JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Koja trgovina…
Niti šta možeš prodati do 100, niti možeš prikupiti do 130.
Kako li će to izgledati za koji dan?

Najbolje bi bilo da i ovdje propadne natjecaj, pa da se u novom promjene uvjeti kao sto ce biti slucaj sa hotelima.


Najbolje bi bilo da i ovdje propadne natjecaj, pa da se u novom promjene uvjeti kao sto ce biti slucaj sa hotelima.

Najbolje bi bilo da cijena padn na 50, da se steknu uvjeti da na 70 bude zarade.



@Derbyshire

A ja kolega vjerujem da vi zelite nadokupiti ovu dionicu na sto nizim razinama i da se upravo zato ovoliko trudite da rasirite pesimizam.
Jer, nema mi logike da netko tko ima ovu dionicu ili netko tko je nema i nije zainteresiran da ju kupi (jer ne vjeruje u nju), ulaze toliko truda da pokusa srusiti cijenu …

Ja sam svoj veliki portfelj odavno prodao, imam još jednoznamenkasti broj dionica JDPL koje držim iz sentimentalnih razloga – to ćeš ti teško razumjeti. Mogu pasti na nulu što se mene tiče, mogu na milijun kuna – ja ih ne prodajem. Čak ni ako nas novi vlasnik danas-sutra delistira s burze :-). Ni ne kupujem, podrazumjeva se.
Zbivanja pratim više zbog same firme nego vrijednosti dionice, pa onda malo pogledam tu na forum kad unuci zaspu. Dok ima takvih kao ti koji brane cijenu, nema straha za njenu vrijednost.
Ja zarađujem na okladama na pvt, a ne na dionicama :-P. To mi je trenutno IN. Dionice su passe, bljak.


@Derbyshire

kolega ne treba JDPL puno braniti, cinjenice govore same za sebe…
a vi me niste bas uvjerili… nadam se da ste dokokupili koliko ste planrali, obzirom na ove sitne promete, jer ipak vidim da vecina nije podlegla vasem pesimizmu…

Pustite vi drukanja gore/dole. Svi bi mi prema tome imamo li ili nemamo dionice.
Treba rasprava ići u smjeru da se dopunjuju saznanja bilo lošim ili dobrim podacima da se dođe do kolko tolko realnog stanja.
Eto ja mislim, iako se ne slažem s tim načinom uvjetovanja, da će ponude domaćih doći i da im je to sad sansa da kupe dosta povoljno jer su većinu stranaca otjerali uvjetima (ovog zadnjeg možda nisu?). Ne ponude li sad, ponovi li se natječaj (upravo ponovljen na HMST) i maknu uvjeti, bit će i ponuda stranaca. Tako da vjerujem da i oni razmišljaju isto.

ja nemam dionice JDPL a volio bi kupiti koju. nekako mi se ne svidja ova cijena jel za sekundu moze pasti 10-20%. vise bi volio da prvo padne pa da ju onda kupim. a u slučaju da natječaj prodje (što bi za naše pojmove bilo WOW), zakasnit cu samo par kuna ako se cijena ne promjeni, a cini se da nece do nekakve objave.


ja nemam dionice JDPL a volio bi kupiti koju. nekako mi se ne svidja ova cijena jel za sekundu moze pasti 10-20%. vise bi volio da prvo padne pa da ju onda kupim. a u slučaju da natječaj prodje (što bi za naše pojmove bilo WOW), zakasnit cu samo par kuna ako se cijena ne promjeni, a cini se da nece do nekakve objave.

Zašto bi ju kupovali u slučaju da natječaj prođe?

rota123,
pa kolega ide s pretpostavkom da je teško netko nudio ispod 160 kn po dionici

http://www.cerp.hr/default.aspx?id=271

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...

Pretpostavljam da će onaj tko je dao uvjetnu ponudu, ujedno i dobiti JDPL. Ako ne u prvom, onda u drugom krugu.

@rota123
da zaradim za burek dva, 10-20%?

kolega Mr.Pong je na temi Tankerske stavio link za download – monthly report Hellenicshippingnews….interesantne su najnovije procjene vrijednosti brodova starih 5 i 10 godina…kao i pokazatelji trendova u brodarstvu…
http://www.hellenicshippingnews.com/wp-content/uploads/2014/10/ATHREPSEP14.pdf


Pretpostavljam da će onaj tko je dao uvjetnu ponudu, ujedno i dobiti JDPL. Ako ne u prvom, onda u drugom krugu.

po kojoj cijeni?
može biti samo po 130 kn ili većoj…
dakle, ipak je bilo za Debeljaka…država će prodati sama sebi…po logici stvari, ići će po minimalnoj…

Debeljak… Svašta.

New Report

Close