JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u odnosu na tjedan ranije…

AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF +745
HPB D.D. +52
PBZ D.D. -46

Nesto mi kaze da sam i te kako bio u pravu kad sam rekao neki dan da Aureus brani dionicu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"




@mateja

Pokrecem peticiju "TUNU ZA DIREKTORA" Definitivno bi bio produktivniji od Papinja. Tuna ubolja si u srž problema.

Potpisujem a da je normalna država i to bi se moglo izrealizirati.

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

čaruga, ne nasjedaj. techman bi mene za direktora zato da dionica padne na 100 kn, pa da se onda nakupuje, pa nova peticija za povrat papića, pa on prodaje po 600. ne može [tongue]

inače, prodaja kojeg broda bi (uz neku pristojnu dobit ove godine) vjerojatno ispeglala zadržane gubitke – otišlo bi iz revalorizacijskih rezervi u zadržanu dobit direktno.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch


Nesto mi kaze da sam i te kako bio u pravu kad sam rekao neki dan da Aureus brani dionicu.

Prije par mjeseci Aureus nije imao ništa!! To je podebljavanje, a ne obrana, sigurno ne ulaze na par mjeseci da bi morali braniti. Uostalom ima tu puno fondova i od HPB-a, a bome i mirovinaca pa zašto bi se baš Aureus našao pozvan braniti cijenu ?? Pa nije baš da oni imaju najviše love, a nije ni udio u imovini fonda baš takav da bi branili JDPL. MMTZ recimo imaju više nego duplo pa ne brane cijenu. Ili im je JDPL jako simpatičan (oba vlasnika su privatno out), ili možda ipak nisi u pravu.


inače, prodaja kojeg broda bi (uz neku pristojnu dobit ove godine) vjerojatno ispeglala zadržane gubitke – otišlo bi iz revalorizacijskih rezervi u zadržanu dobit direktno.

Ma kazem ti ja. ZA DIREKTORA. [thumbsup]

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Uostalom ima tu puno fondova i od HPB-a, a bome i mirovinaca pa zašto bi se baš Aureus našao pozvan braniti cijenu ??

Ma slazem se da je sve u domeni spekulacije. Ipak ko je blize oltaru bolje misu (i probleme) cuje a Aureus gleda na Jadroplov.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

To da Aureus nije branio cijenu je sasvim jasno,vise vjerujem varijanti da je Aureus cijenu smatrao dobrom za debljanje pozicije

KADA NARASTEM BIT ČU BROKER


To da Aureus nije branio cijenu je sasvim jasno,vise vjerujem varijanti da je Aureus cijenu smatrao dobrom za debljanje pozicije

Bogami dakladd post ti je pun argumenata. Molim te objasni meni glupom kojem iz tvog posta to nije jasno.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Hm… činjenica je da je promet u zadnjim danima na JDPL bio smiješan i da je kupac uistinu želio nakrcati se bilo bi mu pametnije da stavi skrivene naloge na bidu, kao što to rade na ATPL. JDPL očito nije problem zadržati sa par vidljivih naloga od po 100 do 600 komada. Da sam ja kupac koji sada vidi priliku i da želim kupiti puno JDPL-a po cca 600 kn stavio bih skrivene. Techmanova konstrukcija drži vodu, no sve je to kibi dabi.

I'LL BE BACK




@mateja

inače, za znalce o brodovima: koliko bi se jadroplovu isplatilo sad prodat koji stariji brod i zamijenit ga za noviji? novaca se ima za nadoplatit, a za ove eventualne novogradnje se kasnije može i kreditima krpat. tak i tak ne treba sad za njih lovu iskeširat ak se dogovore.

Pokrecem peticiju "TUNU ZA DIREKTORA" Definitivno bi bio produktivniji od Papinja. Tuna ubolja si u srž problema. Doduse samo jedan brod je u godinama za prodaju ali slazem se da bi se moglo kupit nesto polovno odmah (umjesto gubiti na tecajnim razlikama) i jos ostaje dovoljno za novogradnje ako se dogode.
[/quote]

Techman, da smo ostali unutra možda smo i mogli učinit nešto po ovom pitanju.

Barem glasati protiv davanja razrješnice Papiću, ako ne i predložiti Tunu za direktora.

Ovako, s iznimnim zanimanjem očekujem polugodišnje izvješće.

Ovih novih 745 komada Aureusa se odnosi na trgovanje 4.6, 9.6., 10.6., svaki dan su kupili cca 250 kom.

4.6. protrgovano 539 kom, 9.6. 2.150 kom i 10.6. 1.417 kom. Prosječna cijena 4.6 616 kn, 9.6. 608 kn, 10.6. 597 kn.

4.6. je Aureus kupio polovicu ukupne protrgovane količine, a slijedećih dana kad je cijena bila i deset kuna niža nije kupovao veće količine od ove ili 5. i 6.6. uopće nije povećavao poziciju.

Ali da se ja želim podebljavati 4.6. kad je likvidnost bila nikakva, a želim ući, makao bi se sa bida i odvukao cijenu niže i onda kupovao ispod 600 slijedećih dana.

E sad da li je ovo podebljavanje ili branjenje? Sve je stvar percepcije.

Samo na tecajnima ako gledamo ovaj cash na racunu ako je u dolarima bez dobiti kroz 2 kvartal ce biti oko 6 mil. u plusu ako dolar ostane na ovim razinama a nece vec ce jos rasti an nekih 4.8 kn po dolaru.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

evo

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.


Samo na tecajnima ako gledamo ovaj cash na racunu ako je u dolarima bez dobiti kroz 2 kvartal ce biti oko 6 mil. u plusu ako dolar ostane na ovim razinama a nece vec ce jos rasti an nekih 4.8 kn po dolaru.


Taj plus je vec nekidan popusio brod u Trstu.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"



Samo na tecajnima ako gledamo ovaj cash na racunu ako je u dolarima bez dobiti kroz 2 kvartal ce biti oko 6 mil. u plusu ako dolar ostane na ovim razinama a nece vec ce jos rasti an nekih 4.8 kn po dolaru.


Taj plus je vec nekidan popusio brod u Trstu.
[/quote]

Pa tako do 27.06?


Pa tako do 27.06?

Eto gospodo draga. Ovaj ashrakov upitnik je bio tacka na i da izadjem. Ko voli nek izvoli. Sad vam je sve kazano.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

New Report

Close