JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ja ne kužim psihološki profil ni investicijsku logiku ljudi koji ovo sada plaćaju po 35 i više kuna (jer dokap ide po 25), kao ni ekipu na dalekovodu koja također danas kupuje dioice po 0,75 kn (preračunatih 75 kn), a kojim dionicama bi se već od sutra na burzi trebalo trgovati, uz iznos novog dokapa od samo 10 kn?!?

Ima li netko smislen odgovor za to jer meni jedino što pada na pamet je-autodestrukcija!

Ignore: KressoM, delux

Gospodo draga, kad umjesto lupetanja po forumu pokusate izracunat fundamente i utjecaj dokapa na njih …bit ce vam jasnije zasto se kupuje po 33kn…ali citajuci vas siguran sam da ipak nemate dovoljno znanja za to…a onda vam i ne preostaje nista drugo nego se cudit i navijat za pad…

Rastimo zajedno...

Kolega parica, kada gledate izbor ljepote nije potrebno motriti samo misice, tj. u ovom slucaju brodove, vec je potrebno motriti i suce, tj u ovom slucaju Predsjednika uprave Jadroplova koji u intervjuu kaze citiram: “Planiramo graditi nekoliko NOVIH brodova za sipke terete i veće nosivosti, još ćemo vidjeti, od jedne do tri novogradnje.” Pametnom sve jasno…

 

Evo link na intervju

 

https://more.slobodnadalmacija.hr/om/vijesti/direktor-jadroplova-o-dokapitalizaciji-financijama-stanju-i-buducnosti-tvrtke-planiramo-obnovu-flote-i-razvoj-novih-projekata-u-brodarstvu-1114946

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Evo i nastavka u kojem kaze da trenutno posluju s nulom…

Kakve su vozarine, zarađuju li brodovi dovoljno za sebe i za firmu, što se u tom smislu može očekivati u idućih tri do pet godina?

 

“– Trenutne vozarine su zadovoljavajuće te pokrivaju sve troškove i financijske obveze. Očekujemo ovakvo tržište u idućih 12 mjeseci, te možda nešto niže u periodu nakon tri godine.”

 

Znaci novi brodovi ce doci za 2-3 godine, a on samo jos 1 godinu ocekuje dobro trziste..

Life all comes down to a few moments. This is one of them.

Nema nikakvog racionalnog razloga placati dionicu 36 kuna, ako mozete sudjelovati u dokapu po 25 kuna. Nema logike. Cak i ako vjerujete u sjajnu buducnost firme.

E sada, ja mislim da JDPL fundamentalno ne vrijedi niti 20 kuna i da ce dokap po 25 kuna propasti, ali pricekajmo.

Inace nemam nikakav motiv drukati da kupim jeftinije jer ne kupujem Jdpl. Imam sicu Jdpl i trenutno sam u plusu cak i na 25 kuna, ali svakako ne mislim kupovati vise.

 

Marielena, 26.07.2021. u 16:09

Nema nikakvog racionalnog razloga placati dionicu 36 kuna, ako mozete sudjelovati u dokapu po 25 kuna. Nema logike. Cak i ako vjerujete u sjajnu buducnost firme.

E sada, ja mislim da JDPL fundamentalno ne vrijedi niti 20 kuna i da ce dokap po 25 kuna propasti, ali pricekajmo.

Inace nemam nikakav motiv drukati da kupim jeftinije jer ne kupujem Jdpl. Imam sicu Jdpl i trenutno sam u plusu cak i na 25 kuna, ali svakako ne mislim kupovati vise.

 

Zar mislis da svi imaju sredstava za sudjelovanje u dokapitalizaciji?

Neki žele zauzeti što bolje startne pozicije kad prođe dkkapitalizacija.

Btw u ovoj cijeloj godini je trgovano manje od 3 mkn dionice.

Kakve startne pozicije? Pa kuda moze cijena ako ide dokap?

