JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@fahrudin

kratkorocno obveze- 110 mil
dugorocne- 367 mil.
ukupno: 467 mil kn.

vrijednost flote ( i ovdje maksimalno izlazim u susret)

split, mosor, bene, trogir, 2001 godiste, spilt -98, svaki po neka vam je i cak 7 mil dol, iako split moze odmah u staro zeljezo, sveukupno 28 mil dolara.
solin, peristil, sv. dujam., neka second hand market podivlja i vrijednost istih skoci na cak 15 mil dolara , to je 45 mil za ova 3.

ukupno: 73 mil dol – dug 67 mil dol, imate NAV od 6 mil dolara.

imat cete minus drugog kvartala od cca 20 mil kn.

imate nesto vrijednosti u upravnoj zgradi.

sve u svemu, ne krene li opravak BDI na 2000, i second hand market ne podivlja pa da supre iz 1998 mozete uvaljati za 10 mil, prodaja/privatizacija krajem godine bit ce zadnja slamka spasa za jdpl.

sretno i pamet u glavu.

vrijednost flote: 64 mil dolara< [/quote] Moj post od 29.04.2015. kao odgovor na isto takvo pisanje od tada sličnih forumaša: "Da komentiramo izneseno u članku direkora JDPL ([u][b]iz 04.mj.2015.[/b][/u]): “u bilanci “Jadroplova” brodovi se vode po knjigovodstvenoj vrijednosti od 150 milijuna, dok je stvarna vrijednost oko 70 milijuna dolara. Ta istina se mora priznati i iskazati stvarni, enormni gubitak, kao što je nedavno učinila “Atlantska”, a lani i “Tankerska plovidba” – ističe Toula.” O tome smo već govorili puno puta: 31.12.14. kapital = 85 mil. USD = 370 kn po dionici brodovi u bilanci = 137 mil. USD trenutna procjenjena tržišna vrijednost brodova = 80 mil. USD učinak revalorizacije: 137 - 80 = 57 mil USD (= -250 kn po dionici) neto kapital nakon revalorizacije: 370 - 250 = 120 kn. NAV = cca 100 kn Mora da je Debeljak bio lud kad je davao upravo 130 prije gotovo samo par mjeseci! To je “samo” 100 kn više od procjenjene vrijednosti od strane g.Lapada. Da su se samo malo on i CERP usuglasili oko uvjeta prije objave natječaja, i da je njegova ponuda prihvaćena, ovo bi već odavno bila gotova priča za sve nas. Ovako, ostaje samo čekati popravak stanja sektora i “popravni ispit” za CERP, pa ćemo vidjeti po koliko će ga na kraju uspjeti utržiti. A posebno je jako zanimljivo sljedeće: "Cijela situacija nevjerojatno podsjeća na onu otprije točno 15 godina, kad se “Jadroplov” našao pred bankrotom nakon što je akumulirani gubitak dosegnuo iznos od 579 milijuna kuna, a tek smijenjena Uprava vrijednost flote napuhala na 145 milijuna, dok je tržišna vrijednost bila 92 milijuna dolara. “Jadroplov” se, s osam sačuvanih brodova, iz kraha izvukao za nekoliko godina, a zahvaljujući eksploziji tržišta, povećao je svoju vrijednost gotovo 50 puta (državni udjel je 2003. prodavan za 4,5, a ubrzo je dosegnuo vrijednost od 210 milijuna dolara, s 80 milijuna dolara gotovine na računu). Umjesto očekivanih 30, ostvarena je zarada od oko 250 milijuna dolara." Uvijek se govorilo da se povijest ponavlja!" Vidjet ćemo relativno brzo!

I za kraj: tko misli da natječaj ove jeseni neće proći ili da će cijena biti ispod 50 kn, neka proda!

Tko misli da će početna cijena biti iznad sadašnjih 50 neka čeka, možda i dočeka vrlo brzo!

