INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mark12, 12.10.2020. u 08:50

 





villach, 11.10.2020. u 19:13



 

 





fenix, 11.10.2020. u 15:07



 

 

Ovaj tjedan letimo iznad 10 😉

 

 



 

zbog čega bi trebali letjeti? Ako mislite na ovu objavu od petka to ne znači apsolutno ništa za poslovanje. Niti se ne radi o prihodima, niti o smanjenju duga, niti o novome poslu.

 

Ovdje se radi o potencijalnoj obavezi za koju nisu bila rezervirana sredstva, pa se ovime niti ne oslobađaju. Nešto što po ničemu ne utječe na trenutno poslovanje i financijsku situaciju. Veliki brojevi u objavi ali sve u svemu jedno veliko ništa.

 



 

A da vas pitamo za povlaštene informacije?

 

ja nemam nikavih povlaštenih informacija.

Ova objava se kao takva morala objaviti no nema neki efekt što se samog poslovanja tiče- radi se o potencijalnoj vanbilančnoj obvezi . e sad treba i razumjeti što to znači.

joda, 12.10.2020. u 10:04

povećanje knjigovodstvene vrijednosti za 800 000kn.

očito nisu mali obvezničari samo takve ovce za striženje. Veliki koji su prodali obveznice prije objave javne ponude su otpisali obveznice i time iskazali porezno priznati gubitak, nakon ove prodaje ovo im je došlo kao izvanredna dobit. Mali obvezničari nemaju taj luksuz pa im ovim cca 43 % nominale i ne predstavlja neku ambiciju za prodajom. Neki su ipak prodali, jer im vjerojatno novac treba. Koliko sam vidio knjigu obvezničara imatelj obveznica je i novi član Nadzornog odbora g. Armanda -pitam se da li je i on prihvatio ponudu -kladio bih se da nije.

Pa naravno da nije prodao, ako gledate knjigu obvezničara očito i vi imate obveznicu pa niste ni vi prodali? Zašto se onda čudite da čovjek nije prodao papir po kojem će ostvarivati dvoznamenkasti prinos deset godina dok je u banci prinos nula?

Da uopće uspoređujete pravne i fizičke osobe u ovom slučaju je jako pogrešno. Ti veliki koje spominjete su uglavnom mirovinci koje prvo baš briga za gubitak/zaradu jer lupaju s tuđim po koprivama, a još ako mogu ostvariti knjigovodstveno dobit kao što navodite prodati će kao i svaka druga financijska institucija.

Drugo, kod ove obveznice vjerojatno nisu imali niti izbora nego ih pravilnici i regulativa upućuju na testiranje vrijednosti i posljedična umanjanja i/ili rezervacije.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ValueWalk, 15.10.2020. u 12:21

Pa naravno da nije prodao, ako gledate knjigu obvezničara očito i vi imate obveznicu pa niste ni vi prodali? Zašto se onda čudite da čovjek nije prodao papir po kojem će ostvarivati dvoznamenkasti prinos deset godina dok je u banci prinos nula?

Da uopće uspoređujete pravne i fizičke osobe u ovom slučaju je jako pogrešno. Ti veliki koje spominjete su uglavnom mirovinci koje prvo baš briga za gubitak/zaradu jer lupaju s tuđim po koprivama, a još ako mogu ostvariti knjigovodstveno dobit kao što navodite prodati će kao i svaka druga financijska institucija.

Drugo, kod ove obveznice vjerojatno nisu imali niti izbora nego ih pravilnici i regulativa upućuju na testiranje vrijednosti i posljedična umanjanja i/ili rezervacije.

možete li mi malo raspisati taj dvoznamenasti prinos. Jeste li mislili na godišnji prinos ili ukupni.

Ja im ne mislim prodavat jer nisam naivac kako su to mislili za male obvezničare,

zašto je pogrešno uspoređivati pravne i fizičke osobe? I jednima i drugima je ponuđen isti iznos, ali nemaju isti financijski efekt jer kao što sam rekao pravne osobe mogu iskazati porezno priznati gubitak i imati veći efekt od fizičkih osoba obvezničara. Očekivati da će fizičke osobe prihvatiti nepovoljnu ponudu bilo je naivno od Uprave očekivati. Al valjda oni znaju što rade.