BudFox3, 26.07.2021. u 15:59

Kolega parica, kada gledate izbor ljepote nije potrebno motriti samo misice, tj. u ovom slucaju brodove, vec je potrebno motriti i suce, tj u ovom slucaju Predsjednika uprave Jadroplova koji u intervjuu kaze citiram: “Planiramo graditi nekoliko NOVIH brodova za sipke terete i veće nosivosti, još ćemo vidjeti, od jedne do tri novogradnje.” Pametnom sve jasno…

 

Evo link na intervju

 

https://more.slobodnadalmacija.hr/om/vijesti/direktor-jadroplova-o-dokapitalizaciji-financijama-stanju-i-buducnosti-tvrtke-planiramo-obnovu-flote-i-razvoj-novih-projekata-u-brodarstvu-1114946

Slazem se, zato se nadam da ce dokap proc…za 50mil kn dobije se vecinsko vlasnistvo nad 5 brodova koji u trenutnoj situaciji, s prosjecnim upravljanjem mogu zaradjivat (ne uprihodit vec zaradit) MINIMALNO 40k USD/d…to je 80 mil kn godisnje…ovo sto pisem nije potencijal i “kad bi da bi” vec trenutno stanje…a previdjanja su jos bolja…jednostavno, racionalni investitor mora participirat u ovom ludilu…imho

Rastimo zajedno...

@Marielena

Trenutna cijena je taoc planiranog dokapa…koji zavrsava 31.08….ako prodje dokap i ne bude nekih znacajnijih poremecaja na marketu…letit ce perje

Rastimo zajedno...

Marielena, 26.07.2021. u 16:09

Nema nikakvog racionalnog razloga placati dionicu 36 kuna, ako mozete sudjelovati u dokapu po 25 kuna. Nema logike. Cak i ako vjerujete u sjajnu buducnost firme.

E sada, ja mislim da JDPL fundamentalno ne vrijedi niti 20 kuna i da ce dokap po 25 kuna propasti, ali pricekajmo.

Naravno..plaćati nešto po 35 kn, a možeš toga kupiti “na tone” po 25 kn u dokapu je van svake pameti. Recimo da dokap po 25 kn prođe pa zamisli kad kupci po 25 kn krenu rasprodavati te dionice na burzi da dođu do keša!?

 

Ignore: KressoM, delux

Naravno da je bolje kupovat po 25kn nego po 35kn…ali vecina nema “ulaznicu” za sopping po 25kn…ako ce vozarine ostat na ovim razinama jos godinu dana nece bit ni bitno

Rastimo zajedno...

matovilka, 26.07.2021. u 19:44

 





Marielena, 26.07.2021. u 16:09



 

Nema nikakvog racionalnog razloga placati dionicu 36 kuna, ako mozete sudjelovati u dokapu po 25 kuna. Nema logike. Cak i ako vjerujete u sjajnu buducnost firme.

E sada, ja mislim da JDPL fundamentalno ne vrijedi niti 20 kuna i da ce dokap po 25 kuna propasti, ali pricekajmo.

Inace nemam nikakav motiv drukati da kupim jeftinije jer ne kupujem Jdpl. Imam sicu Jdpl i trenutno sam u plusu cak i na 25 kuna, ali svakako ne mislim kupovati vise.

 

 



 

Zar mislis da svi imaju sredstava za sudjelovanje u dokapitalizaciji?

Zato trebaju dionicu preplatiti jer nemaju novaca da imaju jos manje.

Ako je Nav 50-60 kn nije baš preplaćena po 35 kn, a svaki dan Nav je sve viši i zarada sve veća.

A zar ima netko tko misli da će onaj tko uloži 50 mil.kn ići drugi dan to prodavati sa par posto zarade??

Eto primjera na Dlkv, dokap je išao po 10 kn, cijena na burzi 80-100 kn.

forumas., 27.07.2021. u 16:11

Ako je Nav 50-60 kn

da je book 60 kn, onda bi i dokap išao po toj cijeni, a ne po 25 kn!

forumas., 27.07.2021. u 16:11

Eto primjera na Dlkv, dokap je išao po 10 kn, cijena na burzi 80-100 kn.

a to si zaključio na temelju današnjeg ukupnog prometa od doslovno 1 (jedne) trgovane dionice?! …koju si vjerojatno  baš ti kupio??🤣😂

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close