INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

da, burza je trebala odreagirati tek dan poslije nakon ovako neizvjesnih izbora u Zg 🙂

...




Ingra ništa ne radeći ima 5 mil.kn dobiti u kvartalu, a sad se čekaju prvi ugovori.


Upravo je čekanje rezultata 1.kvartala i zadržalo cijenu na 11 kn, jer se htjelo vidjeti kako će izgledati izvještaj bez ikakvih jednokratnih stavki.

A vidjeli smo da je i više nego odlično. Nova uprava je novi vjetar u leđa ove tvrtke.

A valjda je i svima jasno da ništa oko najma Arene nije, niti je ikada bilo upitno i da će sljedećih 15 godina ugovorene rate uredno stizati.


Kad se dodaju i poslovi dobit će biti značajna.



Savjetujem ti da prodaš dok si još u plusu.

U plusu ?

Pa rast ovdje nije ni krenuo, 10 kn je bila još davno prošle godine, prije rješavanja puno stvari i prve čiste dobiti od 5 mil. u kvartalu (bez ikakvih računovodstvenih stvari).

Mislim da ostali građevinari uopće nisu za usporedbu s Ingrom, ili imaju book duplo niži od cijene dionice ili im je negativan, a ovdje je čak 100% iznad cijene dionice, ili imaju gotovo stalni gubitak dok je ovdje dobit svakim izvještajem sve veća.

Ovo je jedna od najpotentnijih dionica na Zse trenutno, i pitanje je samo okidača kad će eksplodirati.

Onaj rast do 14 kn na velikom volumenu je bio predigra za ono što će sad uslijediti jer sad je puno stvari jasnije i čišće nego tada.

Ali svatko neka odlučuje po svome, ovo gore su samo činjenice.

 

 

A o dugu ni riječi? Koliko ono, zaboravio sam. Oko 400 mil kn. Taman za 100 g će ga vratiti.

Isto ko i atpl.

Pa on se vraća onako kako mu je dospijeće. Do 2036.g. će samo od najma dolaziti daleko više sredstava nego je potrebno za otplatu duga (i ostajati će vidimo +20-ak mil. kn dodatne dobiti).

Brojke na ovoj dionici su neumoljive i nikako ih se ne može promijeniti, samo svakim novim poslom rezultati mogu biti (rapidno) bolji.

Tako da se vrlo brzo može početi govoriti i o dividendi (i to ne simboličnoj).

Samo još da napomenemo i vezano za trgovanje, ovdje se svakim danom vidjelo da stalno ulaze osobe iznutra i povezane s tvrtkom na bilo koji način, a prodavali sitni špekulanti u nadi  da izvješće za 1.kvartal neće biti dobro.

Sad se to demantiralo tako da je sad sve jasno.

Kakve veze ima dlkv sa ingr?

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

Pad Ingre je odrađen zbog prebjega iz Ingre u Dalekovod. T Vam je cijela priča. Žao mi je tih “preletača” jer će tamo izgubiti skoro 90% uloženog i na ovoj cijeni a ovamo se više nikada neće moći vratiti jer neće imati s čim. Tak to biva kada ne slušate iskusnije, a na to je nas nekolicina upozoravala već mjesecima. Ingra sa prvim većim poslom leti iznad knjigovodstvene pa tko osta ovdje osta a tko pogubi pare u dalekovodu – na svoju štetu ih pogubi!

@anamaranab nadam se da ste u pravu.nisam niti jednu ingru prodao

Ingra je jedna od rijetkih dionica koja ce vec ovu godinu ostvariti veliki skok rasta dionice.

Vecina misli da je odradila proslogodisnji rast, ali se varaju.

Pokazalo se dosad, a sad evo još i daleko bolje da je ovo daleko najbolji “građevinar”  na ZSE.

DLKV negativan kapital i stalni gubici, IGH također, jedino je tu stanje sa svakim izvješćem sve bolje i bolje.

Book oko 21 kn, dobit samo u 1.kvartalu 5 mil.kn. (najbolje do sada), garantirani prihodi (i dobit) od arene sve do 2036.g., odlična vlasnička struktura gdje su nemoguće ikakve igre!!, uprava i druge povezane osobe koje stalno kupuje dionice …

Zato već duže napominjem, prodavati ovo sada po 11 kn radi ulaska u brodare ili još gore sada u Dlkv je jako nesmotren potez jer prodaje tu gotovo i nema i biti će se nemoguće vratiti unutra bez velikog dizanja cijene (jer oni koji su unutra znaju koliko ovo vrijedi).

Netko se prestrašio ovog pada na DLKV pa išao prodavati i Ingr po 10 kn misleći da kad pada Dlkv treba i ona, međutim upravo je vlasnička struktura ono najbolje tu i potpuno drukčije od velike većine dionica na ZSE – isključivo privatni kapital koji nikad neće dopustiti da mu tko igra igre s njegovim novcem.

Tako da tko želi povratiti izgubljeno na DLKV, a želi imati građevinara u portfelju, neka malo promisli o potencijalu ovdje.

Nemojte se zavaravati. Hdel je bio privatni kapital. I dlkv nekad. Vdkt vjerojatno isto. Konstruktor…itd. Nastavi niz…mogla bi i Ingra. Nebi htio prespavati u njoj. Za dlkv sam vam napisao dan prije da ide putem ddjh. To vam sad pišem za  Ingru. Kad ćete naučiti.

I još da prenesem post kolege diokidine od 03.05.21.:

”Stranica 4 konsolidiranog, znači cca 18-20 mil dobiti na cca 13 mil dionica odnosno EPS cca 1,5 kn. Ovdje će se brzo početi gomilati cash, a kakvo je vlasništvo, vrlo vjerojatno će ići i dividende dok to bilanca i struktura kapitala omoguće.”

I upravo pogodak, taman oko 20 mil.kn dobiti godišnje jednako 1,5 kn po dionici što uz neki P/E od 15 iznosi cijenu oko 22 kn po dionici (slučajnosti li točno toliki je i book!).

I tako sve do 2036.g. bez da se dobije ijedan posao! Ima li to igdje ne samo na ZSE već i općenito?!

A kad se počnu nizati poslovi mislim da ne treba ni pokušavati računati kolike brojke će tada ispadati u računicama.

Ovo je gotovo pa jedinstvena tvrtka sa sve boljim pokazateljima iz godine u godinu, iz izvješća u izvješće.

Zato me stvarno čudi da nekome uopće pada na pamet prelaziti u bilo što drugo na ovim razinama, jer rast tu tek sad treba uslijediti.

Forumas. pa što si toliko nervozan kad si siguran u uspjeh. Šuti i kupuj dok je prilika! 😉 ja osobno ovo ne vidim kao priliku,napumpano u kratko vrijeme, a lako moguć scenarij kao i na DLKV. Dug je približan.. I još uvijek nije nitko objasnio stavku odgođenog poreza?! Zašto to odgađati ako imaju novaca i sve je bajno? I da,ne treba te brinuti što neki prodaju i odlaze,ali te treba brinuti što potražnja slabi i bid je prazan..

New Report

Close