JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

šteta je što je dionica nelikvidna , ovo se po svim brojevima treba jako lansirati u visine .

Jedna zanimljivost…

 

JDPL je u H1 ostvarila operativnu dobit (30 kn po dionici) u iznosu POLA TRZISNE KAPITALIZACIJE!!!, dok je za usporedbu ATPL ostvarila 90 kn po dionici, odnosno petinu trzisne kapitalizacije, odnosno 2,5 PUTA manje od JDPL!

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Nisam dugo objavio nikakav graf, moram priznati da me malo sada nekako i uhvatila nostalgija dok ovo tipkam. 🙂

 

Evo jedan “bold prediction” – JDPL target do kraja godine je 106,50 kn (bolje reći 100-110 kn), po prilici do kraja godine, što je +70,40% od današnje zaključne cijene.

 

Weekly graf pokazuje kako je JDPL i dalje u uvjerljivom dugoročnom uptrendu, još tamo od veljače 2021. kada je cijena prvi put nakon dugo godina zajašila i zadržala se iznad 50 EMA. Na grafu vidimo vrlo jasan simetrični trokut (legitimno je reći i cup&handle unutar njega). Volatilnost se kontrahira, tako da ćemo ubrzo vidjeti na koju će stranu.

 

Weekly graf na slabo likvidnim dionicama daje jasniju sliku – poravna dnevne oscilacije koje su na ovako slabo likvidnim dionicama velike i često unakaze daily graf – ali i generalno ga treba gledati za utvrđivanje trenda.

 

Ja sam se kupnjom ovih papirića kladio na rast, zato će neki reći da subjektivno gledam na ovaj graf – ne znam, “do your own research”. Moram priznati da sam očekivao da će se taj rast već ranije pokrenuti – ovu pozitivu na širem tržištu vani koju gledamo zadnjih mjesec i više dana sam očekivao i nadao se da će to biti vjetar u leđa i brodarima, ali BDI je za sada nemilosrdan.

 

Ako cijena padne ispod 55,00 kn zaključit ću da sam u krivu, to mi je “line on the sand”, tu je “game over”.

 

Dakle, target ovog grafa je 106,50 kn, po prilici do kraja godine, što je +70,40% od današnje zaključne cijene. Inače, na nekom normalnom, likvidnom tržištu bih čekao sa kupnjom dok cijena ne probije 75 kn, ali ovako kada je zbog slabe likvidnosti nemoguće kupiti iole ozbiljniju količinu moram gledati dugoročnije i kupovati kada se za to ukaže prilika, kada nitko drugi neće.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

BDRY je sredinom lipnja ispao iz kanala i onog padajučeg trokuta. RSI je debelo oversold. Ima još cca 20% prostora za pad do targeta (negdje do 7.80), gdje bi trebalo biti dno. Tu bismo trebali vidjeti jedan veći odbijanac, cca 80-100%.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

S obzirom na trgovinu neće ovo s mjesta dok 2 broda ne kupe…  Nema divke,  nema dokapa,  niti otkapa.  0 bodova, trend nije frend trenutno.  Vozarine ako ne povuku kroz zadnji kvartal neće nikada…

mitkko, 18.08.2022. u 12:44

BDRY je sredinom lipnja ispao iz kanala i onog padajučeg trokuta. RSI je debelo oversold. Ima još cca 20% prostora za pad do targeta (negdje do 7.80), gdje bi trebalo biti dno. Tu bismo trebali vidjeti jedan veći odbijanac, cca 80-100%.

 

Evo nas vrlo blizu targeta, BDRY je trenutno 8,00, što je pad gotovo 20% u tjedan dana, target je još 2,5% niže. Tu bismo uskoro trebali vidjeti odbijanac. Uvijek naravno može i niže, otići u nekakav ekstrem, ali u to će i odbijanac biti značajniji. Daily RSI je trenutno 17.80, što je bila razina 2020. kada smo vidjeli COVID dno.

 

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Uh uh pada kao kamen.  Nema dobrih vijesti na vidiku.

Hvala @mitkko na TA za bdry .

@BabaLuji

Nema ni losih vijesti.

Od ovog nema gore, odbijanac je vrlo blizu.

Da, sad su vozarine već pale uistinu previše i prema FFA bi trebale ići gore svaki čas, a za Cape čak i parsto posto, jer ove sada su nevjerojatno niske.

A što utjeće na toliki pad vozarina.

A što utjeće na toliki pad cijene dionica a brodari imaju dobre ugovore za prijevoz.

Oni koji drmaju svijetom već će se nekako dogovoriti a svi ostali pušiona.

mitkko, 25.08.2022. u 18:52

 





mitkko, 18.08.2022. u 12:44



 

BDRY je sredinom lipnja ispao iz kanala i onog padajučeg trokuta. RSI je debelo oversold. Ima još cca 20% prostora za pad do targeta (negdje do 7.80), gdje bi trebalo biti dno. Tu bismo trebali vidjeti jedan veći odbijanac, cca 80-100%.

