INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Prema TA "apsolutno dno" za INGRU bi trebalo biti negdje oko 38kn. Kako se radi o razini potpore donje crte klina od koje smo se svaki puta odbili, tako niti sada cijena ne bi smjela ici ispod te linije. To takodjer potvrdjuju i oscilatori koji se vec nalaze duboko u preprodanom podrucju.
U privitku je gore izneseno i graficki prikazano.

Medjutim, stanje na svjetskim burzama i sutrasnji dan bi mogli biti presudni kuda dalje.
Kao mali podsjetnik da se je na sutrasnji dan prije 80 godina (tj. crni petak 1929) dogodio slom burze.
No tada su bila druga vremena i vjerojatnost da se danas isto ponovi je minimalna, ali ipak…radi se o psihologiji mase…i tko ce ga znati. Budemo vidjeli ovih dana. Svima sretno![thumbsup]

…hvala kolega…ovo se traži pa neka svatko onda odlučuje…bez obzira da li je 40, 38 ili 36 kao što neki "nagađaju", nije bitno jer sada smo ionako blizu svim tim prognozama…mene samo muči pitanje koliko je još ostalo slobodnih dionica od onih koji su ih jeftino dobili i koja im je prosječna cijena iskrcaja, tj. do koliko nisko mogu ići a da u prosjeku dobiju cijenu koja nije manja od dobivene od INGRE…to je nažalost i bio glavni okidač za ovoliki pad od 50%…ja vjerujem da neće još puno dole…najcrnji target je 36, a najpovoljniji 38…(ponedjeljak posle podne ili u utorak ujutro idemo gore…naravno to je samo moja procjena potkrijepljena dobrim željama)…a neki bi rekli samo druk [lol]

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


Od 1.1.2009. pa do danas protrgovano je ukupno 5 310 102 dionice ili 70,80 posto ukupne firme po prosječnoj cijeni od 52,64 Kn. A ukupan promet na dionici je bio 279 milijuna 549 tisuća 506 Kn i 77 lipa.
A trenutna ukupna tržišna kapitalizacija je 305 milijuna Kn……….
[lol] [lol]

na Drysu se znalo događati da se cijeli mcap protrguje u jednom danu.


mene samo muči pitanje koliko je još ostalo slobodnih dionica od onih koji su ih jeftino dobili i koja im je prosječna cijena iskrcaja, tj. do koliko nisko mogu ići a da u prosjeku dobiju cijenu koja nije manja od dobivene od INGRE…to je nažalost i bio glavni okidač za ovoliki pad od 50%…

citirat ću ti post kolege Lidla u kojem je jako lijepo objasnio koje su to "velike" količine koje su dobili zaposlenici


dajte vi što plašite ljude, recite nam o kojim se to "ogromnim" količinama dionica radi??
– dugove kooperantima platili su sa 350.000 dionica prije nekoliko mjeseci i te dionice su odavna prodane, dosta pogledati promete zadnja 3 mjeseca
– dio otpremnina radnicima koji idu u mirovinu dali su u dionicama, a radi se o pišljivih 85.000 dionica ako se ne varam, a svaki dan na burzi s protrguje oko 20.000-25.000 dionica, znači niti tjedan dana prometa sve to apsorbira

dosta je više tog blesavog navlačenja i plašenja investitora nekakvim velikim količinama dionica koje navodno dolaze jer njih jednostavno nema! da INGRA podijeli sve što ima u trezoru to je još svega oko 150.000 dionica, što je nikakva količina!
zadnja 3 mjeseca na burzi je protrgovano više od 2.400.000 dionica Ingre , prema tome o čemu mi ovdje pričamo, o pišljivih 100.000 dionica koje će razvaliti burzu?!?
dajte ljudi mislite malo svojom glavom, pustite ove drukerčine, njih treba samo ignorirati [yawn]

Eto, iz koleginog posta sasvim je jasno da su ovo što vam drukeri danima serviraju obične laži kojima su potakli male ulagače da rasprodaju svoje dionice po nikakvim cijenama u strahu od ogromne najezde fantomskih dionica koej dolaze na burzu, ali pravo vam i budi kad vam je teško samima zbrojiti 2+2 i zaključiti svojom glavom [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!

Evo neki fond srušio s 3000 dionica ingru ali nema veze kada netko kupuje…… [lol] [lol]
Sada vrlo lako skupiš 100 000 dionica……. [thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Neznam koga vraga sam si ovu stranicu metnul pod favorite…
[wink]

http://www.poslovni.hr/Forum/Thread.aspx?ThreadID=582&pg=1187&rnd=1251626131755

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!



Po mojoj procjeni 40,55 je i dalje apsolutno dno ove dionice, da usporedim malo sa nekim drugim dionicama istog sektora, ovo je ono što je DLKV 250kn, što je IGH 1800kn.
Danas sam kupovao i prodao na većoj cijeni dio, iako sam ga kasnije opet uzeo.
28000 komada na kupnji do 40,2kn daje mi za pravo reći da se INGRA brani na 40kn i da nema više odstupanja.

Do sada si uspio falit vdkt i thnk, ali nadam se da si ovo pogodio
[/quote]
Falio je on još toga. KRAS npr. [yawn]


Evo neki fond srušio s 3000 dionica ingru ali nema veze kada netko kupuje…… [lol] [lol]
Sada vrlo lako skupiš 100 000 dionica……. [thumbsup]

Točno, ali onaj koji ima 4 milje kuna je vjerojatno i dovoljno pametan da ovo ne bi dirao ni štapom.


Točno, ali onaj koji ima 4 milje kuna je vjerojatno i dovoljno pametan da ovo ne bi dirao ni štapom.

Eto vidiš takva je burza. Ti nebi ulagao a ja bi…..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

evo ja ukrcao 60 tisućica za početak…..
neka ih iako može to sve još dole a bogami i gore……

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

jel ima itko da je danas uz komp , hihi nigdje nikoga, izgleda da se okrece [undecid]

Majko mila , pošto su ovi kupovali kad prodaju po ovim cijenama [sad]

Dokupio 1000 [thumbsup]

Po največoj cijeni

Jednom je slučajnost, drugi put podudarnost, treći put neprijateljsko djelovanje....

… …

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ovo može samo ujednom smjeru [thumbsup]


Majko mila , pošto su ovi kupovali kad prodaju po ovim cijenama [sad]

Pa ne prodaju svoje, već naše mirovine….
Naravno svojim prikama,al nekima i koji im nisu prike…

New Report

Close