odnosu na kapital). Nema trgovinu brodovima, doduše zato i je lošija firma, to je istina, jer preprodaja starih brodova na peaku vozarine je jednako bitna grana brodarskog biznisa. ATPL jest bolja firma jer su progresivniji i više ulažu u budućnost (flota), ali ovo izvješće je bolje od onog ATPL, a ti kako hoćeš. Jedina mana ove firme su ovi bezobrazno skupi Supramaxi. Da su kupili od kineza i korejanaca bila bi tip top, ali je druga tema. dakle i oni ulažu u flotu

I'LL BE BACK

Kako ces komentirati zadnji kvartal Atlanske i Jadroplova???? Uzmi u obzir da ce se vozarine za sipki teret puno prije oporaviti od kontejnerskog!!! Jadroplov je kasnije usao u krizu od Atlanske, ali je nedvojbeno usao!!! Usporedjuj prvi kvatral, polugodiste… 09 za koji dan…mjesec…
Ovo izvjesce je ocekivano, vise me brine ’09, ’10…to je neizvjesno (zato i je takva cijena)


Kako ces komentirati zadnji kvartal Atlanske i Jadroplova???? Uzmi u obzir da ce se vozarine za sipki teret puno prije oporaviti od kontejnerskog!!! Jadroplov je kasnije usao u krizu od Atlanske, ali je nedvojbeno usao!!! Usporedjuj prvi kvatral, polugodiste… 09 za koji dan…mjesec…
Ovo izvjesce je ocekivano, vise me brine ’09, ’10…to je neizvjesno (zato i je takva cijena)


Točno tako .Zato cjena i stoji gdje je ali i nepada više.Što znači da ako se pokaže u vrlo skorašnje vrijeme da i neće biti tko gadno kako se očekuje ———– ide se gore.
U prijevodu ne treba jadroplovu nikakva dobra vijest nego samo to da neće biti gore na marketu.
Zato i nema padanja.

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


Kako ces komentirati zadnji kvartal Atlanske i Jadroplova???? Uzmi u obzir da ce se vozarine za sipki teret puno prije oporaviti od kontejnerskog!!! Jadroplov je kasnije usao u krizu od Atlanske, ali je nedvojbeno usao!!! Usporedjuj prvi kvatral, polugodiste… 09 za koji dan…mjesec…
Ovo izvjesce je ocekivano, vise me brine ’09, ’10…to je neizvjesno (zato i je takva cijena)

kolega ja mogu komentirati ono što imam za komentirati, a to je ovo izvješće. Slažem se da forward može biti lošiji za JDPL zbog kontejnera, pa ja o tome uopće ne pričam. Kad dođu izvješća za 1Q i 1H onda ćemo moći usporediti. Isto tako ja tebi mogu reći da pogledaš kolike su vozarine za Pana, a kolike za Handy i Supra, pitaj ove kaj se kuže u brodarstvo kojima je niži breakeven, pa ćeš vidjeti da po tom ključu JDPL ima bolji forward od ATPL. Mi ne znamo ugovore niti od jedne firme i možemo samo nagađati.IMHO JDPL je trenutno u komotnijoj poziciji, bez obzira na dva kontejneraša. O cijeni dionice ne bih, jer to nije tema rsaprave.

I'LL BE BACK



Kako ces komentirati zadnji kvartal Atlanske i Jadroplova???? Uzmi u obzir da ce se vozarine za sipki teret puno prije oporaviti od kontejnerskog!!! Jadroplov je kasnije usao u krizu od Atlanske, ali je nedvojbeno usao!!! Usporedjuj prvi kvatral, polugodiste… 09 za koji dan…mjesec…
Ovo izvjesce je ocekivano, vise me brine ’09, ’10…to je neizvjesno (zato i je takva cijena)

kolega ja mogu komentirati ono što imam za komentirati, a to je ovo izvješće. Slažem se da forward može biti lošiji za JDPL zbog kontejnera, pa ja o tome uopće ne pričam. Kad dođu izvješća za 1Q i 1H onda ćemo moći usporediti. Isto tako ja tebi mogu reći da pogledaš kolike su vozarine za Pana, a kolike za Handy i Supra, pitaj ove kaj se kuže u brodarstvo kojima je niži breakeven, pa ćeš vidjeti da po tom ključu JDPL ima bolji forward od ATPL. Mi ne znamo ugovore niti od jedne firme i možemo samo nagađati.IMHO JDPL je trenutno u komotnijoj poziciji, bez obzira na dva kontejneraša. O cijeni dionice ne bih, jer to nije tema rsaprave.
[/quote]

Nismo se razumjeli
Tvoje pitanje par postova prije bilo je, zasto nitko ne komentira zadnji kvartal Atlaske i Jadrpoplova. Ja sam se osvrnuo na to! Jadroplov u zadnjem kvartalu uopce nije osjetio krizu dok je Atlanska vec debelo u njoj. Inace Atlansku nikada nisam imao, dok sam u jadroplovu vec jako dugo!

bez troškova kamata i amortizacije samo u 4Q 2008. ATPL je zaradila 27 i kusur milja a JDPL
je po istoj osnovi u gubtiku čak gotovo 34 milje kuna. Samo u zadnjem Q.
Neto profitna marža ATPL je 36 % a kolika je kod JDPL?
Ovo zadnje nema direktne veze sa veličinom firme.
Neću vam više kvariti veselje i utjehu, a protiv dioničara JDPL nemam ništa.
Sorry about bothering.
Adios!

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


bez troškova kamata i amortizacije samo u 4Q 2008. ATPL je zaradila 27 i kusur milja a JDPL
je po istoj osnovi u gubtiku čak gotovo 34 milje kuna. Samo u zadnjem Q.

jesi izbio kod JDPL onih 93 milje revalorizacijske gimnastike od rashoda ?

