Iznajmljujete stan ili apartman? Od 1. siječnja čeka vas novi namet

Naslovnica Forum Komentari članaka Iznajmljujete stan ili apartman? Od 1. siječnja čeka vas novi namet

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Turisti ne placaju rezije pa tako ne vidim smisla ni zasto bi ih zanimalo koliko za to izdvajaju vlasnici apartmana…
Sto se stanova tice i dugorocnog najma, to je stvar dogovora izmedju unajmljivaca i iznajmljivaca…
Kao unajmljivacu vise bi mi znacio uvid u racune koji su placeni u godini ranije nego ta glupost koju licencirani nametnici nasvrljaju i “izracunaju”….

ima i drugačijih mišljenja: http://www.glasistre.hr/vijesti/pula_istra/pinezic-privatni-smjestaj-ne-treba-energetski-certifikat-508744
ali ministarstvo turizma se ne izjašnjava!!!

Ignore: KressoM, delux

uskoro-nova-runda-pljacke-gradjana

kroz-energetske-certifikate

VLADA RH povećava namete i tako hrvatskim građanima nastoji svaki sljedeći dan života učiniti gorim od jučerašnjeg.
Od iduće godine svim iznajmljivačima apartmana i stanova nametnuta je obveza energetskog cerfiticiranja objekata.
U protivnom čekaju ih visoke kazne.
Izravnu financijsku korist od ovog nameta neće imati samo vlast, nipošto, tu je i kasta energetskih certifikatora kojih se namnožilo točno 1844 (što fizičkih, što pravnih osoba).
Na svakom izdanom certifikatu utržit će od 900 do 2500 kuna.

Dakle jasno je da ova obveza šteti najmodavcima jer ih košta novaca, a koristi kleptokratsko-kronističkoj klijenteli koja zarađuje na nečemu što na tržištnim osnovama realno ne bi ni postojalo.
Ova veza mogla bi se grublje definirati i kao fašistička.
Svi koji nisu u milosti vlasti realno su u nemilosti, a oni koji su u milosti žive jako dobro od ovakvih transfera.
Trošak certificiranja prelit će se na visinu rente, što će u izvjesnoj mjeri utjecati i na rast crnog tržišta.

Ako ne želite sudjelovati u ovoj farsi i financirati prokletu kleptokratsko-kronističku mafiju preporučam da svoj smještaj registrirate na Airbnb ili ostanete u potpunosti ispod radara.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/uskoro-nova-runda-pljacke-gradjana-kroz-energetske-certifikate/841317.aspx [index.hr]

Ili zatvorite i iznajmljujte na crno.
Što bi rekao Maminjo:

Nečeš razbojniče !

.

.

NE NASJEDAJTE NA OVU PREVARU !!!

turisti nisu najmoprimci ili zakupci, nego se radi o posebnoj zakonskoj kategoriji odnosno uslužnoj djelatnosti u kojoj nositelj djerlatnosti sam snosi sveukupne troškove iste, stoga kako se ne radi o ugovornom odnosu nego o djelatnosti, turistički kapaciteti za izdavanje smještaja NE moraju imati energetske certifikate što je i očito iz samoga smisla zakona :

Članak 24.
(2) Vlasnik zgrade za koju se izdaje energetski certifikat, odnosno njezina posebnog dijela dužan je:

1. prije prodaje, iznajmljivanja, davanja u zakup ili davanja na leasing zgrade ili njezinoga posebnog dijela pribaviti energetski certifikat

2. kupcu, najmoprimcu, zakupcu, odnosno primatelju leasinga predati energetski certifikat ili njegovu fotokopiju

3. energetski certifikat predočiti mogućem kupcu, najmoprimcu, zakupcu, odnosno primatelju leasinga

4. u oglasu za prodaju, iznajmljivanje, davanje u zakup ili davanje na leasing zgrade ili njezina posebnog dijela koji se objavljuje u medijima navesti energetski razred zgrade.

još jednom, NE nasjedajte na ovu prevaru, ili bar ne dok zakonodavac ne objavi ispravno tumačenje

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA

Pa kaj.
U Zagrebu bu se lijepo prijavili turistički stanovi.

tak i onak se iznajmljuje “turistima” s morske obale.

Bilo bi vrijeme da i ovi s mora počinju plaćati boravišnu pristojbu kada dođu u Zagreb.

Ili je to samo za g.lupe Prigorce?

OŠTO SAM PROTIV SVIH NOVIH NAMETA…..ugušiti će nas sve to…..i ovo do sada se pokazalo pogubnim za privredu…

Problem turizma je IZBJEGAVANJE SVIH ZAKONA ,i na moru samo stalno treba
vršiti inspekcijski nadzor uz drakonske kazne…..i slijedeća godina, će uz
poluprazne plaže …isto biti REKORDNIJA !

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Misljenje ministarstva
http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=32651

Evo danas sam kupio 2 kupona preko crnoga jaja za zadnja 2 apartmana koja su mi ostala. Sto je sa poslovnim prostorima? Pretpostavljam da i za njih trebaju certifikati. Sad ako imas 2 poslovna prostora koja su u zemljisnim knjigama etazirana svaki za sebe,a u stvarnosti su povezani u jedan prostor kako se radi energetski certifikat za to??? Da li trebaju dva certifikata ili moze jedan za oba prostora.Moze odgovor.

Uvik ɐɹʇuoʞ ! Sitne duše mogu da mi puše!!!

posebnog dijela, sukladno članku 203. Zakona, stupa na snagu 1. siječnja 2016. godine.
Iznajmljivanje se u ovom kontekstuodnosi i na turističku djelatnost, stoga su i vlasnici apartmana dužni od 1. siječnja 2016. godine, prije iznajmljivanja pribaviti energetski certifikat ukoliko se radi o zgradi koja se iznajmljuje i koja ima ukupnu korisnu površinu veću od 50m2, te ukoliko se radi o posebnom dijelu zgrade koji se iznajmljuje (apartman) i koji se nalazi u zgradi koja ima ukupnu korisnu površinu veću od 50m2 bez obzira na površinu tog posebnog dijela (apartmana).

Jel jasno ?
Kazna 5.000,00 do 30.000,00 kn !

Unatoć tome što imamo najveće poreze na svjetu , ova SDP + HNS Kukuriku Vlada protiv svake logike , svaki dan izmišlja nove poreze , kojima uništava Hrvatsko gospodarstvo kako bi zaposlili svoje uhljebe.

Jedino možete platiti ili otkazati djelatnost iznajmljivanja i iznajmljivati na crno .

.

Dali se taj novi porez odnosi i na sve ugovore koji su zaključeni ranijih godina?

Pretpostavljam da je takvih iznamljivača 500.000 u Hrvatskoj , i trošak takvih Certifikata bi bio više od miliarde ?

Zar nam žele oduzeti još jednu miliardu ?

Znam da je tema zastarjela ali da li još vrijedi ovo da treba imati energetski certifikat za apartmane[/url]?


Znam da je tema zastarjela ali da li još vrijedi ovo da treba imati energetski certifikat za apartmane[/url]?

za turističke apartmane ne treba

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

New Report

Close