IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Izvješće će biti loše, zato je i cijena dionice katastrofalna!
Koliko ja znam u dionicama se kupuje budućnost, a ovdje je oporavak cijene šećera počeo.

da li je počeo ili nije počeo, to ćemo znati za godinu dana pa kome opanci kome obojci

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

@krešo

hvala što si me prosvijetlio i napisao ovako pametan post, skoro na razini petine. eto, ja mislio da se o saponiji radi, a ti nisi mogao sam zakljuciti da je tipfeler, pa si smatrao potrebnim da pametujes na razini koja je oznaka za thermes grupu i gdje kandid pripada?
zasto se uopce trudim? dobro decki, samo vi linkajte prsutane, nemojte se zamarati mojih glupostima, nemojte pratiti zašto šećer raste vani, koji je utjecaj el nina, suše u indiji, koliko će zbog toga proizvodnja biti manje 2016-2017, sta će vama to? zato ste svi odreda zapeli s ulazom na razini 150+.
jer i kad ste ulazili nije vam bilo bitno sto je vrhunac bear marketa na šečeru, dovoljno vam je bio jedno GFI da zaključite kako je tada to bila odlična investicija.
pozdrav i sretno.

Ja pametujem jer sam napomenuo da nije više Kandit i jer sam rekao da ipak ima veze ta pršutana sa ovom dionicom? A dobro…

Drugo, ako neko spomene nešto, ne znači da nešto drugo smatra bitnim ili nebitnim kako ti sad govoris za “dečke” koji spominju pršute. Kolega je spomenuo pršute prvi, vi mu govorite da nemaju veze pršuti, a ipak imaju. Samo to. Za šećer vam niko ništa nije proturijecio i lijepo da ste podijelili podatke i razmišljanja.

Drugo, da, meni je prosjek 180 i tada mi je bilo važno samo izvješće, tek sam počinjao sa burzom. Pa što to sad ima veze?

Pozdrav i sretno i vama!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

sve ok, pa valjda je za logički pretpostaviti da se radi o omašci u pisanju, zbog brzine, a ne iz elementarnog neznanja pa da mislim da je ovo topic o kandidu i saponiji.
pršutana stvarno nema uzročne veze s poslovanjem sečerane, svi znammo je pipunić rekao da će gurati sečerenu ako zapne i da se fokusirao na drugi bizinis, te da je imao namjeru prodati sečeranu, ali zbog te činjenice koja je već odavno poznata, stvarno ene treba ovu temu, po mom mišljenju, zasipati s linkovima poput šunka zamjenjuje pršut.
ajmo svi zajedno doprinijeti kvaliteti rasprave, fokusirati se i na makro i mikro okruženje, napraviti analizu zasto prerađivači u brazilu povećavaju etanol, kako slabi real utječe na stimuliranje proizvodnje, pregledati preuzimanja koja se odvijaju u EU malih sećerana, usporediti fundamente s ipkk, itd. itd. tema koliko vam srce želi.
sve u svemu, mislim da ne možete niže od ovog danas, poklopio vam se all time low s dva ogromna bullish faktora na svjetskom tržištu i pridružio vam se danas i jucer sa skromnih 500 komada.

[Mr.Wiseguy]

Tko je spomenio Kandit grupu ?? Znas li ti citati ? ….a ako neznaš,pogledaj video link RTL-a.

p.s..nemam više namjeru sa tobom raspravljati.[emo_palacd]


[Mr.Wiseguy]

Tko je spomenio Kandit grupu ?? Znas li ti citati ? ….a ako neznaš,pogledaj video link RTL-a.

p.s..nemam više namjeru sa tobom raspravljati.[emo_palacd]

pa nije da si napisao i jednu suvislu rečenicu da bi se ovo tvoje ” znaš li ti čitati” moglo nazvati raspravrom.
a za doprinos kvaliteti informacija i mišljenja na ovom topicu[emo_palacg], puno toga sam naucio od tebe.
[emo_palacg]


sve ok, pa valjda je za logički pretpostaviti da se radi o omašci u pisanju, zbog brzine, a ne iz elementarnog neznanja pa da mislim da je ovo topic o kandidu i saponiji.
pršutana stvarno nema uzročne veze s poslovanjem sečerane, svi znammo je pipunić rekao da će gurati sečerenu ako zapne i da se fokusirao na drugi bizinis, te da je imao namjeru prodati sečeranu, ali zbog te činjenice koja je već odavno poznata, stvarno ene treba ovu temu, po mom mišljenju, zasipati s linkovima poput šunka zamjenjuje pršut.
ajmo svi zajedno doprinijeti kvaliteti rasprave, fokusirati se i na makro i mikro okruženje, napraviti analizu zasto prerađivači u brazilu povećavaju etanol, kako slabi real utječe na stimuliranje proizvodnje, pregledati preuzimanja koja se odvijaju u EU malih sećerana, usporediti fundamente s ipkk, itd. itd. tema koliko vam srce želi.
sve u svemu, mislim da ne možete niže od ovog danas, poklopio vam se all time low s dva ogromna bullish faktora na svjetskom tržištu i pridružio vam se danas i jucer sa skromnih 500 komada.

