INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@ZZ – Vijadukt tek traži inženjera za projekt, a Ingra je već mjesecima prije tražila dva inženjera za projekte koji su u realizaciji i koji zbirno vrijede oko 600 mil. kn.

Što se izvješća tiče Ingra bi upravo sada trebala iskoristiti priliku i objaviti najgore moguće izvješće u svojoj povijesti da se konačno riješi svega nepotrebnog iz bilance. A da ima šanse da se iz ovog stanja izvuče ima čak i ako ne uleti posao sa dvoranom u Dohi.


@ZZ – Vijadukt tek traži inženjera za projekt, a Ingra je već mjesecima prije tražila dva inženjera za projekte koji su u realizaciji i koji zbirno vrijede oko 600 mil. kn.

Što se izvješća tiče Ingra bi upravo sada trebala iskoristiti priliku i objaviti najgore moguće izvješće u svojoj povijesti da se konačno riješi svega nepotrebnog iz bilance. A da ima šanse da se iz ovog stanja izvuče ima čak i ako ne uleti posao sa dvoranom u Dohi.


molim link/izvor za vaše gore navedeno tj.:
– natječaj kojim Ingra traži ili je tražila nedavno ili nadalje dva inženjera
– projekte koji su realizaciji i zbirno navodno vrijede 600 mil. kn
– kolika je neto-neto dobit od navodnih projekata/poslova koja bez linka
spominjete
– šanse/poslovi, sa neto iznosima dobiti istih, koje spominjete, a sa kojima
će se Ingra izvuči ako nije dobila posao u Kataru
Hvala[emo_namigusa]

@turbulent na trenutno turbulentnoj dionici…
zaboravih vam prije dodatno replicirati:
mislim da neće iskoristit priliku već nepriliku te biti primorana objavit svoj najgori FI… ako neće Uprava, hoće revizor… shodno tome to nije prilika, već obvezna elementarna dužnost…
btw: koliko Ingru/građevinare dnevno, mjesečno, godišnje… košta tzv. hladan pogon… a tek sve zatezne kamate, samo na, do danas nadalje te time aktualne nepodmirene dugove/obveze + glavnice istih … ?

Evo kolega ZZTop što se tiče zapošljavanja dva inženjera na neodređeno pri čemu je prednost iskustvo rada u projektima na Bliskom istoku – samo za Vaše oči. I obratite pažnju na datum roka natječaja 20.04.2012 – skoro će godina dana od onda.

http://www.moj-posao.net/Posao/197602/Diplomirani-inzenjer-elektrotehnike-mz/

Ugovoreni projekti prema dostupnim javnim podacima:

1. Brana Tagharist (Alžir) ugovor sklopljen u 5 mjesecu 2012. 21 mil kn(izvješće 9/2012)

2. “U svibnju 2012. sklopljen ugovor o realizaciji turističkog objekta na inozemnom tržištu u vrijednosti od 30,7 milijuna eura” (izvješće 9/2012)

3. “…potvrđen drugi dio ugovora na inozemnom projektu vrijednom 56 milijuna eura, zahvaljujući Ingrinim referencama i dugogodišnjem iskustvu u izgradnji medicinsko-zdravstvenih projekata u zemlji i svijetu…” (ZSE Obavijest o materijalnim činjenicama 29.11.2012)

4. “…INGRA ugovorila posao u Iraku vrijedan 8,6 milijuna kuna…” (ZSE Obavijest o materijalnim činjenicama 18.12.2012.)

zbroj 1+2+3+4 = 21+(30,7*7,58)+(56*7,58)+8,6 = 21 + 232,71 + 424,48 + 8,6 = 686,79 mil kn

Dakle nije da nema ugovorenih projekata, a ne fali ni informacija o tome. No dali su podaci točni i unikatni – to me nemojte pitati ne znam kao ni Vi. Također ni što se neto iznosa tiče teško da taj podatak možete saznati jer je vjerojatno poslovna tajna.

A to sve nabrojeno je bez Dohe pa onda sami zaključite može li Ingra opstati bez dvorane ili ne.

Što se tiče hladnog pogona za Ingru – ne postoji jer nema ni lopatu za snijeg, a kako je to ugovoreno sa onima koji poslove stvarno izvode – iskreno ne znam.

