INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Posslije 12 saati INGRA je slijedila pad CROBEXA ,CROBEX je slijedio Evropu i sve moguće futurese .Još je na kraju i dobro završilo.

Ako tako razmišljate, kolega……kakva je prognoza za ingru u ponedjeljak?
[/quote]

Daleko je ponedjeljak , a prognozu vidim nakon otvaranja.


@djia
Šta li neće smisliti kako bi kupili jeftinije. Najbolja da pokušate baciti čini kod babe gatare.

Baš! Kad nema stvarnog razloga onda ga treba izmisliti kako bi se ‘argumentirano’ poplašilo dioničare.
Kad cijena dionice raste uz veliki promet, onda je problem što kupci nisu iz top10. Kad se pokaže da jesu i iz top10, onda vjerojatno nisu kupili gotovinom, kao da je to uopće bitno. E kad se sazna da je kupljeno gotovinom, onda im je problem što dionice nisu u papirnatom obliku nego elektronskom, kao i sve ostale dionice na tržištu. Kad se pokaže da je i to OK, e onda je problem što nema problema, jer to mora smrdjeti!

moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju, već su izraz osobnog mišljenja


@djia
Bojim se da će ga probiti. Ali u pravu si za ingru……ona je izuzetak od pravila, zato me i interesira. Ostatak grobexa će fijuknuti…….po meni, dosta.

ovo je dobar intervju Mackea s Paulsonom. razlozi za ovaj loosing streak i oversold na 1250.
Vaš link

Blue Horseshoe loves Anacott Steel (moje postove shvatite kao moje osobno razmišljanje, ne kao nagovor na kupnju ili prodaju)


@djia
Bojim se da će ga probiti. Ali u pravu si za ingru……ona je izuzetak od pravila, zato me i interesira. Ostatak grobexa će fijuknuti…….po meni, dosta.

U minus misliš ?

Pazite samo na jednu stvar,Ingra je od svih bauštelaca jedina prošla restrukturiranje,uspješno,i dobila posao vani,ponavljam vani ne u Hrvatskoj,i to 54 milje.To nije sad atomska bomba ,ali je jako dobar znak.A ako se iko sjeća pričali smo o cijeni dionice Ingre na samom početku koja je bila 60000 kuna,pa rascijepanje,pa završi na 11kuna.Dobar trejding nemam ništa protiv,ali ako malo razmislite isto tako je bio dobar trejding i na 40-60 kuna.Po meni to je realna cijena Ingra danas.A neka dođe još jedan posao vani Ingra će se tamo i vratiti.Kad god vadim dio zarade van uvijek kupim par sto komada Ingre.Zašto?Zato šta je kutija cigareta skuplja od dionice.Ja ju osobno ne prodajem samo kupujem i čuvam za mirovinu.Da li ću uspjeti hoću sigurno.SRETNO SVIMA.

peyo

znoseći ekonomsku "krvnu sliku" Hrvatske, voditelji "Countdowna" su podsjetili da se hrvatski bruto nacionalni proizvod (BDP) smanjio prošle godinu za 1 posto, da su cijene u travnju ove godine povećane za 2,4 posto te da stopa nezaposlenosti u zemlji iznosi oko 18 posto, što bi, po mišljenju voditelja, mogla biti jedna od glavnih prepreka članstvu, prenosi Hrvatska redakcija Glasa Amerike na web stranici.
U emisiji je uživo putem telefona sudjelovao i Marko Remenar, član uprave Zagrebačke banke. Naglašavajući kako je članstvo ponajprije veliki politički uspjeh za Hrvatsku, Remenar je rekao kako će taj događaj imati vrlo velik utjecaj na gospodarstvo i društvo u cjelini.
Remenar je ocijenio da će hrvatsko članstvo u EU uvelike pomoći razvoju gospodarstva i da će ekonomske posljedice biti krajnje pozitivne. "Kao prvo imat ćemo neometan pristup tržištu Europske unije, što će potaknuti izvoz, a to je ključno za razvoj. Na tržištu će se pojaviti veća konkurencija proizvođača iz EU, od čega će koristi imati potrošači", rekao je Remenar.
Evo ovo je važan putokaz kuda će Ingra u ponedjeljak,kako kolega reče restruktiurana,sa top deset igračem koji kupuje,ali vi stvarno možete i pomisliti da sestrinska firma se igra trejdanjem,dok o glavi Majke Ingre vise problemi da dobavljače, bankare,vlasnike zapisa ubjede da je sve u redu,totalno bezumno,ovo izlaze dobavljači što su dobili dionice, i sitni špekulantri,a njih je sve manje,ovo je igra za puno,punoljetne..


