INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Svemu dođe kraj,, pa i padu. Negdje mora lupiti o nešto i odskočiti,, sada koliko visoko, Megido1, Inverter to znaju onako cca !!
LP[emo_palacg]

I very much love INGRA !!

Sjediti unutra i čekati da konzorciji završi posao[emo_palacg]

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!

http://www.index.hr/vijesti/clanak/doznajemo-cacic-u-kataru-hrvatskim-tvrtkama-dogovorio-posao-vrijedan-100-milijuna-eura/646835.aspx

Mortadela je konj s maslinama.

DO JUČER prvi potpredsjednik Vlade Radimir Čačić, tijekom iznimno uspješnog posjeta Kataru uspio je dogovoriti i posao vrijedan 100 milijuna eura za konzorcij hrvatskih građevinskih tvrtki. Kako doznaje Index riječ je o gradnji sportskih objekata, prije svega dvorana za predstojeće svjetsko prvenstvo u rukometu koje se 2015. održava u Kataru.

Nema natječaja, izravna pogodba!

Poslove gradnje vrijedne 100 milijuna eura Radimir Čačić dogovorio je s katarskim premijerom Hamadom bin Jassem Al Thanijem, a važno je napomenuti da će sve ugovore s katarskom vladom hrvatske tvrtke potpisivati izravnom pogodbom, bez natječaja. Bogata država Katar kao jedan od najvećih svjetskih investitora veliki dio poslova ugovara bez natječaja, a ponudu hrvatske vlade prihvatila je iz diplomatskih, ali i gospodarskih razloga. Kako doznajemo od članova vladine delegacije u Kataru, Radimir Čačić je uspješno prezentirao rad hrvatskih tvrtki na gradnji dvorana za rukometno prvenstvo 2009. Iskustvo hrvatskih građevinskih poduzeća u gradnji velebnih sportskih objekata na kratki rok impresioniralo je katarskog premijera, i on je pristao angažirati ih bez natječaja.

Izlazak iz krize za neke

Iako su troškovi gradnje dvorana za svjetsko rukometno prvenstvo u RH dramatično opteretile budžet države i najvećih hrvatskih gradova, za Katar to neće biti problem. Angažman hrvatskih poduzeća u toj zemlji počeo bi vrlo brzo, već početkom iduće godine jer, a siguran posao vrijedan 100 milijuna eura nekima od njih, poput Dalekovoda, Konstruktora, IGH i Ingre, pomoći će da izađu iz duboke poslovne krize koje ih je gotovo dovela do bankrota.

Eto na primjer “fer” cijenu Leda je odredio sam vlasnik. Da se razumijemo nemam ništa protiv Leda koji je solidna firma. Želim nešto drugo naglasiti u određivanju takozvane “fer” cijene na ZSE-u.
Ledo se već dvije godine tržio na cijeni između 5 – 6 tisuća kuna komad. Dakle tržište je odredilo tu takozvanu “fer” cijenu i nije nudilo više. Mnogi su pisali da u trenutnoj ekonomskoj situaciji ne vrijedi ni toliko, da je jedna od precijenjenijih dionica. Mođutim dođe gos. Toda i u zadnjoj obavijesti kaže kako ta tržišna cijena nije realna, dakle nije “fer” i on odluči uz vjerovatno pristanak vodećih dioničara Leda kazati “fer” cijena je 8 tisuća, i zato će mo ići u dokapitalizaciju po 8 tisuća.
Koliko je sada to “fer” za one koji su ga dan ranije prodali po 5,xx tisuća.
Dakle “tko je jači on kvači” i određuje i “fer” i “nefer” cijenu. Drugi mogu samo “zijevati” i vikati to nije “fer” ili to je.

nije mi jasna jedna stvar ,imaš dionice koje si kupio ,po 10 20,30, 50, 100kn i ideš ih prodavati sada za 2,8kn. pa radije bi ih bacio u smeće il u njih rit obrisal nego ih dao nekom za 3kn. zar će nekog spasit tih 1000-5000-10000kn. ma neka ih voda nosi. il su neki uložili lovu koja im je potrebna ,pa je sad spašavaju.

idući tjedan će bit bolje...