LP

Turbulent, zar nisu dobili posao i kod nas , gradnju nekih cesta, ako me pamćenje dobro sluzi

Ma da Ingra objavi najgori izvještaj u povijesti …to ne bi trebalo djelovati uopće na ovu sadašnju cijenu …ovih 1 % ATH je najveća fondovska svinjarija od kad su ih izmislili ..čista pljačka malih dioničara ..DOW, DAX ..sve vani na dobrim visinama–oporavljeno od 2008… samo su oni zatukli sve naše firme na ovaj čemer i jad ..nažalost ništa im se nemre al bi neke menadždere trebalo i pozatvarat …INGRA definitvino vrijedi puno više i ovog trenutka …kolko god bute sad vi plačeni katastrofičari opet raspleli …a jaaako bih volio da dobijemo KATAR …samo da vidim kak bute odgonjali odavde …to bi bil gušt pravi ..

@Mirociro

Točno – nema projekata iz RH, a naveo sam samo ono što je do sada ugovoreno na Bliskom istoku dakle ni ne spominjući ništa unutar RH, pa neka si svatko zaključi iz toga što ovdje tko piše i s kojim motivima.

jer kada se pogleda samo potencijal onoga što se u budućem razdoblju tek treba raditi u RH i inozemstvu onda postaje jasno zašto se na sve načine nastoji diskreditirati Ingru i sve napore koje ulažu da se izvade iz omči koje im neprekidno navlače oni koji je ne žele vidjeti uspješnu i snažnu.

a di je lova od svih tih poslova … to je mislim važnije pitanje… kako uz tolike poslove može biti toliki minus.

idući tjedan će bit bolje...

Gospodo

predstavništvo Ingre je bilo u Kataru i po drugi puta su prezentirali dvoranu, u mjesec do dva ćemo znati dali smo Mi koji ćemo tamo graditi. U budućnosti možda možemo očekivati i neke radove u Iraku (nastavak modernizacije Hadita-e i drugih projekata), podsjećam da su Iračani bili više dana u Ingri na obuci. Bio je i sastanak sa Rusima, možda i to krene.

Mišljenja sam da prvo treba proći restrukturiranje a sa time dolazi i do deblokade računa i drugih stvari.

Nadam se da nam se budučnost smiješi

Pozdrav

Po do sada viđenom bilo bi bolje za dionicu da INGRA objavi predstečajnu nagodbu. Primjer su nam nekoliko firmi na ZSE a jučer i Varteks, svi su rasli.
http://www.seebiz.eu/zagrebacka-burza-otvaranje-predstecajne-nagodbe-katapultiralo-varteks/ar-56294/

neće uvijek biti ovako.


Ma da Ingra objavi najgori izvještaj u povijesti …to ne bi trebalo djelovati uopće na ovu sadašnju cijenu …ovih 1 % ATH je najveća fondovska svinjarija od kad su ih izmislili ..čista pljačka malih dioničara ..DOW, DAX ..sve vani na dobrim visinama–oporavljeno od 2008… samo su oni zatukli sve naše firme na ovaj čemer i jad ..nažalost ništa im se nemre al bi neke menadždere trebalo i pozatvarat …INGRA definitvino vrijedi puno više i ovog trenutka …kolko god bute sad vi plačeni katastrofičari opet raspleli …a jaaako bih volio da dobijemo KATAR …samo da vidim kak bute odgonjali odavde …to bi bil gušt pravi ..

Stranci prije nego posluju sa nekim zapravo pogledaju krvnu sliku firme, INGRA pati od leukemije.

Ne da se leukemičare diskriminira, ali u poslovnom svijetu ih izbjegavaš.

Građevina je volatilna ako i sve ostale industrije, ali ne bih nikako rekao da je cijela burza namjerno spuštana.

Prije su poslovi od koje su ove firme živjele namješteni i neodrživi – što zbog promjene vlasti što zbog volatilnosti sektora.

Mislim da je bila greška investirati 2007 u INGRU kao mali dioničar, ali ima puno grešaka – samo je bitno da se zna tko je za njih kriv i preuzeti odgovornost.

I was early taught to work as well as play, My life has been one long, happy holiday; Full of work and full of play- I dropped the worry on the way- And God was good to me everyday.


Gospodo

predstavništvo Ingre je bilo u Kataru i po drugi puta su prezentirali dvoranu, u mjesec do dva ćemo znati dali smo Mi koji ćemo tamo graditi. U budućnosti možda možemo očekivati i neke radove u Iraku (nastavak modernizacije Hadita-e i drugih projekata), podsjećam da su Iračani bili više dana u Ingri na obuci. Bio je i sastanak sa Rusima, možda i to krene.

Mišljenja sam da prvo treba proći restrukturiranje a sa time dolazi i do deblokade računa i drugih stvari.

Nadam se da nam se budučnost smiješi

Pozdrav


– svjetsko nogometno prvenstvo u qatru 2022
– rekonstruiranje da,samo se nadam ne kroz dionice jer nam novih 30miliona dionica baš ne treba

idući tjedan će bit bolje...

New Report

Close