IPKK (Termes Grupa d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IPKK (Termes Grupa d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kad će više ti pregovori s EU o poljoprivredi, energetici,…
U EU tvornice biodizela dobivaju 25€ po hektolitru proizvedenog biodizela ( skoro 2 kn/litri )
Biodizel se proizvodi iz uljarica. A i mi ćemo biti obvezni postupno uvoditi alternativna goriva u optjecaj, ili ćemo ih uvoziti iz EU gdje ljudi zarađuju uzgojem, proizvodnjom i poticajima ili ćemo biti dovoljno pametni da proizvodnju organiziramo i sami. I lijepo zaradimo.
Upravo je ovo jedan od glavnih razloga rasta cijena uljarica, koji će se i održati na visokim razinama.
Slobodno se komparirati s rastom cijena nafte. Jer što je veća cijena nafte, to može biti i veća cijena biogoriva a od toga će imati koristi svi u lancu proizvodnje.
Zna li netko ima li ozbiljnih pomaka u ovom smijeru ?

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.


Dobro je. I danas je cijena otišla gore. Jučer (26.3) je prosječna cijena bila 685,65 a danas (27.3.) je 687,94. Svaki dan jedna dnevnica gore, a bit će i bolje.

Ne znam na kojim si ti razinama ulazio da te veseli porast prosjecne cijene od 2,39 kuna.

Da poraste za 239,00 kuna prosjecna cijena osobno sam jos daleko od svog ulaza u ovu secernu dijonicu.

Mea parvitas.

Ja ne namjeravam prodavati svoje ispod 2000k. pa taman ih ostavio svojoj djeci!
A možda cu ih uskoro prodati???

Optimista!
[undecid]

Pokušao sam pogoditi dno, počeo s kupovinama početkom veljače (svako nekoliko dana po 40-50 kom), tako da sam plaćao od 250 do 320 kn.
Uglavnom prosjek svih kupovina mi je 292 kn.
Možda sam mogao čekati uzlazni trend, međutim kad nastane stampedo teško se ukrcati bez barem 10% “provizije” za ukrcaj.
Uvjeren sam da ću uskoro biti zadovoljan jer očekujem sve najbolje pokazatelje poslovanja.
Ostvari li se tome u prilog barem jedna od dodatno očekivanih “dobrih” vijesti,
kolega Žorž će se i iznenaditi koliko je njegova nasumična izjava blizu istini.
Za “dobre” vijesti me ne pitajte jer možda još nadokupim 200-300 komada pa ne bilo bi pametno da idem protivno sebe.

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

Uh, zaletih se….
U prethodnoj izjavi napisah prosjek za ulaganja u Belje.
Prosjek za IPK mi je 742,14 kn. I ovdje sam završio s kupovinama, i ne namjeravam je prodavati barem do kraja 2009. godine ili početka 2010.
Iz razloga što će tada izvješća biti izvrsna, Kandit 2 će znatno pridonijeti ukupnim prihodima, ostala trenutna ulaganja će i dalje smanjivati ulaze, a razlika će biti “masna” i slasna.
Ona mi je kao OMF. (opet, slično kao kolegi Žoržu)

Pravi dioničar drži dionice barem 100 godina u svom portfelju.

28.03.2008 .
IPK KANDIT D.D./REDOVNA DIONICA IPKK-R-A
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. IPK ZAVOD D.D. 229.992 32,16 Osnovni račun
2. PREMISA D.O.O. 135.329 18,92 Osnovni račun
3. IPK KANDIT D.D. 62.701 8,77 Osnovni račun
4. KOESTLIN TVORNICA KEKSA I VAFLA D.D. 27.422 3,83 Osnovni račun
5. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 14.034 1,96 Skrb. račun
6. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.036 1,82 Skrb. račun
7. HPB D.D. 12.003 1,68 Skrb. račun +15
8. PBZ D.D. 11.335 1,59 Skrb. račun
9. KOLAREK DARKO 7.525 1,05 Osnovni račun
10. HIPP MARIJA 6.450 0,90 Osnovni račun
Ukupno: 72,69

Nikad se ne znojim dok plaćam ,znojim se dok cijenu dogovaram.

http://business.hr/Default2.aspx?ArticleID=3943ccb4-a5cd-4771-80d8-2d66780295b3%5Bthumbsup%5D

ja sam čak riskirao atpl da uđem u ipkk,uđoh na 683,00..i naizgled,rekao bi čovjek da sam pogriješio,ali…tko zna,šta se krije iza ove dionice…

Da li je kandit imao probleme kao i Viro u studenom i prosincu! (FI Viro)

mislim da ce imati istih problema i kolko vidim po Krasu da ni tu Kandit bas nece omastit brk[cry]
Bojim se da cu Gates-u morat platit pivu ak je punoljetan[bye]

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

kandit je vjerojatno zadnja firma u hrvatskoj koja će objaviti izvještaj. [pray]

Tko radi, ne boji se gladi...

Nek bude zadnji i nek bude najbolji[thumbsup]

New Report

Close