JDPL (Jadroplov d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska JDPL (Jadroplov d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Isto tako se moglo izgubiti jer onaj tko je kupovao na 700 kuna prije nekoliko godina je izgubio i štap..a ne gaće..
A kad smo kod cijene 50 kn…bili su jako mali prometi i količine…
Ja pratim pa znam…malo jača kupovina je tek krenula 70-100..

A BALVANA!!! :) :) :)

Ne želimo grčkog tajkuna za večinskog vlasnika,već domaće stručnjake.
evo naslova za slobodnu dalmaciju.


Moga si napisat i da je SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. kupila 40 000 kom u zadnjih 3 mjeseca…onako usput…[emo_plazi]..
Neznam samo koji ti je motiv ili si iskreno altruističan…ili ti je teško gledat kako nešto raste a nisi unutra…ili bi ipak kupio…?????????

Nije kupila banka. To je skrbnicki racun sa jednim ili vise investitora na toj poziciji.

ne bi kupio,prodao bi, još je ostalo 300 kom .
ako nisi skužio stavio sam stanje u top 10 od prošlog tjedna a ne zadnja 3 mjeseca.

inače sam oko godinu dana u jdpl.


Moga si napisat i da je SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D. kupila 40 000 kom u zadnjih 3 mjeseca…onako usput…[emo_plazi]..
Neznam samo koji ti je motiv ili si iskreno altruističan…ili ti je teško gledat kako nešto raste a nisi unutra…ili bi ipak kupio…?????????

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

koliko je vjerojatno i moguće delistiranje dionice nakon što se dobije 70 %-tni vlasnik?tankerska je to napravila s 83 %-tnim vecinskim vlasnistvom,kakav je zakon s 70-ak %?zna li netko od forumaša?

Mislim da se može delistirati i sa 70 %, volio bih ako netko može potvrditi. Ukoliko TNPL kupi JDPL to bi mogao biti scenarij i velika prijetnja za cijenu. Tamo su se specijalizirali za to. Samom najavom delistinga TNPL je pala i stagnira, a nakon delistinga teško da će se uspostaviti trgovina. Ako se i uspostavi ne vjerujem da će se trgovati iznad 100 kuna sa TNPL. Zato treba ovdje nabildati što više pa neka novi vlasnik delista.

ak se dobro sjecam, zadnja ponuda je bila po 220kn…negdje 2005-e

Jedan od postova sa JDPL teme 2005:

“Samo se TNPL javila na natječaj od fonda za privatizaciju…
Ne baš dobra varijanta za cijenu dionice, jer fond možda prihvati (sigurno bude) jedinu ponudu, a to znači
i početnu cijenu… Koliko se sječam ona baš i nije visoka (220-230 kn) što za tnpl uopće nije loš posao,…”

http://www.poslovni.hr/forum/tema/jdpl-jadroplov-dd-366

7. BOBAN NENAD (24976773823) 11.018 0,67 Osnovni račun

zanimljivo, eto vratio je tih 500 komada sto je prodao samo po vecoj cijeni


koliko je vjerojatno i moguće delistiranje dionice nakon što se dobije 70 %-tni vlasnik?tankerska je to napravila s 83 %-tnim vecinskim vlasnistvom,kakav je zakon s 70-ak %?zna li netko od forumaša?

Mislim da se može delistirati i sa 70 %, volio bih ako netko može potvrditi.

TNPL je pala i stagnira, a nakon delistinga teško da će se uspostaviti trgovina. Ako se i uspostavi ne vjerujem da će se trgovati iznad 100 kuna sa TNPL.

[/quote]

za delistiranje treba 75%. neće se baš na oko 100, jer kako mi se čini ovi već ranije delistirani trguju se u drugim modalitetima otprilike kao nakon obavijesti o delistiranju. ali sumnjam da ima šanse da neki delistirani brodar poraste onoliko koliko mu je inače potencijal.

Promjene u top 10:

Stanovi Jadran D.O.O +5025 (skok sa 9. na 5. mjesto)

cudno, obzirom da je u ponedjeljak protrgovano 4684 komada. 😀 Valjda su prebacili s nekog racuna.

Boban jos nesto sitno dokupio.

kako misliš po većoj cijeni prodao,vljda po manjoj s obzirom da se cijena napucava zadnjih tjedan dana.a vidi se i tko


7. BOBAN NENAD (24976773823) 11.018 0,67 Osnovni račun

zanimljivo, eto vratio je tih 500 komada sto je prodao samo po vecoj cijeni

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity


Promjene u top 10:

Stanovi Jadran D.O.O +5025 (skok sa 9. na 5. mjesto)

cudno, obzirom da je u ponedjeljak protrgovano 4684 komada. 😀 Valjda su prebacili s nekog racuna.

Boban jos nesto sitno dokupio.

pitajte stariju ekipu, kak je bilo nekad

http://www.nacional.hr/clanak/18633/hfp-prodaje-jadroplov-za-230-milijuna-kuna



Promjene u top 10:

Stanovi Jadran D.O.O +5025 (skok sa 9. na 5. mjesto)

cudno, obzirom da je u ponedjeljak protrgovano 4684 komada. 😀 Valjda su prebacili s nekog racuna.

Boban jos nesto sitno dokupio.

pitajte stariju ekipu, kak je bilo nekad

http://www.nacional.hr/clanak/18633/hfp-prodaje-jadroplov-za-230-milijuna-kuna
[/quote]

A sto da ih pitaju? Jadroplov iz 2005. i iz 2014. su dvije potpuno razlicite firme. Jadroplov je tada bio u ozbiljnim problemima, sa pola zastarjele kontejnerske flote koju je rasprodao i starim bulkerima. Par izdasnih godina i prodaja kontejnerskih brodova omogucili su im djelomicno osuvremenjivanje bulk flote, rjesili su problem s Peterom Doylom i sada je situacija relativno cista. Ugovoreni su novi handysize bulkeri, dug je podnosljiv, novcani tok stabilan s tendencijom rasta. Danas ta kompanija “malo” vise vrijedi. Između 80 i 100 milijuna dolara, neto.

Vrijedi onoliko koliko je netko spreman platiti.
Za vrijeme prošlog natječaja je cijena dionice jdpl na burzi bila oko 300 kn a na natječaj se javio jedan ponuđač s ponudom oko 220 kn.
Tada su vozarine bile 2-3 puta vece nego sad.

što se više ovdje raspravlja, mišljenja sam da država nebu prodala ništa ispod nominale…pa vi vidite koliko je tu još prostora za rast.

New Report

Close