JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Techmen

Osjećam malu nervozicu. Nije pala koliko je trebala. Spasitelj Aureus. Ha,ha,ha.

ja ne znam koliko su oni prije imali. ak su npr. imali 5.000 komada, što nije glupo od njih utući još 6.000 da bi branili onih 5.000? što nisu to utukli negdje drugdje – npr. u KODT. i tam imaju solidno, pa ne brane.
i što će sad s tim obranjenim? branit i dalje do sudnjeg dana?
htjedoh reći da mi to s branjenjem slabo drži vodu.

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Pozdrav kolege dioničari

Vidim do 1400 sati samo cca 130.000 kn prometa pa to je NIŠTA. I tako već neko vrijeme .Znamo kako se ranije veoma mnogo trgovalo sa ovom dionicom.Znači SVI ČEKAJU .. pa čekam i ja…
Sve ove anlize su ništa jer samo "meštar" Ivo odlučuje o svemu..

Ugodan Vam kišni vikend [smiley]


Pozdrav kolege dioničari

Vidim do 1400 sati samo cca 130.000 kn prometa pa to je NIŠTA. I tako već neko vrijeme .Znamo kako se ranije veoma mnogo trgovalo sa ovom dionicom.Znači SVI ČEKAJU .. pa čekam i ja…
Sve ove anlize su ništa jer samo "meštar" Ivo odlučuje o svemu..

Ugodan Vam kišni vikend [smiley]

Krcat će se opet na 800+ a sad čekaju. Strpljen spašen



Pozdrav kolege dioničari

Vidim do 1400 sati samo cca 130.000 kn prometa pa to je NIŠTA. I tako već neko vrijeme .Znamo kako se ranije veoma mnogo trgovalo sa ovom dionicom.Znači SVI ČEKAJU .. pa čekam i ja…
Sve ove anlize su ništa jer samo "meštar" Ivo odlučuje o svemu..

Ugodan Vam kišni vikend [smiley]

Krcat će se opet na 800+ a sad čekaju. Strpljen spašen
[/quote]

Ili prije toga iskrcavati na 600 -.

Techman je pravilno definirao stanje. Cijenu se održava zahvaljujući fondovima.

Onome tko je učer pratio trgovanje, posve je jasno da nije bilo onih stotica nakupnji, cijena bi vrlo brzo otklizala da 600, ako ne i niže.

Fondovi, vjerovatno Aureus, sada to može raditi jer je likvidnost niska.

Međutim, ukoliko tržište krene prema dole, obarana će biti dosta niže, ukoliko je uopće bude.

Techman, motiv zašto to rade, je u činjenici da bi i oni rado vani, ali kada bi sada to počeli raditi kod ovako niske likvidnosti i s obzirom na količinu koju imaju i free float, brzo bi strmoglavili ovu dionicu.

Zato sada održavaju cijenu na prihvatljivim razinama, nadajući se da će ubrzo tržište potegnut prema gore, kada bi uvjetima veće likvidnosti i na dobrim vjestima polako počeli kratiti svoje pozicije ovdje.

Mislim da poznavateljima 1Q nije bio iznenađenje, kao ni otezanje novogradnji. Trenutno je 600 kn realnost. Ne kažem da će uskoro gore ali ne vidim ni razlog da padne niže.

ne trkeljajte bez veze samo da bi pisali nešto…

Po čemu je realnost 600kn ? Kakav ti je to argument ?

Zašto bi fondovi koji maltene nisu ni ušli, odnosno kupuju proteklih par mjeseci, sada vani ? Koja je to sad teorija zavjere ? Od kuda ti ta ideja, jel mi možeš molim te to malo detaljnije objasniti ?

evo ispričavam se unaprijed, ali nisam izdržao…

"I am a man of great patience..."

Ajd da i ja napisem nesto na ovu temu, iako nemam dionice JDPL – vise.

Cinjenica jest da je izvjesce bilo, ajmo to reci ovako – zanimljivo. A cijena ni mu ni be. Zasto? Sada je posve jasno da je Aureus Equity ulazio i kupovao ovih, ne dana nego mjeseci. U to sam siguran.

Ashrak, mozemo mi promisljati o motivima Aureusa i te dvije opcije su:

1. zeznuli su se sa kupovinom, promasili ceo fudbal
2. znaju nesto vise, nesto sto ostali ne znaju.

Definitivno ne stoji tvoja tvrdnja da bi oni sada van. Pobogu, pa zar je KF toliko bedast da je kupovao proteklih mjeseci nemajuc pojma sto se sprema. Pogotovo u situaciji kad su OIF grogirani i muce se sa cashom (isplatama udjelnicarima). Dakle, oni su u takvoj situaciji ulupali 4-5 milijuna kuna da bi sada to branili i ili izasli van?

Drugo, uprava je kupovala dionice, jest da je to bilo u trenutcima kad je sve padalo. Dakle ili je rijec o ‘diktatu’ s vrha ili mozda i oni nesto znaju vise?

Sve ovo nije nagovor na kupnju, ali da je situacija malo mutna – jest. Ne kazem da Tech ili cak i ti niste u pravu, moguce… no isto tako treba malo i zagledati se sa druge strane. Doduse, znamo i da tu postoji neki dodatni faktor prilikom evenutalne privatizacije (PD) sto ju cini malo otezavajucom…

U svakom slucaju velik rizik. Ja mislim da nisam spreman na takav rizik – ali zasto ne podijeliti vlastite spekulacije s pukom?

