JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Druk

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________


bome dryčips dobro poteg’o … inače kupio sam jednu knjigu … autor je iz Sombora, ali nije mu za zamjeriti. Osim što je totalno fulao bit TA, sve ostalo je više nego dobro napisao. Knjiga je fantastična i za početnike i za one malo naprednije. Evo jednog citata, koji će vam možda otvoriti oči zašto cijena JDPL ne raste usprkos dobrim vijestima: “9. SITUACIJA JE DOBRA A CIJENA MOJIH DIONICA PADA Mnogi ulagači imaju problema s interpretacijom gospodarskih vijesti. Burza vrlo često pada na dobre vijesti, a raste na loše. Nekoliko je razloga za takvo, na prvi pogled, nelogično ponašanje. Kao što smo već spomenuli, prije objavljivanja svih gospodarskih vijesti, vojska analitičara pokušava predvidjeti rezultat; ako burza, recimo, očekuje porast prodaje automobila za 5% u odnosu na prošli mjesec, i ispostavi se da su predviđanja točna, cijene dionica bi mogle pasti iako je to dobra vijest, jer su ta očekivanja već uračunata u njih. To se naravno, ne mora dogoditi, ali važno je imati na umu da gospodarske vijesti, bez obzira na važnost, poneka imaju vrlo kratkotrajan utjecaj; to u osnovi znači da burza često reagira na vijest, a tada nastavi svojim putem pod utjecajem nekih drugih čimbenika.” Zvuči poznato? [smiley]

Ne, nimalo poznato…..[lol]

Možda na drugim dionicama….[thumbsup]

NOĆ je NAJMRACNIJA pred SVITANJE!!!!!!!!!!!!!!!

Gospari miriše na blokadu, a kod nas se još uvijek igramo skrivača…

Freight is going crazy…BDI will be up 400+ today
legenda je jučer bio u pravu !!!!!možda mu se i danas posreći!!!!
[thumbsup][thumbsup][thumbsup]

Four Star General


…..” ” A kada se potpisuju ugovori za jdpl brodove (pojedinačno)? I na koliko dugo se potpisuju ugovori

Malo lektire ne bi škodilo.Potpisani.


Druk

Do’ar si

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


ČARUGA: ” Druk ” Do’ar si

Ja pošteno drukam[wink]

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

AP, DRUK

PRODAJEM U LIMBURGU____________________________________________________________________________________________________

Veseli dobar promet i na JDPL dali su se počele selektivno dizati dionice na našoj burzi.[pray]

SAM PROTIV SVIH

Promet na ATPL i JDPL zajedno skoro 1 trećinu ukupnog promete.Poanta je da bi brodari trebali biti sigurno utočište za vrijeme ovakve krize tj taj sektor jer pad vrijednosti indexa nema utjecaja na ovaj sektor.

SAM PROTIV SVIH

Na koliko je blokada?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table


Promet na ATPL i JDPL zajedno skoro 1 trećinu ukupnog promete.Poanta je da bi brodari trebali biti sigurno utočište za vrijeme ovakve krize tj taj sektor jer pad vrijednosti indexa nema utjecaja na ovaj sektor.

TNX, ako je zbog mene

Nije zbog tebe nego zbog SELEKTIVNOST i znanja naših FOND menagera i istine jer sve što vrijedi za ATPL vrijedi i za JDPL.A istina govori da je ovaj sektor bezrazložno najpocijenjeniji trenutno kod nas.

SAM PROTIV SVIH


Poanta je da bi brodari trebali biti sigurno utočište za vrijeme ovakve krize tj taj sektor jer pad vrijednosti indexa nema utjecaja na ovaj sektor.

da….zato je i jdpl bio pao ispod 500kn a atpl ispod 2k kn…..[lol]

DOKUP!

O tome pišem kolega

SAM PROTIV SVIH

New Report

Close