I'LL BE BACK


bez troškova kamata i amortizacije samo u 4Q 2008. ATPL je zaradila 27 i kusur milja a JDPL
je po istoj osnovi u gubtiku čak gotovo 34 milje kuna. Samo u zadnjem Q.
Neto profitna marža ATPL je 36 % a kolika je kod JDPL?
Ovo zadnje nema direktne veze sa veličinom firme.
Neću vam više kvariti veselje i utjehu, a protiv dioničara JDPL nemam ništa.
Sorry about bothering.
Adios!

Koje ti sine gluposti valjaš. Kuda misliš da je otišlo vrijednosno usklađenje i amortizacija?



bez troškova kamata i amortizacije samo u 4Q 2008. ATPL je zaradila 27 i kusur milja a JDPL
je po istoj osnovi u gubtiku čak gotovo 34 milje kuna. Samo u zadnjem Q.

jesi izbio kod JDPL onih 93 milje revalorizacijske gimnastike od rashoda ?
[/quote]

daaaa,.a prošle godine si uračunavao pozitvnu revalorizaciju…
to je samo manji dio,provjeri si AOP 096-Revalorizacijske rezerve( -962.761.000), očito ih više nema, onih 42.776 reziduala je možda ostatak za zgradu uprave.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



bez troškova kamata i amortizacije samo u 4Q 2008. ATPL je zaradila 27 i kusur milja a JDPL
je po istoj osnovi u gubtiku čak gotovo 34 milje kuna. Samo u zadnjem Q.
Neto profitna marža ATPL je 36 % a kolika je kod JDPL?
Ovo zadnje nema direktne veze sa veličinom firme.
Neću vam više kvariti veselje i utjehu, a protiv dioničara JDPL nemam ništa.
Sorry about bothering.
Adios!

Koje ti sine gluposti valjaš. Kuda misliš da je otišlo vrijednosno usklađenje i amortizacija?

[/quote]

mislim da je otišlo iz kapitala…AOP 096, ako lažem ja , ne laže izvješće

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

ajte bok…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




bez troškova kamata i amortizacije samo u 4Q 2008. ATPL je zaradila 27 i kusur milja a JDPL
je po istoj osnovi u gubtiku čak gotovo 34 milje kuna. Samo u zadnjem Q.
Neto profitna marža ATPL je 36 % a kolika je kod JDPL?
Ovo zadnje nema direktne veze sa veličinom firme.
Neću vam više kvariti veselje i utjehu, a protiv dioničara JDPL nemam ništa.
Sorry about bothering.
Adios!

Koje ti sine gluposti valjaš. Kuda misliš da je otišlo vrijednosno usklađenje i amortizacija?

[/quote]

mislim da je otišlo iz kapitala…AOP 096, ako lažem ja , ne laže izvješće
[/quote]

Najbolje ti je da su uhvatiš uzgoja kukuruza, a burzu i izvješća prepusti drugima.

Jedini problem s izvješćima Jadroplova je utaja poreza i to tri puta. Treći put će biti kada se gubici iz ove godine prenesu u slijedeću i za toliko umanji porezna osnovica.
Drugi problem je kako je ovo prošlo reviziju i što na to kaže porezna uprava.





bez troškova kamata i amortizacije samo u 4Q 2008. ATPL je zaradila 27 i kusur milja a JDPL
je po istoj osnovi u gubtiku čak gotovo 34 milje kuna. Samo u zadnjem Q.
Neto profitna marža ATPL je 36 % a kolika je kod JDPL?
Ovo zadnje nema direktne veze sa veličinom firme.
Neću vam više kvariti veselje i utjehu, a protiv dioničara JDPL nemam ništa.
Sorry about bothering.
Adios!

Koje ti sine gluposti valjaš. Kuda misliš da je otišlo vrijednosno usklađenje i amortizacija?

[/quote]

mislim da je otišlo iz kapitala…AOP 096, ako lažem ja , ne laže izvješće
[/quote]

Najbolje ti je da su uhvatiš uzgoja kukuruza, a burzu i izvješća prepusti drugima.

Jedini problem s izvješćima Jadroplova je utaja poreza i to tri puta. Treći put će biti kada se gubici iz ove godine prenesu u slijedeću i za toliko umanji porezna osnovica.
Drugi problem je kako je ovo prošlo reviziju i što na to kaže porezna uprava.
[/quote]

Najbolje ti je da se prihvatiš uzgoja ovaca, a novce daj profesionalcima da njima upravljaju, manje ćeš se živcirati. Inače sa ljudima koji se u burzu i financ.izvješća kuže ko Marica u krivi k..c ja ne diskutiram.
Aj bok [bye]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

To Dio
O kakvoj utaji poreza ti pricas


čudno da nitko ne komentira da su u zadnjem kvartalu generirali realnu zaradu (novu vrijednost) za razliku od ATPL koja je na nuli. JDPL je oduvijek imao bolji operativni EBITDA i EBITDA maržu čak i od ATPL. Toliko o nesposobnosti uprave. JDPL i dalje _zarađuje_novac i rješava obveze bez nagrizanja u supstancu. Cash se troši za novogradnje a ne zbog gubitka u poslovanju. Ovo ja najbolje izvješće na ZSE. aj bok.

Kolega pricat ce mo kad containerasima istece TC ako vec nije. Za njih imaju dvije opcije. Kako danas stoji situacija opcije su vozit sa gubitkom ili ih vezati. Danas sam morao putovati u Lenca na condition survey containerasa 2000 TEU (podsjeca li vas na nekoga). U 1330 survey otkazan. Guess why?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close