JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



bdi up………..a vi se i dalje čudite……… [kiss]

ajde ne lupetaj, JDPL ima dugoročne ugovore (kojima je ostvario respektabilnih -50 milijuna kuna gubitka), tako da ovi jadni rastovi BDI-a praktički ne utječu na njegovo (loše) poslovanje….ali džaba to navlakačima objašnjavati, jel tako [bye]
[/quote]
hm,tko lupeta pitanje je,dobri su ugovori,trebate kolega čitati FI malo pažljivije.

obožavam strvine-posebno ovce



bdi up………..a vi se i dalje čudite……… [kiss]

ajde ne lupetaj, JDPL ima dugoročne ugovore (kojima je ostvario respektabilnih -50 milijuna kuna gubitka), tako da ovi jadni rastovi BDI-a praktički ne utječu na njegovo (loše) poslovanje….ali džaba to navlakačima objašnjavati, jel tako [bye]
[/quote]

Ja bih samo rekao da je po meni JDPL trebao ući u portfelj svakog fundamentalnog investitora koji trguje na zse, ne nužno u velikoj količini, ali u diverzifikaciji portfelja i rizika koji su prisutni na zse svakako je trebao naći svoje mjesto.

(ne nužno u velikoj količini je isključivo zbog utjecaja države, koji opet u slučaju privatizacije može poslužiti i kao raketno gorivo)

Idemo dalje……..vidim da većini još ništa nije jasno…..
[bye] [bye] [cry]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Bogami teško da nešto može bit jasno. Evo i sad kad dobro ide nevjernim Tomama poručujem da nemam dionicu i da je za sad ne planiram imati. Pokušavam dokučiti šta se dešava ali ne nalazim pametan razlog. Jedino mislim da je možda nečija inside info o privatizaciji pokrenula lavinu. Ima još jedna stvar. Možda je ovo pokrenula vijest da se širi flota. Naime imam info ali ne iz JDPL već iz škverskih krugova da su limovi za JDPL u procesu naruđbi. Pošto kupio-po to i prodajem. Vijest naravno.

Quote Sakai "najvise pali svi osim ATPL"

Techmane a što ti je to insajd info…….. [thumbsup] [huh]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

BDI je u najvećoj krizi bio na ovim razinama, pa teško da će ići niže… Ukrcavanje u sve plovidbe preporučujem, kad tad kreće rast jer se na ovim razinama ploviti ne može. Svoj privatni brod iznajmljujem po današnjoj cijeni Capesize-a…
Kako stvari stoje, više mi se isplati unajmljivati ove grdosije nego moju barku od 30m :):)

Preporučam ukrcaje: ULPL, LPLH, TNPL…

Ne budi nula od čovjeka. Budi sedam nula!

obzirom da se radi o malom odnosu P/B = 0,4
i relativno maloj zaduženosti ovaj brodar bez obzira na trenutne poslovne rezultate ne spada u rizičnu dionicu,
Ako tome dodamo privatizaciju ( pitanje je samo kada? ), te da u zadnje vrijeme kupuje Jadran kapital ( nekako kao da daje do znanja da je zainteresiran za državni paket ), očito je dovoljan impuls za uspješno lansiranje ove dionice. Sličnih primjera imali smo u zadnje vrijeme na ZSE ( KSST, OPTE,.. ).
Danas sam prodao pola dionica, za slučaj da dođe do hlađenja, a pola ostavio ako ode up,up 😉


BDI je u najvećoj krizi bio na ovim razinama, pa teško da će ići niže… Ukrcavanje u sve plovidbe preporučujem, kad tad kreće rast jer se na ovim razinama ploviti ne može. Svoj privatni brod iznajmljujem po današnjoj cijeni Capesize-a…
Kako stvari stoje, više mi se isplati unajmljivati ove grdosije nego moju barku od 30m :):)

Preporučam ukrcaje: ULPL, LPLH, TNPL…

X

Udri ,nedaj,tko prije tim bolje,pa lani je išao po 235,izgleda daleko ?

obožavam strvine-posebno ovce

Preklani kolega…


Udri ,nedaj,tko prije tim bolje,pa lani je išao po 235,izgleda daleko ?


Preklani kolega…

Udri ,nedaj,tko prije tim bolje,pa lani je išao po 235,izgleda daleko ?

[/quote]
Je,lani sam ja strugao dno,napucat će se to na 500,treba vremena.

obožavam strvine-posebno ovce

Iako sam danas malo skratio u potpunosti se slazem s vama [thumbsup]



Preklani kolega…

Udri ,nedaj,tko prije tim bolje,pa lani je išao po 235,izgleda daleko ?

[/quote]
Je,lani sam ja strugao dno,napucat će se to na 500,treba vremena.
[/quote]

New Report

Close