Sjela prva uplata od obveznica Laništa …. wuuuuhuuu!

Od sad svaki kvartal stiže čestitka od SKDD d.d.

 

INGRA je od poslovne banke zaprimila obavijest o prestanku priznavanja potencijalnih potraživanja na temelju isknjiženja 23 (kontra)garancije koje je poslovna banka izdala po nalogu INGRE tijekom 80-tihi 90-tih godina prošlog stoljeća u svrhu realizacije projekata u Libiji, Iraku, Alžiru i Kini.Utjecaj navedenog isknjiženja na financijsku poziciju INGRE je smanjenje potencijalnih(vanbilančnih) obveza INGRE za iznos od približno 116milijuna kuna, dok isto (uslijed vanbilančne pozicije na kojoj se vode garancije) nema utjecaj na račun dobiti i dobitka.

Na zadnjoj skupštini razgovaralo se o ovome.

Ovo je isknjiženo isključivo zalaganjem uprave.

Sviđalo se to nekima ili ne proces “financijskog restrukturiranja” se nastavlja.

 

villach, 15.10.2020. u 13:07

Nisam dugo besmisleniji post procitao, nemojte se ljutiti ali mislim da ni sami sebe ne razumijete…

O prinosu sam pisao detaljno unatrag par mjeseci, prolistajte par stranica pa cete pronaci. Ako se ne slazete bas me zanima zasto.

Sto se tice poreza takoder ste fulali. Pravne osobe su s tim umanjile poreznu osnovicu kada su svodile na nulu, ali isto tako im sada tih 43 predstavlja dobit i poreznu osnovicu na sto placaju 18%. Takoder zanemarujete i realne gubitke vec na pocetku zbog otpisa kamata plus kportunitetni trosak jer to drze vec 6-7 godina. U knjigovodstvu se mozete svakako igrati, ali cash je stvarna stavka. Sto se tice fizickih osoba i tu ste fulali sve jer je vecina njih kupila kasnije, vjerojatno i vi, a zbog razlicitog poreznog tretmana glavnice i kamata kod obveznica, fizicke su osobe u daleko povoljnijem polozaju od pravnih. Ne zaboravite si i to uzeti u obzir kada savladate osnovne izracune. Kako ste se uopce odlucili kupiti obveznicu ako me znate izracunati prinos? 🙂

Otkupom obveznica uprava je napravila spektakularan posao, iako ih osobno ne cijenim previse. Mislim da se tek trebaju pokazati kroz razvoj novih projekata u core biznisu. Inace ce ispasti kao onaj Kos kojeg su mali dionicari i forumasi popusili, prvi potez kako treba a sve ostalo za zaborav nakon sto su prioritet postali sitni partikularni interesi. Ono sto mi se takoder ne svida je par cudnih ljudi u NO, ali valjda znaju sto rade. Vrijeme ce pokazati…

Lp i sretno s domacom zadacom

 





ValueWalk, 15.10.2020. u 12:21



 

Pa naravno da nije prodao, ako gledate knjigu obvezničara očito i vi imate obveznicu pa niste ni vi prodali? Zašto se onda čudite da čovjek nije prodao papir po kojem će ostvarivati dvoznamenkasti prinos deset godina dok je u banci prinos nula?

Da uopće uspoređujete pravne i fizičke osobe u ovom slučaju je jako pogrešno. Ti veliki koje spominjete su uglavnom mirovinci koje prvo baš briga za gubitak/zaradu jer lupaju s tuđim po koprivama, a još ako mogu ostvariti knjigovodstveno dobit kao što navodite prodati će kao i svaka druga financijska institucija.

Drugo, kod ove obveznice vjerojatno nisu imali niti izbora nego ih pravilnici i regulativa upućuju na testiranje vrijednosti i posljedična umanjanja i/ili rezervacije.

 



 

možete li mi malo raspisati taj dvoznamenasti prinos. Jeste li mislili na godišnji prinos ili ukupni.

Ja im ne mislim prodavat jer nisam naivac kako su to mislili za male obvezničare,

zašto je pogrešno uspoređivati pravne i fizičke osobe? I jednima i drugima je ponuđen isti iznos, ali nemaju isti financijski efekt jer kao što sam rekao pravne osobe mogu iskazati porezno priznati gubitak i imati veći efekt od fizičkih osoba obvezničara. Očekivati da će fizičke osobe prihvatiti nepovoljnu ponudu bilo je naivno od Uprave očekivati. Al valjda oni znaju što rade.