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

ja opet ponavljam da sam uvjeren da je i FI napravljen tako kako je napravljen, samo da bi se novac negdje posakrivao i prikazao što manji dobitak……..
možda je i privatizacija blizu, EU pritišće da država iziđe iz što više firmi, iz brodogradilišta pomalo izlaze, možda je i JDPL na redu……….onaj tko to zna sigurno mu je u interesu da JDPL još neko vrijeme bude nisko……

perhaps, but you have to ask yourself one question: "do you fill lucky?" [wink]

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

kolega lime
i drugi s industrogradnje koji su se nasli pogodjeni mojim pisanjem o njihovoj miljenici. Nije lijepo, fer a ni sportski:) trcat za mojim postovima i lijepit mi jedinice i negativne komentare samo zato sto sam vas pogodio mojim komentarima na INDG. iznio sam svoje misljenje a i rekao da cu vam prvi cestitati ukoliko se pokaze da sam u krivu…
. JDPL trenutno nemam, imam drugih brodara, istina je da je uprava malo inertna i da firma, posto je u drzavnom vlasnistvu malo sepa i mora pomagati npr. nase posrnule brodograditelje. No pokazatelji su zdravi, dajte si truda pa ih bolje proucite, a i cini se da bi mogla past prodaja u doglednoj buducnosti, npr. nekom od solventnih brodara…
Ponavljam ne drukam za dionicu jer ju trenutno nemam i vise bi mi odgovaralo da mogu uci ponovo na 550-570 ali pritom ne zelim drukati i podcijenjivati. Ionako cijena JDPL, INDG… ne ovisi ni o meni a ni o vama. Nazalost [proud]

VIVA LA REVOLUCION !!!


perhaps, but you have to ask yourself one question: "do you fill lucky?" [wink]

Činjenica je da je Aureus otkada se pojavio u top 10, pojačao za još preko 1.000 kom (podaci za 3.06.2008.)

A bio bih glup kad ne bih rekao da ne postoji opcija da KF zna nešto što drugi ne znaju, pa da zato sada ulazi.

I ta opcija igra, međutim kako sam kažeš motiv istih, pitanje privatizacije, sve je stvar špekulacije i
onaj koji želi ući ovdje stvarno mora odgovoriti pitanje "Do I feel lucky", a kratkoročno i odgovoriti što bi mu Papić mogao spremiti u polugodišnjem FI-u.

A glede "slavnog" FI-a. Da budem jasan, ja sam za knjigovodstvo i financije i dalje dudek. Ali, nisu me frapirale stavke amortizacije, već negativnih tečajnih razlika koje dovoljno govore o sposobnosti ljudi koji vode firmu.

I što od njih očekivati, isti cash je i dalje na računu, dolar i dalje pada, broj dana dokovanja drugom kvartalu (šapanicirovi podaci)…

A vidiš jednog brodara, ne toliko daleko, koji ima dobre poslovne rezultate, očigledno sposobniju upravu, ne igra se sa financijskim izvješćima, ove i slijedećih godina očekuje prinove u floti, izvanredne prihode od prodaje starih brodova (koji su još uvijek na cijeni), disperzira poslovanje.

Pa zašto izazivati sreću, količina iste je ograničena, a treba će mi za INDG-R-A.

Zato sam većim djelom odavde izašao, sada mogu reći i na vrijeme, iako ovu dionici i firmu i dalje smatram dobrom.

Što se tiče cijene i dalje držim da se ista umjetno održavala. One stotice na kupnji postavljenje na manje od kunu spreda nisu tu bile da kupe, nego da brane cijenu. Ne mora se raditi o Aureusu i drugi fondovi su jače ulazili pred FI i pojavili se blizu Top 10. A vjerujem da bi sada neki rado van.

Bilo bi korisno kad bi netko imao podatak da li je Aureus gro svoje pozicije kupio na tržištu ili se radi o prebacivanju KF-ove pozicije.

Kupio je na trzistu.

ume da broji sarafe, ali krivo:procenat i tacno; povjest;samnom, neznam, 100 ATPL=1000E, uvjek, vjest..plata?!, dejstvuje

mozda bi moglo doci do privatizacije uskoro pa covjek ulazi [proud]

Dosta je forumaša izašlo iz JDPL, bar za sad.. ( i ja sam jedan od njih). Suština je ista: što će ti druga liga, kad ima jeftinije i perspektivnije prve? Mutan je JDPL. Ma gdje god je država ne može se drugo ni očekivati. Pa pogledajte kako sustavno već godinama upropaštavaju Podravku! Ja ne kažem da je poslovanje JDPL-a loše. Firma je u principu pravi mali dragulj, ali što to nama vrijedi? Ovaj support zadnjih dvadesetak dana je možda više prodavanje atmosfere da se nešto sprema tako da netko ne polomi zube na JDPL. Mislim da previše mistificirate KF-a, ja se ne bih kockao.
Ali da je interesantno, jest. Pa ko ima hrabrosti, ili je bliže orguljama…

I'LL BE BACK

New Report

Close