Vrlo jednostavno zar ne![emo_namigusa]

U svakom od tih slučajeva teško se može isgubiti u odnosu na trenutnu cijenu i na dugo očekivani oporavak vozarina.

A za dežurne ……. (znaju oni), ima li i drugih dionica za komentiranje?[emo_beztona]

E moji dioničari!!!


@inverter
Cijeli post kopiraj,a ne samo onaj dio koji se tebi svida.
Ja sam ocekivao ovakav izvjestaj.sada ce dionica malo pasti,pa kad dode natjecaj o DUUDI,ce ici opet gore.Zaradio sam i prije na jdpl,pa za tvoju informaciju zaradit cu opet.
Ne prodajem ispod 80.


To se zove investiranje. Očekuješ loš izvještaj i prije objave kupuješ. Mogao bi i Warren Buffett ovdje učiti. O sancta simplicitas!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

komentiram stanje u firmi a ne cijenu dionice,i dionica dryships je koštala 100 puta vise nego ovih dana,i IGH,i…bezbroj njih

Ne prodajem ispod 80.

80 čega? Lipa?

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

@Techman
Kakav ti strucnjace ocekivao izvjestaj nakon I kvartala koji je bio -20mil?!
Za tvoju informaciju ja sam jos u +20%.i nisam trejder.
Moj savjet kupi jednu dionicu pa slobodno komentiraj na forumu.


@inverter
Cijeli post kopiraj,a ne samo onaj dio koji se tebi svida.
Ja sam ocekivao ovakav izvjestaj.sada ce dionica malo pasti,pa kad dode natjecaj o DUUDI,ce ici opet gore.Zaradio sam i prije na jdpl,pa za tvoju informaciju zaradit cu opet.
Ne prodajem ispod 80.


Dobra Vam je ova: “Ne prodajem ispod 80!”. A šta reći na to, nego: “Nećete je onda nikada ni prodati jer prije će u stečaj nego na 80.”

@diokidina

a vidi postova od pozitive…uzor mi je čovjek…


@pozitiva

ne znam čemu više prežvakavanje tog NAV-a…mislio sam da smo s time završili…imate na svu sreću dionica na ZSE koje se debelo trže ispod booka…tu vam je lopina majstor…pitajte njega…naći će vam odma par kandidata na kojima možete zgrnut milijune ako sada uložite ili ćete ostati bez gaća…
jadroplov je sve bliže ovima gdje ostajete bez gaća…kako možete dat izjavu da se teško može izgubit na ovim razinama…još uvijek se može izgubit 50-ak kuna po dionici….ukoliko ode u stečaj…jer onda nam papirići neće vrijediti ništa…
ne kupujem…kupio sam što sam mislio na daleko većim razinama…puštam diokidinu nek kupuje…znam da je kupovao na 56 kuna…sad je u plusu 20%…znači nakrcao se u međuvremenu…
bilo je i onih koji su govorili neće na 100, neće na 70….fahrudin među prvima…pa eto gdje smo završili…
jedno je jasno…ako se ne oporave indeksi i vozarine…neće biti kupaca…budite sigurni u to…ako nije bilo kupca da ponudi ponudu prije…neće ga biti ni sada…a firma tone svakim danom sve dublje u probleme…a izaći će još kostura iz ormara…budite uvjereni u to…možda neki i na skupštini…
kroz koji dan očekujem cijenu natrag na 40 kuna…kako je netko dobro primijetio…cijena se napucala na osnovu izjave o prodaji…i netko je zaradio za 10 dana na moru…a nakon što ne prođe ni nova prodaja, onda krećemo na 20 kuna…a još kad dođu na naplatu one novogradnje…za koje se ne zna odakle će se financirat…eh…
a politika bi to sada privatizirala…jasno…da čim manje ostavi toga onima koji dolaze iza…to ne može završit dobro….ni za koga…pa tako ni za dioničare jdpl-a…



