JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

evo malo graf za BSI zadnje 3 god …:

http://shipping.capitallink.com/baltic_exchange/stock_chart.html?ticker=BSI&date_r=4yr&c=1&s=BSI

[proud]

Čudno. BDI pao više od 3 % , a mi smo još iznad 700………


Čudno. BDI pao više od 3 % , a mi smo još iznad 700………

opet si prodao JDPL? [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE

Ne , kupujem , ali bagra ne spušta…….


Ne , kupujem , ali bagra ne spušta…….

[lol] [thumbsup]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Ne , kupujem , ali bagra ne spušta…….

Pa ko može bit toliko lud da proda kad je samo pitanje dana kad će se trend na BDI preokrenut a onda slijedi stampedo, kao i uvijek.

Btw najviše pada Baltic Cape Index koji ionako nema veze sa Jadroplovom, nas zanima Baltic Supramax index koji uglavnom manje više stagnira ili manje pada od spomenutog capesize indeksa – tu leži odgovor zašto i cijena Jaroplova stagnira.

BSI 5.462,00 -99,00 -1,78 %

Pa i nije baš malo.Više od 1.000 USD pd.


BSI 5.462,00 -99,00 -1,78 %

Pa i nije baš malo.Više od 1.000 USD pd.

ali ipak -1.78


BSI 5.462,00 -99,00 -1,78 % Pa i nije baš malo.Više od 1.000 USD pd.

U usporedbi sa capesize indeksom koji je odrapio 7 puta više, to je kikiriki [proud]

Ja ne dam Jadroplov bi pod razno jer ima dobre fundamente, profit mu nema veze s prodajom brodova za razliku od ostalih brodara več sa čistim poslovanjem, te su mu kvartalni prihodi i profit podjednaki za sva tri kvartala u 2007. za koje smo vidjeli FI. Drugim riječima, i dok je BDI bio na nižim razinama Jadroplov je ostvarivao solidan profit i cijena od 7xx je u potpunosti fundamentalno opravdana. Dakle, više razine BDI indeksa tek se trebaju osjetiti na JDPL. A ako se rast BDI ove godine nekim čudom suprotno očekivanjima svih stručnjaka i ne desi, JDPL i dalje može zadržati ovu cijenu i ne bit precijenjen. Pa zašto ga onda prodavati u bescjenje? Dionicu treba držati, a ako koji slučajem padne onda dokupiti. Jedini je problem što tako razmišljaju svi pa zato cijena i ne pada [smiley]


JDPL-R-A 10.01.
1. DRŽAVNA AGENCIJA ZA OSIGURANJE ŠTEDNIH ULOGA I SANACIJU 1.034.455
2. HZMO 111.667
3. HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU 43.569
4. PBZ d.d. 42.200
5. HPB d.d./HPB INVEST – HPB GLOBAL OIF 18.785
6. HPB d.d. 17.154 +60
7. HPB d.d./HPB INVEST – HPB DYNAMIC OIF 13.881
8. PBZ d.d. 10.884 +111
9. JADROPLOV d.d. 10.011
10. HPB d.d./HPB INVEST – HPB DIONIČKI OIF 9.795

a tko li prodaje?! Ja mislim da je ostalo jos onima sto su nedavno izlazili..
sta vi mislite?

No pain no Game

ima li netko od kolega top10 k/p

New Report

Close