[emo_palacg]

Pa naravno. Slažem se. Mene pršuti trenutno ne interesiraju. A o tome što vi govorite rado ću promisliti! [emo_palacg]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


pri ovim cijenama to je ispod 300 usd po toni, a pozitivna nula počinje od 450 usd po toni, dakle treba nam rast od 50 posto iliti 20 centi po libri možemo se radovati. hoće li to biti – e da mi je znati, prestigao bih pipunića u stanju na računu.

evo big boys kazu da je bear market gotov, wilmar jucer uzeo 1.2 mil tona, 346 mil dolara, sveukupno ove godine 1 mlrd.

Warren Kreyzig, commodities research analyst at Julius Baer, said in a note, “Sugar prices have stabilised over the last few months as the prospects for a global production deficit next year mount. Global investment and supply growth have remained stagnant since peaking at excessive highs four years ago. Against this backdrop, global demand has continued to climb, bolstered by robust Asian consumption.”

Mr. Kreyzig said he expects sugar prices to rise to 14.5 cents a pound over the next three months.

Read more: http://www.nasdaq.com/article/sugar-extends-gains-after-large-order-20151001-00876#ixzz3nKc94lTH

Kolko ti pises za 500 komada dionica!?

Pa sto onda ne kupujes neki etf na secer ili nesto slicno vani? Nego ovu lokalnu nelikvdnusu. Al dobro, ako te veseli, samo naprijed. Cini mi se da aplikacija analize commoditya, pa preslikavanje na domace dionice koje k tome jos i nisu pure play na secer, bas nije neka investicijska strategija. A zasto recimo nisi kupovao VIRO?

a tko kaze da nisam? ili da nisam long sugar? a pisem, zato sto je ova tema mrvicu zivlja od vira, a na trzistu kapitala svijet mi je dosadilo sam sa sobom raspravljati, jos nesto te zanima?[emo_smijeh]

Pa tehnicki gledano secer se odbio, al da je ulovio dugorocni uptrend to nije pouzdano. Jos tu ima dosta nepoznanica za neki precizniji zakljucak. Tako da… nek najprije poskoci kako treba pa cemo onda reci ‘hop’!



pri ovim cijenama to je ispod 300 usd po toni, a pozitivna nula počinje od 450 usd po toni, dakle treba nam rast od 50 posto iliti 20 centi po libri možemo se radovati. hoće li to biti – e da mi je znati, prestigao bih pipunića u stanju na računu.

evo big boys kazu da je bear market gotov, wilmar jucer uzeo 1.2 mil tona, 346 mil dolara, sveukupno ove godine 1 mlrd.

Warren Kreyzig, commodities research analyst at Julius Baer, said in a note, "Sugar prices have stabilised over the last few months as the prospects for a global production deficit next year mount. Global investment and supply growth have remained stagnant since peaking at excessive highs four years ago. Against this backdrop, global demand has continued to climb, bolstered by robust Asian consumption."

Mr. Kreyzig said he expects sugar prices to rise to 14.5 cents a pound over the next three months.

Read more: http://www.nasdaq.com/article/sugar-extends-gains-after-large-order-20151001-00876#ixzz3nKc94lTH

[/quote]

ove razine u cijeni šećera ugrožavaju supstancu šećeranskog biznisa, one cijene i one dobiti iz 2012 – to nećemo više vidjeti, ali ako bi cijena šećera poskočila nazad na neki povijesni prosjek, ovdje bi vrijedilo uložiti. inače se bojim brodarskog sindroma – evo već 6 godina se oporavljamo i bome se ne oporavismo ni za dlaku.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Pa tehnicki gledano secer se odbio, al da je ulovio dugorocni uptrend to nije pouzdano. Jos tu ima dosta nepoznanica za neki precizniji zakljucak. Tako da… nek najprije poskoci kako treba pa cemo onda reci 'hop'!

izgleda da ce na londonskoj burzi cijena probiti i zatvoriti iznad 383.30, a što je vrlo jaki otpor i vrh od 12.05.2015, očekivao sam više borbe oko ove kvote, ali kako sad izgleda s lakoćom probija. jak trend prema gore.

Šećer 13.26 USD/lb. +2.95%

http://www.agrimoney.com/news/sugar-prices-have-bottomed-says-morgan-stanley–8848.html

New Report

Close