INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


…….ja bi se samo nadovezao na kolegu fiuman. Da Ingra nije klasičan građevinar i da je to u ovim vremenima prednost. S tim se u potpunosti slažem!! Uzmimo za primjer sljedeće Viadukt ima oko 2500 zaposlenih treba nać tim ljudima posao i plaće svaki mjesec, kod Ingre otprilike 50…….. Koliko su oni flexibilniji za vrijeme krize.

Točno da nisu klasični građevinar. Ostali plaćaju lovom (istinabog s dugim rokovima plaćanja), a ovi s dionicama. Zbilja perspektivno.

Resistance is futile! You will be assimilated!


Uzeo i ja danas. Sve je već otišlo gore po 150-200% samo INGR usprkos velikim prometima stoji na mjestu. Jučer je bilo 7,8 milja prometa, danas još 6,8. Puno, jako puno da ne bi sutra ili prekosutra došlo do odbijanca min. na 70 kn.
Koliko je trezor otpustio kooperantima i koliko je prošlo zadnja 3-4 dana burzi ako tko zna? hvala

…dokupih i ja još nešto danas po 63,5…imam velika očekivanja…nadam se do kraja tjedna da će doći do explozije…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

Ne sekirati se za Ingru,svi su građevinari odradili duplo veći rast nego Ingra,pri tome nikakvih opravdanih razloga za rast nije bilo nego čista odluka nekoga tko ima lovu i može manipulirati cjenom.Tako će i ova dionica kad "netko "odluči krenuti i morat će se hvatati.Zato bolje sad kupiti dok još nije krenula tj dok se nudi na rasprodaji(jer prošla dva dana je bila rasprodaja,dal će sutra biti ne znam)i samo čekati..
Ovo iskrcavanje nekog samo je dobro došlo,da se uđe po diskontnoj cjeni.


…….ja bi se samo nadovezao na kolegu fiuman. Da Ingra nije klasičan građevinar i da je to u ovim vremenima prednost. S tim se u potpunosti slažem!! Uzmimo za primjer sljedeće Viadukt ima oko 2500 zaposlenih treba nać tim ljudima posao i plaće svaki mjesec, kod Ingre otprilike 50…….. Koliko su oni flexibilniji za vrijeme krize.

A šta će im dva glasnogovornika ko da imaju 5000 radnika a ne 50 Ovaj Danko Družijanić ne radi ispod 20-30000kn kolko je imao na dnevniku Samo da mi je znat koja ga budala dovela



Uzeo i ja danas. Sve je već otišlo gore po 150-200% samo INGR usprkos velikim prometima stoji na mjestu. Jučer je bilo 7,8 milja prometa, danas još 6,8. Puno, jako puno da ne bi sutra ili prekosutra došlo do odbijanca min. na 70 kn.
Koliko je trezor otpustio kooperantima i koliko je prošlo zadnja 3-4 dana burzi ako tko zna? hvala

…dokupih i ja još nešto danas po 63,5…imam velika očekivanja…nadam se do kraja tjedna da će doći do explozije…
[/quote]

teško… meni je jako interesantna na mid to long i uzeo bih je nešto nazad pa nek se paca. Volim ove za koje se misli da će propast. Ali kratkoročno… katastrofa. nadam se da sam u krivu. Kad sam vidio da nemre probit 72 u danima najveće euforije, rako RiB… za sada…

I'LL BE BACK



…….ja bi se samo nadovezao na kolegu fiuman. Da Ingra nije klasičan građevinar i da je to u ovim vremenima prednost. S tim se u potpunosti slažem!! Uzmimo za primjer sljedeće Viadukt ima oko 2500 zaposlenih treba nać tim ljudima posao i plaće svaki mjesec, kod Ingre otprilike 50…….. Koliko su oni flexibilniji za vrijeme krize.

