JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Za jednu državnu firmu posluju odlično [lol]

Slažem se da bi trebali više zarađivat; obzirom da ovaj kvartal dolar nije pao još niže (još uvijek stigne), trenutno je 4,642760 i neznatno više od vrijednosti na 31.03.2008. što oče reći da će i sama dobit biti veća za nekih 20 M kn. Tako da ipak očekujem za 2Q pozitivnu dobit, a sad hoće li to bit 5, 10, 20, … M kn to ipak ne znam.
Ipak je moja struka elektrotehnika a ne ekonomija [smiley]

Dobar dan kolege,

Kako to naša burza nije reagirala na izjavu tajnika u vladi RH da idu garancije za dva već ugovorena broda u Splitskom brodogradilištu ( i za ostale naše ugovorene brodove u domačim škverovima )..??!!!!.Pa naravno kod ništa nema s "vezom". Fondovi nastupaju 01.07.2008, pa je po meni ovaj pad burzovnih vrijednosti samo dio njihove igre.I dalje vjerujem u privatizaciju ove firme odnosno u značajno povečanje vrijednosti ove dionice

srdačni pozdrav [smiley]



@Tolisimus

Obzirom na to koliko dugo i s kolikim dijelom portfolia sam bio u JDPL bilo bi ludo da nisam pratio detalje izvješća , ali i druge stvari u vezi JDPL.
JDPL ne posluje dobro.
Naravno , minus je umjetno proizveden povećanjem amortizacije i negativnih tečajnih razlika.
Uobičajeni nivo NTR bio je cca 10 – 11 mil kn kvartalno.U 1Q08 iznosio je 21 mil kn.
I uobičajeni nivo amortizacije je povećan za cca 20 mil kn u kvartalu (sa 17 na 37).
Ako i povećamo neto dobit za ukupni iznos od tako dobivenih (očekivanih) 30 mil kn , još uvijek je dobit samo 23 mil kn i slabija je od 4.Q07 , unatoč tome što je TCE zbog povoljnijih novih ugovora u 1Q08 povećan za cca 30 %
U ovom kvartalu (2.Q08) su nevjerovatnom serijom dokovanja već sada uspjeli u tome da si umanje prihod za skoro jedan brod od 7 (aktualno stanje na nivou kvartala je korištenih 6,23 broda umjesto raspoloživih 7,00) i – ako amortizacija i NTR ostanu na nivou iz 1Q08 – samo ih čarolija može spasiti od drugog uzastopnog kvartalnog minusa , što je u doba booma dry bulka podatak za Guinessovu knjigu rekorda.
Firma kojoj je trenutačni NAV (i korigiran) debelo iznad 900 radi uzastopne minuse , umjesto da joj kvartalni profit bude reda veličine 40-50 mil kn.Ako je vrhunac modernog shippinga držati lovu na računu onda imamo svjetske prvake.Grci bi ih za takvo vođenje brodarske firme uvaljali u katran i posuli perjem…..


spancir, gledaj cash flow

Da,
ne kazem da je bajno, al kod ovakvih troskova kao sto je amortizacija i slicnih stvari sto radi uprava, treba gledati i cash flow…

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

ima promjena u top 10:
9. Skrb.: HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 10.241

Never pay the slightest attention to what a company president ever says about his stock. Bernard Baruch

Ovdje upišite svoj komentar…

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


ima promjena u top 10:
9. Skrb.: HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 10.241

HPB INVEST ulazi malo ozbiljnije. povećali su poziciju za 4086 kom.

drastično smanjti doprinose na plaće i drastično smanjiti poreze. samo tako možemo dalje !


ima promjena u top 10:
9. Skrb.: HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 10.241

da li je netko pratio, tko vidi dalje od TOP 10, kada nam se pridružio AUREUS ?
da bude vidljiv u TOP 10 bilo mu je dovoljno ovih 200 komada, zna li netko od kad akupuje ovih 10 000 komada ?

Po današnjem prometu sudeći , izgleda da je počelo preuzimanje…



ima promjena u top 10:
9. Skrb.: HPB D.D./AUREUS INVEST – AUREUS EQUITY OIF 10.241

da li je netko pratio, tko vidi dalje od TOP 10, kada nam se pridružio AUREUS ?
da bude vidljiv u TOP 10 bilo mu je dovoljno ovih 200 komada, zna li netko od kad akupuje ovih 10 000 komada ?
[/quote]

Koliko mene sjećanje služi Floki je već bio u TOP 10 prošle godine, ali onda su počeli rasprodaju tako da je s vremenom ispao iz TOP 10 (slika u proligu TOP 10 iz 07/2007). Koliko su zadržali, a da se nije vidjelo na ispisu TOP 10 od SDA nije mi poznato, no mislim da su opet dokupom ušli u TOP 10 prošli tjedan. Ako pročitaš malo unazad ovaj topic mogao bi naći informaciju po koliko je Floki prije ulazio. Mislim da se spominjalo 200 kuna ili tako nešto.


Po današnjem prometu sudeći , izgleda da je počelo preuzimanje…

i to kakvo preuzimanje…
slijedeći tjedan ulazi u top10 taj sigurno [lol]

DOKUP!

je,je

netko je preuzeo 2 komada dionica [cool]
zrno po zrno pogaca….

Danas se svi ubijaju od kupovine, do sada protrgovano ciglih 2 dionice. 😉

Politics is for the present, but an equation is for eternity. Einstein

Sramotno niska likvidnost dokaz je da mali uopće ne sudjeluju. Igru vode fondovi, mi smo samo promatrači. Dokaz da drukanja po forumu nemaju nikakav utjecaj na cijenu dionice. Pogledajte ATPL. Žalosno.

p.s. nije mi jasno kako ste ravnodušno popratili ulazak Aureusa u TOP10, pa zar to nije ohrabrujuća novost i konačno jedna dobra vijest? Ili ste od prije znali da je blizu 10. mjesta? Sve u svemu, palac gore za JDPL.

Ljudi su, općenito, nalik na pse koji počnu lajati čim izdaleka začuju

Ulazak Aureusa nije nesto sta moze radovati. Oni su i naceli JDPL i ATPL izlaskom na 850/3800 radi svojih problema sa likvidnoscu. Dionice su tresnule bez ikakvog razloga (trziste je bilo solidno) odnosno razlog je bio poplava njihovih dionica na prodaji. Meni njihov ulazak stvara osjecaj nesigurnosti.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"


Sramotno niska likvidnost dokaz je da mali uopće ne sudjeluju. Igru vode fondovi, mi smo samo promatrači. Dokaz da drukanja po forumu nemaju nikakav utjecaj na cijenu dionice. Pogledajte ATPL. Žalosno.

p.s. nije mi jasno kako ste ravnodušno popratili ulazak Aureusa u TOP10, pa zar to nije ohrabrujuća novost i konačno jedna dobra vijest? Ili ste od prije znali da je blizu 10. mjesta? Sve u svemu, palac gore za JDPL.

Sramotno niska likvidnost je dokaz da veliki uopće ne sudjeluju, kolega.
Što se tiče Aureusa, možda se radi o prilagođavanju HAnfinom pravilniku koji stupa na snagu 1.7.2008.

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

New Report

Close