JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ne mogu vjerovati.. .. mislim genijalno ! …evo objavljeno prije par minuta (cekali su zatvaranje burze ili sto?)

http://www.business.hr/kompanije/bitka-za-milijardu-kuna-imovine-jadroplova-147274

ako dobro primjecujem…. u clanku nema NITI RIJECI o nekoj objavljenoj otkupnoj cijeni!

PA, TKO JE OVDJE LUD! [emo_zacudjen]

taj clanak vam je kolega od prekjucer…nije ni bitno…pozdrav

Ali bitno je, jer je objavljen danas u 17.04h, a svi clanci se prije objave updatiraju, ukoliko je u medjuvremenu bilo novih informacija,… barem bi tako trebalo biti…
Prekjucer ili jucer je samo izasla najava za clanak pod istim naslovom u tiskanom Business.hr

dobro kolega kako vi kazete…clanci su nebitni…bez objava na zse.hr isti nemaju znacaj osim za navlacenje…sjetite se DDJH-R-A

Eto konačno malo akcije na dionici, zanimljiv članak… Bilo bi lijepo da se CERP očituje do kojeg datuma završava rok za predaju obvezujućih ponuda i kad će objaviti rezultate natječaja.

When speculation has done its worst, two and two still make four.


dobro kolega kako vi kazete…clanci su nebitni…bez objava na zse.hr isti nemaju znacaj osim za navlacenje…sjetite se DDJH-R-A

pa, slazem se da bi tako trebalo biti, ali na zalost vidjeli smo danas kako je ovaj clanak u Slobodnoj bio “nebitan” i sto je napravio

ljudi moji pa jeste li vi normalni, ŠTA ako je sve u članku LAŽ, ako nije službeno objavljeno odkud vam da je istinito?!


ljudi moji pa jeste li vi normalni, ŠTA ako je sve u članku LAŽ, ako nije službeno objavljeno odkud vam da je istinito?!

Otkud tebi da nije? Pročitaj još deset puta članak pa ti možda pođe za rukom rasčlaniti žito od kukolja.

ma kakve veze ima u kojim novinama je objavljeno…kad danas svatko može objaviti šta hoće i dionicom se nastavlja trgovati i manipulirati njezinom cijenom….
šta nam vrijedi ta hanfa? čime se ona bavi?
umjesto da trgovina bude obustavljena do daljnjega, dok ponude ne stignu na stol….trgovina će se dozvoliti…a još će na tu temu biti objavljeno u 5 različitih tiskovina, 5 različitih verzija…na osnovu kojih će cijena dionice letit gore-dole po 5%….
daj brate mili obustavi trgovinu…isto je i sa psn…umjesto da se trgovanje obustavi otvaranjem psn…i nastavi završetkom psn, odnosno delistiranjem ukoliko psn ne prođe…
umjesto toga mi imamo situaciju da se trži dionicama firimi na burzi koji praktički više ne postoje niti proizvode niti funkcioniraju u bilokojem pogledu…i onda razno razni smutljivci sa objavom razno raznih fantomskih ulagača i kupaca napucavaju cijenu dionice u jednom danu za po 20 i više posto…kao i ovdje…još će biti n-puta objavljeno svega i svačega, ništa službeno što će manipulatori koristiti za ukrcaje i iskrcaje…
što se tiče početne cijene…pa što da i jest informacija istinita…početna cijena od 113 kn…pa ne mislite valjda da će po toj cijeni i ići prodaja, a tolka imovina je u pitanju…
onda ne bi bilo natječaja i licitaže…nego bi objavili da prodaju po 113 kn/dionici i gotovo…ko ponudi nek vozi…ići će ovo gore…pa nemojte biti slijepi pored zdravih očiju…sve vam piše u članku kolka je vrijednost flote i imovine….

a nista ja mezio danas 320 kom pa da vidimo manje od 115 valda nece a ako ce gore preko mojih 130 dobro a ako ne nisam puno izgubio,pod uvijetom da ima istine u clanku