 



 

 

Evo nas vrlo blizu targeta, BDRY je trenutno 8,00, što je pad gotovo 20% u tjedan dana, target je još 2,5% niže. Tu bismo uskoro trebali vidjeti odbijanac. Uvijek naravno može i niže, otići u nekakav ekstrem, ali u to će i odbijanac biti značajniji. Daily RSI je trenutno 17.80, što je bila razina 2020. kada smo vidjeli COVID dno.

 

 

 

I eto nam BDRY na targetu.

 

Današnja najniža cijena je bila 7,81, zaključna 7,82. Target mi je bio 7,80 (na grafu je nacrtan na 7,79, lijeno mi bilo to prepravljati na grafu), što će biti neuobičajeno precizna prognoza ukoliko se pokaže da je ovo stvarno bilo dno. Inače, target je uvijek zona, ne točna cifra (op.a.).

 

Današnja svijeća je inverted hammer, što je uobičajeno bullish, ali za potvrdu toga nam je potrebna sutra jedna lijepa zelena svijeća, zato nije loše početi držati fige 🙂 U slučaju izostanka iste bi se cijena mogla još neko vrijeme cijediti ili vrtiti u mjestu.

 

We’ll see.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

mitkko, 30.08.2022. u 11:57

 





mitkko, 25.08.2022. u 18:52



 

 





mitkko, 18.08.2022. u 12:44



 

 

BDRY je sredinom lipnja ispao iz kanala i onog padajučeg trokuta. RSI je debelo oversold. Ima još cca 20% prostora za pad do targeta (negdje do 7.80), gdje bi trebalo biti dno. Tu bismo trebali vidjeti jedan veći odbijanac, cca 80-100%.

 

 



 

 

Evo nas vrlo blizu targeta, BDRY je trenutno 8,00, što je pad gotovo 20% u tjedan dana, target je još 2,5% niže. Tu bismo uskoro trebali vidjeti odbijanac. Uvijek naravno može i niže, otići u nekakav ekstrem, ali u to će i odbijanac biti značajniji. Daily RSI je trenutno 17.80, što je bila razina 2020. kada smo vidjeli COVID dno.

 

 

 



 

 

I eto nam BDRY na targetu.

 

Današnja najniža cijena je bila 7,81, zaključna 7,82. Target mi je bio 7,80 (na grafu je nacrtan na 7,79, lijeno mi bilo to prepravljati na grafu), što će biti neuobičajeno precizna prognoza ukoliko se pokaže da je ovo stvarno bilo dno. Inače, target je uvijek zona, ne točna cifra (op.a.).

 

Današnja svijeća je inverted hammer, što je uobičajeno bullish, ali za potvrdu toga nam je potrebna sutra jedna lijepa zelena svijeća, zato nije loše početi držati fige 🙂 U slučaju izostanka iste bi se cijena mogla još neko vrijeme cijediti ili vrtiti u mjestu.

 

We’ll see.

 

ode rode u jadode BDRY……

hugh, 30.08.2022. u 17:05

 





mitkko, 30.08.2022. u 11:57



 

 





mitkko, 25.08.2022. u 18:52



 

 

 





mitkko, 18.08.2022. u 12:44



 

 

 

BDRY je sredinom lipnja ispao iz kanala i onog padajučeg trokuta. RSI je debelo oversold. Ima još cca 20% prostora za pad do targeta (negdje do 7.80), gdje bi trebalo biti dno. Tu bismo trebali vidjeti jedan veći odbijanac, cca 80-100%.

 

 

 



 

 

Evo nas vrlo blizu targeta, BDRY je trenutno 8,00, što je pad gotovo 20% u tjedan dana, target je još 2,5% niže. Tu bismo uskoro trebali vidjeti odbijanac. Uvijek naravno može i niže, otići u nekakav ekstrem, ali u to će i odbijanac biti značajniji. Daily RSI je trenutno 17.80, što je bila razina 2020. kada smo vidjeli COVID dno.

 

 

 

 



 

 

I eto nam BDRY na targetu.

 

Današnja najniža cijena je bila 7,81, zaključna 7,82. Target mi je bio 7,80 (na grafu je nacrtan na 7,79, lijeno mi bilo to prepravljati na grafu), što će biti neuobičajeno precizna prognoza ukoliko se pokaže da je ovo stvarno bilo dno. Inače, target je uvijek zona, ne točna cifra (op.a.).

 

Današnja svijeća je inverted hammer, što je uobičajeno bullish, ali za potvrdu toga nam je potrebna sutra jedna lijepa zelena svijeća, zato nije loše početi držati fige 🙂 U slučaju izostanka iste bi se cijena mogla još neko vrijeme cijediti ili vrtiti u mjestu.

 

We’ll see.

 



 

 

ode rode u jadode BDRY……

Bome… ode to u kiflicu.

 

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.
You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

Ovaj jucerasnji veliki pad na futuresima je uslijed vijesti o prekonocnoj odluci o zatvaranju jos nekoliko najvecih gradova u Kini uslijed Covida.

 

Navodno su opet zatvoreni Shenzhen, Tianjin, Chongqing, Chengdu, Wuhan, Dalian, i Shijiazhuang.

You can't stop the waves. But you can learn how to surf.

New Report

Close