A šta će im dva glasnogovornika ko da imaju 5000 radnika a ne 50 Ovaj Danko Družijanić ne radi ispod 20-30000kn kolko je imao na dnevniku Samo da mi je znat koja ga budala dovela
[/quote]
U Ingri je vazno je zvati se danko.
Da slazem se, bezveze nepotrebno.
Drugi Danko je puno bolji

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep

Mislim da ove vaše priče o propasti i ingre baš i ne drže vodu. Siguran sam da će nakon ovog rasta brodara Ingra doći na red. Ja čekam da ATPL odradi rast do kraja i onda prelazim u Ingru. Očekujem da bi trebala u naredna 2 mjeseca odradit rast i doći na 100-120kn.

..........................................................................................

Ne pratim baš građevinare, pa me zanima da li se pozitivne vijesti o građevinarima u US (Pulte Homes, DR Horton, Lennar…) odražavaju i na naše građevinare, kao što je slučaj i kod brodara?

Ne pratim ni ja, ali ovo mi se čini korisna informacija:

Promjena suvlasništva Hotela Lapad
Početni omjer suvlasništva prilikom kupnje i obnove Hotela Lapad – 70% Atlantska plovidba i 30% Ingra, promijenjen je na način da Atlantska sada ima oko 86%, a Ingra oko 14% učešća.


Uzeo i ja danas. Sve je već otišlo gore po 150-200% samo INGR usprkos velikim prometima stoji na mjestu. Jučer je bilo 7,8 milja prometa, danas još 6,8. Puno, jako puno da ne bi sutra ili prekosutra došlo do odbijanca min. na 70 kn.
Koliko je trezor otpustio kooperantima i koliko je prošlo zadnja 3-4 dana burzi ako tko zna? hvala

27,05. — oko 64.000 dionica
28.05. — oko 78.000 dionica
29.05. — oko 90.500 dionica
01.06. — oko 114.500 dionica
02.06. — oko 106.000 dionica

Ukupno u zadnjih 5 dana preko 450.000 dionica. Ako pogledamo prebacivanja dionica s računa INGRe, nije više puno ostalo prodavačima za iskrcati, a ako je tako danas bi cijena mogla početi rasti [thumbsup]


Ne pratim baš građevinare, pa me zanima da li se pozitivne vijesti o građevinarima u US (Pulte Homes, DR Horton, Lennar…) odražavaju i na naše građevinare, kao što je slučaj i kod brodara?

Ne.
Brodari ostvaruju cashflow vani na medjunarodnom trzistu.
Gradjevinari vecinom ovise o domacim prilikama.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep


Ne pratim baš građevinare, pa me zanima da li se pozitivne vijesti o građevinarima u US (Pulte Homes, DR Horton, Lennar…) odražavaju i na naše građevinare, kao što je slučaj i kod brodara?

Ingra je puno radila i vani i nije klasičan građevinar pa možda bude nekih pomaka nabolje i kod nje
http://www.ingra.hr/index.php?page=references

Mislim da ovu dionicu koće drhtave ruke! Evo Jasni ludviger zadrhtala ruka pa prodala 20.000 dionica, a Antun Kostrenčić 306.800 komada! Sad će i Openheimeru poćeti drhtati ruke!


Mislim da ovu dionicu koće drhtave ruke! Evo Jasni ludviger zadrhtala ruka pa prodala 20.000 dionica, a Antun Kostrenčić 306.800 komada! Sad će i Openheimeru poćeti drhtati ruke!

Tako je, nek samo drhte, ako oni rasprodaju bit će tu svega, a najljepši scenarij bi bilo preuzimanje.

zanimljivo da danas nema navale na prodaji, zadnje dane količina na prodaji bila je stalno oko 72.000 dionica, a danas je oko 58.-60.000.
Ovi što se sada guraju na prodaji to su mali burek-trejderi koji su jučer kupili po 63 pa sad žele prodati po 64-65. Pričekajte da se cijena vrati bar na 70 kn pa zaradite jedan skuter na 1000 dionica, a ne burek [bye]

moje pisanje je moje osobno mišljenje i nije preporuka za kupnju ili prodaju dionica!

New Report

Close