Oho.,vidim sad kako je krenuo izbor za bedaka na ovoj dionici pokrenut kako to kod nas obicno biva medijskim napisom.,kupovao sam ovo na svakakvim razinama cak i na onim sramotno niskim kad nisam znao jel veca bu.ala taj sto prodaje ili ja sto kupujem.,u svakom slucaju planiram ostati do kraja i konacne prodaje jdpk mada mi je vec dosta i jdpl i privatizacije.,nisam ljubitelj takvih prica

JDPL ..za iluzioniste
BV 31.03.2014. 351 kn ,
s obzirom na vizarine gubitak od petnaestak milijuna kn
BV 30.06.2014. BV cca 34x kn.–bliže 340

JDPL za NAViste
NAV od 280 kn po dionici pada na 270 s obzirom na gubitke u poslovanju

JDPL za pesimiste
Na NAV od 270 kn uračunati diskointe:
a)sindikalni diskont,revolucija i sl.sra.a diskont 30 ,cca 80 kn
b)diskont na ugovorena četiri broda uz ovakve vozarine i koeficijent likvidnost
pretvara JDPL u potencijalnog stećajnog kandidata -potencijalna šteta
barem tri milijuna dolara po brodu ,tj 50 kn po dionici
c)diskont podobnim kupcima cca 30% na (270 -80-50)
diskon 30% na 140 je 100,država ne bi smjela dati ispod 113,tako kaže radio MIleva

JDPL za optimiste,
netko će NAV od 270 platiti barem 250

JDPL za realiste
tromjesjećni prosjek cca 150,to bi trebala biti minimalna cijena u ponudi za male dioničare,a s obzirom na NAV od 270/uz diskonte ne manje od 200/minimalna
cijena preuzimanja bi trebala biti između 150 i 200 možda 250.
Realno između 175 i 200.

JDPL za katastrofičare
Netko kupi od države ispod 25%,radnici u ESOP kupe neki manji paket uz diskont,a to bi trebalo biti ispod 100,mirovinci ili neki drugi dokapitalizanti uđu u dokapitalizaciju po 10 ,možda i 100.A dokapitalizacija je neminovnost jer uz ovakve vozarine je iz tekućih prihoda nemoguće podmirivati postojeće obveze,a nove brodove graditi uz kredite koje dobija Jadroplov je siguran “brodolom”
Dakle,dokapitalizacija,bez ponude za male dioničare.I to je moguće.

Sve je moguće,a ja kao realista kupujem od 145 i dokupljujem i pušim,
Municije sve manje!!!!!!!

Čaša pelina,ili rijeka meda i mlijeka,pitanje je sad???


oni koji vjeruju da to vrijedi 200 kupuju, plavi javi se.

plavi je ulazio oko 70 i prodao na 140-150,nije li to napisao na forumu?

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

@lopina
Pripazi na ponudu za preuzimanje jer po novom zakonu za prosjek ne gleda se datum stjecanja dionica nego datum kad je država objavila natječaj, pa prosjek nije 150kn

Ako je obveza iz članka 9. stavka 1. ovoga Zakona nastala stjecanjem dionica ciljnog društva u postupku provedenom prema odredbama propisa koji uređuje upravljanje i raspolaganje državnom imovinom, prosječna cijena izračunava se kao ponderirani prosjek svih cijena ostvarenih na uređenom tržištu u zadnja tri mjeseca prije javne objave poziva potencijalnim ulagateljima od strane tijela ovlaštenog sukladno odredbama propisa koji uređuje upravljanje i raspolaganje državnom imovinom, računajući od dana koji prethodi danu objave poziva.

Nemoj misliti na m2!

#Daliborop

tromjesjećno prosjek prije objave natječaja cca 100 kn,ispod toga na može.
Dakle,
tromjesječni prosjek cca 100,minimalna cijena preuzimanja za male dioničare
150 je tromjesječnoi prosjek zadnja tri mjeseca i nije bitan za preuzimanje
radio Mileva kaže da je minimum za državni paket 113,xx kn
BV je 34x kn
NAV je 270
cijena preuzimanja je…minimum 113,xx do ….upiši jedan broj sigurno ćeš pogriješiti!!!!
Malo pelina ili med i mlijeko,uskoro bi trebali znati!!!!!!!

New Report

Close