 

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Najveći projekt HEP-a od nastanka Hrvatske, investicija je vrijedna čak 3,4 milijarde kuna

@ villach

(gore je krivo otišlo…)

Nisam dugo besmisleniji post procitao, nemojte se ljutiti ali mislim da ni sami sebe ne razumijete…


O prinosu sam pisao detaljno unatrag par mjeseci, prolistajte par stranica pa cete pronaci. Ako se ne slazete bas me zanima zasto.


Sto se tice poreza takoder ste fulali. Pravne osobe su s tim umanjile poreznu osnovicu kada su svodile na nulu, ali isto tako im sada tih 43 predstavlja dobit i poreznu osnovicu na sto placaju 18%. Takoder zanemarujete i realne gubitke vec na pocetku zbog otpisa kamata plus kportunitetni trosak jer to drze vec 6-7 godina. U knjigovodstvu se mozete svakako igrati, ali cash je stvarna stavka. Sto se tice fizickih osoba i tu ste fulali sve jer je vecina njih kupila kasnije, vjerojatno i vi, a zbog razlicitog poreznog tretmana glavnice i kamata kod obveznica, fizicke su osobe u daleko povoljnijem polozaju od pravnih. Ne zaboravite si i to uzeti u obzir kada savladate osnovne izracune. Kako ste se uopce odlucili kupiti obveznicu ako me znate izracunati prinos? 🙂


Otkupom obveznica uprava je napravila spektakularan posao, iako ih osobno ne cijenim previse. Mislim da se tek trebaju pokazati kroz razvoj novih projekata u core biznisu. Inace ce ispasti kao onaj Kos kojeg su mali dionicari i forumasi popusili, prvi potez kako treba a sve ostalo za zaborav nakon sto su prioritet postali sitni partikularni interesi. Ono sto mi se takoder ne svida je par cudnih ljudi u NO, ali valjda znaju sto rade. Vrijeme ce pokazati…



 

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ingra je isknjižila IZvanbilančne obveze jer predaje financijska izvjašća u Hrvatskoj.

Nhf

Uz Dalekovod teško će tu biti posla za ING.

Jel počela Ingra sa obnovom grada kako ste najavljivali ? Koliko trenutno poslova odraduje ING zna netko ?

 

fenix, 19.10.2020. u 16:32

Najveći projekt HEP-a od nastanka Hrvatske, investicija je vrijedna čak 3,4 milijarde kuna

 

sitnariba, 20.10.2020. u 07:47

Uz Dalekovod teško će tu biti posla za ING.

Jel počela Ingra sa obnovom grada kako ste najavljivali ? Koliko trenutno poslova odraduje ING zna netko ?

 

 





fenix, 19.10.2020. u 16:32



 

Najveći projekt HEP-a od nastanka Hrvatske, investicija je vrijedna čak 3,4 milijarde kuna

 



 

 

Pa ne znam baš koliko je Dlkv napravio brana i hidrotehničkih tunela,tako da jedini hrvatski konkurent sa referencama za ovaj posao je Ingra. Sto se obnove tiče i u kojoj je fazi,imate sve na stranicama ministarstva.

Ne znam samo jesu ovo jeftina drukanja ili ne znate da sve te podatke možete pronaći s malo guglanja.

Svi oni skupa su angažirani od strane Elektroprojekta koji je nositelj i koji ima know how (uz IPZ još gotovo jedini s takvim kapacitetom), ovi ako od toga svega uprihode par milijuna u par godina koliko traje projekt mogu biti sretni jer rade isključivo bazične pripremne radove. Dakle, i IGH i INGR i DLKV od ovog nemaju gotovo pa ništa.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Mogu samo reći da mi je žao što ste,očito, prerano prodali. Također,projektiranje je jedno,izvođenje drugo. Ne drukam na ništa,komentiram trenutnu građevinsku situaciju u državi koja je i više nego pozitivna, a na upravi je da se jave na natječaje i zagrizu u nešto. Uvjeren sam da će tako i biti i to je moje osobno mišljenje.

A koju će to referencu dati INGRA za građenje HE Kosinj kad do gradnje dođe?

New Report

Close