@diokidina

a vidi postova od pozitive…uzor mi je čovjek…


@pozitiva

ne znam čemu više prežvakavanje tog NAV-a…mislio sam da smo s time završili…imate na svu sreću dionica na ZSE koje se debelo trže ispod booka…tu vam je lopina majstor…pitajte njega…naći će vam odma par kandidata na kojima možete zgrnut milijune ako sada uložite ili ćete ostati bez gaća…
jadroplov je sve bliže ovima gdje ostajete bez gaća…kako možete dat izjavu da se teško može izgubit na ovim razinama…još uvijek se može izgubit 50-ak kuna po dionici….ukoliko ode u stečaj…jer onda nam papirići neće vrijediti ništa…
ne kupujem…kupio sam što sam mislio na daleko većim razinama…puštam diokidinu nek kupuje…znam da je kupovao na 56 kuna…sad je u plusu 20%…znači nakrcao se u međuvremenu…
bilo je i onih koji su govorili neće na 100, neće na 70….fahrudin među prvima…pa eto gdje smo završili…
jedno je jasno…ako se ne oporave indeksi i vozarine…neće biti kupaca…budite sigurni u to…ako nije bilo kupca da ponudi ponudu prije…neće ga biti ni sada…a firma tone svakim danom sve dublje u probleme…a izaći će još kostura iz ormara…budite uvjereni u to…možda neki i na skupštini…
kroz koji dan očekujem cijenu natrag na 40 kuna…kako je netko dobro primijetio…cijena se napucala na osnovu izjave o prodaji…i netko je zaradio za 10 dana na moru…a nakon što ne prođe ni nova prodaja, onda krećemo na 20 kuna…a još kad dođu na naplatu one novogradnje…za koje se ne zna odakle će se financirat…eh…
a politika bi to sada privatizirala…jasno…da čim manje ostavi toga onima koji dolaze iza…to ne može završit dobro….ni za koga…pa tako ni za dioničare jdpl-a…

Kad sam ja spominjao gdje ce cijena? I opet si ispuzao ispod kamena da sere* po vlastitoj investiciji. Stvarno si mazohist kad si tako vidovit i toliki znalac, a i dalje drzis dionice. I opet stara prica lamprdanje bez pokrica. Pa prodaj sutra dionice prije nego padnu na 20.

Rezultati su losi, al takve su bile i vozarine. Pogotovo kad prihodi ne dostaju odnosno ne pokrivaju operativne troskove poslovanja. Dug je ocekivano problem al se ipak servisira. Ne vjerujem da ce i Atlantska sutra objaviti mnogo bolje rezultate u segmentu brodarstva kad se izbiju van one-off items.

Ovo je bio mozda i najtezi kvartal za bulk brodare ili polugodiste ikad, tako da tesko moze losije. A najveca nepoznanica je i dalje da li ce se desiti dugorocniji oporavak odnosno koliko ce biti odrziv. I kada bi se eventualni rast vozarina ponovno poceo ugradjivati u cijene brodova. Ako nista drugo, barem ce se novogradnje i dalje koliko toliko odgadjati.



@diokidina

kroz koji dan očekujem cijenu natrag na 40 kuna…

Jeste li možda zakasnili s kupnjom na 40 pa je želite natrag?

Zašto je 40 magična brojka, a trenutna vrijednost neto imovine JDPL više od duplo veća?

Ne mislim se ni sa kim prepucavat, ali ako Vi kažete da cijena mora na 40, ja ću reći da mora na 80 i tu se zadržat do objave početne cijene iz natječaja.

Zašto je DUUDI izašao već sada s natječajem?
Ili ima nekoga dobrano zainteresiranog pa će skrojit natječaj, ili zbog oporavka brodarskog sektora koje se upravo počinje događati, pa će kupcima sada cijena početi i odgovarati.

Nitko nije očekivao da će tako brzo ponoviti natječaj (još ove godine), tako da nešto mora biti u igri.

Ali opet kažem, kome je skupo neka ne kupuje (ni po kunu), kome je trenutna cijena dobra a ima dionice neka proda, a kome je dobra a nema dionice neka kupi.

