JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

o profesinalnosti CERP-a govori i činjenica da nemaju obavijest na engleskom, a kao žele i strane kupce…

Što više vrijeme prolazi više je izgledno da će Debaljak dobit JDPL, što me žalosti i ubija svaku nadu u meni za drugačiji scenarij.. Izmjenom nekih stavki u natječaju se čini nekorektnost i fer igra prema ostalima i treba doći do ponavljanja istog.. Ali nažalost sistemi bivše države su pristni u svim porama društva, a pogotovo u državnim firmama.. Eto oparvit će se i brodarski sektor kad-tad pa će tamo i cijena JDPL.. Ja svoje ne dam i dočekat ću bolje dane.. Nije nagovor na ništa

Ekipa, uozbiljite se. Jadroplov ni ne vrijedi više od onoga što nudi Debeljak. Jadroplov ima 8 brodova. Njihova ukupna vrijednost je možda 100 milijuna dolara, ali tu su hipoteke… A gdje su još dugovi kompanije od oko 400 milijuna kuna?
Daleko od toga da je Debeljak neki dobrotvor, ali činjenica je da je od 14 inicijalno zainteresiranih jedini dao više od onog što je država tražila. 11 ponuđača je odustalo, a dva su dala niže ponude. Pa si vi mislite koliko ovo vrijedi.

Oglasili se iz Tankerske:

http://www.057info.hr/vijesti/2014-10-09/tankerska-plovidba-za-jadroplov-dala-fer-ponudu-koja-je-niza-od-procjene

ma ovo je sve pila naopako, znači Nijemcima nije previsoka cijena a ovima je…u biti budući da se znalo da je natječaj namješten za domaće kupce, ili su očekivali da Brodosplit neće imati para ili su s Brodosplitom dogovorili nešto novo, primjerice da im proda ugovorene novogradnje u Uljaniku jer nema smisla da Jadroplov gradi brodove a ovi imaju brodogradilište…

ne vidim razloga zašto bi bilo sljedećeg natječaja kad je ovim država ostvarila sve svoje sitnoprevarantske ciljeve….

iskreno i ja navijam da Jadroplov preuzme netko ‘naš’, samo mi je Tankerska nekako bila bolja opcija

I šta sad?
Koja cijena dionice se realno može očekivati u slijedećim danima/tjednima?

što se cijene tiče, tu nema baš optimizma. Mislim da narednih mjesec-dva neće proći 120 kn.

Ja ne bih bio tako pesimistican. Ako ne ode Debeljaku po 130 kn, ide novi natjecaj sa blazim uvjetima, pa se moze ocekivati vise zainteresiranih.

zašto ne bi išlo po 130 kn..ako su uvjeti zadovoljeni??’ čemu pesimizam?’


Ja ne bih bio tako pesimistican. Ako ne ode Debeljaku po 130 kn, ide novi natjecaj sa blazim uvjetima, pa se moze ocekivati vise zainteresiranih.

zapravo 132,5. ali po cijeni na burzi reklo bi se da su svi već sigurni da će biti odbijen i da neće biti ni novog natječaja.



Ja ne bih bio tako pesimistican. Ako ne ode Debeljaku po 130 kn, ide novi natjecaj sa blazim uvjetima, pa se moze ocekivati vise zainteresiranih.

zapravo 132,5. ali po cijeni na burzi reklo bi se da su svi već sigurni da će biti odbijen i da neće biti ni novog natječaja.
[/quote]

Brodosplit se može odbiti jer ne ispunjava ponudu, a ne mora se odbiti jer jedini barem donekle zadovoljava ponudu.

Ako se i odbije, novi natječaj će ići prilično brzo – prodaja JDPL-a u DUUDI-jevom je planu za iduću godinu, kao i HMST i još osam firmi.

Da sam ja Pejnović, prodao bih JDPL odmah.

Ako mu ne prodaju sada, netko bi im mogao pokvariti planove?

Nemoj misliti na m2!

Kad bi se definitivno moglo znati jel jdpl prodan Debeljaku?

New Report

Close