Danas je u dnevniku spomenuta Ombla , samo nakratko da krece .

MOGLO BI SE DOGODITI DA NEĆE PADATI NEGO OSTATI NA OVIM RAZINAMA ILI PORASTI…TO NITKO NE OČEKUJE ???

Ma Ombla,pa to je samo početak,Ingra ima reference na 56 tržišta,firma će vjerovatno ak zatreba prikupiti i dodatni kapital,samo da ova pozitivna priča nastavi se kroz fazu realizacije,pa Ingra je bila all time high 40000 kn,ne sjećam se koliki je bio stock split,mislim 40000/150,tj 266 kn.

ako gledamo stanje T+3 tj. na dan kad je ingragradnja povećala svoj udio u Ingri, prosječna cijena Ingre bila je 15,27 kn, a prosječna jučer 17,25 kn, dakle 2 kn razlike! ako su oni te dionice kupili na burzi, pa ih npr. jučer prodali, bila bi to jako lijepa zarada u jednom tjednu [rolleyes]

Nešto se mislim, ako/kad počne realizacija posla u Alžiru da će prednost kao izvođači/dobavljači imati svi oni koji su pristali potraživanje zamijeniti za dionce Ingre. U tom slučaju je za pretpostaviti je da isti neće skoro prodavati te dionice nego upravo suprotno – pumpati ih.

te priče o rasprodaji koji su dobili dionice mi je puna kapa
bez ikakvih argumenata
ti koji su pristali vjerovatno im nije potreban novac za solventnost firme
već su ulozili kao tihi partneri i očekuju da će skupa s ingrom dočekati bolje dane
i debelo zaraditi ba njima kao jednu vrstu mirovinskohj fonda
ovakvo stanje ovog sektora je bilo i devedesetih pa je nakon rata slijedio gradevinski bum
u xvijetu se očekuje enrgetska ekspanzija i tu če ingra imati i svoj udio, ne zaboravite
da ingra još nije načela rusko trziste a tamo se očekuje procvat ekonomije
i kapitalnih projekata

[b]#Samo mi nemoj pokazivati krivulje!” jer je obolila od celebralne divergencije[/b]

Sviđa mi se post kolega fffffffff,samo bih se nadovezao,šta se tiče Rusa.U prvom mjesecu KHL Medveščak je imao ponudu i to jako ozbiljnu sa Ruske strane da igra u njihovoj ligi,odnosno da napusti Ebel ligu.Rusi bi plaćali sve,pod jednim uvjetom-Arena Zagreb.Sve utakmice na domaćem terenu se igraju u Areni.Prevedeno,nije Rusima do hokejaša nego do proboja na velika vrata u naš glavni grad.Inače nas Rusi kibiciraju i kao zaobilaze,ali vjerujte čim im se ukaže prilika oni upadaju u velikom stilu.Budućnost INGRE nije upitna,jer je kompanija po modelu zapada,i mogu samo naprijed,za razliku od svih naših bauštelaca.Znamo da je sektor građevinarstva u najdubljoj krizi,i svi moraju proći restruktuiranje koje je Ingra odradila.Mislim da je od svih građevinaca najpodcijenjenija kompanija,i da će se ulaganje u nju ubrzo isplatiti,i da cijenu od 11 kuna više nećemo gledati.Trejderi na kratke staze svaka čast,ali nadam se još ovaj tjedan veliki skok Ingre,koji nitko od nas malih ne očekuje.To je moje mišljenje.

peyo

New Report

Close