Uvijek je sve jednostavno, ne treba pisati romane i iskazivati svoje želje gdje bi cijena trebala biti.

Samo nikako ne razumijem nečije pisanje o dionici koju se ne želi nikada kupiti (ili se čak i posjeduje), a konstantno se piše (negativno) o njoj.
Pravi fenomen za upisati u povijest!



@Techman

Moj savjet kupi jednu dionicu pa slobodno komentiraj na forumu.

Ooops kolega postavljate nove uvjete za komentiranje na forumu. Pa to ne rade ni njegovi vlasnici!

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

dionica porasla lijepih skoro 10% , a vi tu cirkuse pišete

@pozitiva

pročitajte svoja tri uzastopna posta poviše…pa izvedite zaključke tko piše romane…ja sam mala beba za vas…
puna usta su vam imovine…koja je do jučer iz dana u dan gubila na vrijednosti…sad su se indeksi malo zazelenili vani, pa treba biti euforičan u optimizmu…a obveze kao da ne postoje…medalja ima dvije strane…kao i mač dvije oštrice…vi vidite samo imovinu, a obveze će netko drugi namirit…
jadroplov nema vremena…zašto? jer nema nekog debelog, teškog i masnog vlasnika koji bi ga mogao financirati u ovim teškim vremenima…već ima siromašnu državu…s nesposobnim i podobnim kadrom…i DUUDI koji ima za zadaću da ga utopi prije negoli dođe do promjene vlasti…a ne zato jer ima kupca u rukavu….
e sada…hoće li doći do oporavka vozarina ili neće to ne znate ni vi, niti diokidina, niti fahrudin niti whiseguy….ne znam niti ja…stoga je investicija u jadroplov iznimno riskantna…baš zato jer se forsira sa novom prodajom….i ukoliko se pokaže da nema interesenata, odnosno ukoliko se do onda ne pokaže rast indeksa i vozarina održiv…bit će opet pušiona…a vidjeli smo svi kako je to završilo i kako se odrazilo na cijenu dionice u prethodna dva pokušaja….
cijena od 40 kuna će vam se dogoditi…ne zato jer ja nešto priželjkujem…vi ako ste sposobni…i imate dobar ulaz kao diokidina…možete zaradit na ovim valovima i sitnim prometima 20-ak posto…ali sumnjam da imate tako dobar ulaz, jer ste se hvalili na forumu da ste kupovali i na 100 kuna…

@fahrudin
ne da mi se tražit tvoje postove od ranije…kad je još išao prvi krug…u kojem smo vodili debatu što će biti ukoliko ne prođe prodaja…gdje sam ukazivao da bi cijena mogla značajno prema dole…iste ovakve tvoje izjave smo mogli čitati…ne piši gluposti…i ostala vrijeđanja…od prežvakavanja također NAV-a i ostalog…da bi na kraju rekao pa prodaj onda danas po 120 kn…da ne bi morao sutra po 100 ili po 70 kn….eto…retorika se dalje nastavlja…a ja prodati neću…rađe neka propadnu…ionako sam ZSE prekrižio…svkak čast vama koji možete zaraditi išta više na ovoj burzi…



@pozitiva

imovine…koja je do jučer iz dana u dan gubila na vrijednosti…sad su se indeksi malo zazelenili vani…

Upravo tako, do jučer je gubila na vrijednosti (a i tada je čak iznosila netto 80-ak kn kad se odbiju svi dugovi!), a sad bi trebala dobivati na vrijednosti!

Ukoliko se oporavak vozarina i cijene brodova nastavi u sljedećem razdoblju, neto imovina će rasti, a poslovanje će se izdignuti iznad nule.

I tad će cijena iz natječaja biti jako povoljna i zanimljiva kupcima.

Kopiram link s ATPL, da ne ostane sve samo na komentarima:

Analysts: New sentiment arriving to dry bulk
http://shippingwatch.com/carriers/Bulk/article7898059.ece [shippingwatch.com]

New Report

Close