“Angažman hrvatskih poduzeća u toj zemlji počeo bi vrlo brzo, već početkom iduće godine jer, a siguran posao vrijedan 100 milijuna eura nekima od njih, poput Dalekovoda, Konstruktora, IGH i Ingre, pomoći će da izađu iz duboke poslovne krize koje ih je gotovo dovela do bankrota.”

Ne žalim kvariti veselje,ali INGRA ovdje nije sama na popisu…Spominje se IGH,a Jure Radić je bio s njima u Kataru…

Konzorcij Konstruktor,Dalekovoda i IGH…

Imam INGRU,ne drukam i ne crnim,volio bi da svi dobiju podjednako ako mogu…

Da kažem,unaprijed…Znam da je INGRI blokiran i racun i da ne moze na natjecaje itd itd itd…

Vidjet cemo…

Lp!

Eto po meni je sasvim “fer” da se Ingra dokapitalizira po cijeni od 10 kuna i da dobijemo većinskog vlasnika sa 50% dionica a da on za uzvrat u tvrtku “ulije” 130 i nešto sitnog milijuna “svježih” kuna i da onda gradimo po Kataru i inim naftnim i plinskim destinacijama. Za neke to nije “fer”, ali eto nije ni Toda nikoga pitao što je “fer” a što nije.

Pa bliži se svjetsko prvenstvo u Kataru.

Ja nisam kriv ako neka tvrtka za koju trenutno nemam dionice ima reference za izradu istih.

Glavno da ih ne povežu s Konstruktorom i sličnim koji izdaju čekove (čitaj poslove) bez pokrića.

lp[emo_smijesak]

[b]MRAČNI MOD[/b] [b]Do kraja godine raste samo DIOKI zbog Hrvatskih nacionalista koji su ga spasili od zatvaranja.[/b]

[emo_smijesak] [emo_smijesak]


nije mi jasna jedna stvar ,imaš dionice koje si kupio ,po 10 20,30, 50, 100kn i ideš ih prodavati sada za 2,8kn. pa radije bi ih bacio u smeće il u njih rit obrisal nego ih dao nekom za 3kn. zar će nekog spasit tih 1000-5000-10000kn. ma neka ih voda nosi. il su neki uložili lovu koja im je potrebna ,pa je sad spašavaju.

Jer ljudski mozak ima mehanizam koji te tjera da dodatno ulažeš u nešto samo zato što si već utrošio novac/vrijeme/etc. na to. Prva velika pogreška koju sam napravio kada sam ušao u dionice. Treba se natjerati da gledaš što misliš će najviše rasti/isplatiti se bez obzira na to koliko si već izgubio (ili dobio) u određenoj dionici.

Iskustvo hrvatskih građevinskih poduzeća u gradnji velebnih sportskih objekata na kratki rok impresioniralo je katarskog premijera, i on je pristao angažirati ih bez natječaja.

Izlazak iz krize za neke

Iako su troškovi gradnje dvorana za svjetsko rukometno prvenstvo u RH dramatično opteretile budžet države i najvećih hrvatskih gradova, za Katar to neće biti problem. Angažman hrvatskih poduzeća u toj zemlji počeo bi vrlo brzo, već početkom iduće godine jer, a siguran posao vrijedan 100 milijuna eura nekima od njih, poput Dalekovoda, Konstruktora, IGH i Ingre, pomoći će da izađu iz duboke poslovne krize koje ih je gotovo dovela do bankrota.

Doduše nisu potpisani ugovori no razgovaralo se o tome i načelno dogovorilo da će to biti HR tvrtke. Tko li ima najbolje reference?

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close