INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Vidim da su mnogi izašli….
Iz tog razloga sam ušao…..

ja isto, sve sam rasprodao i utukao u INGR danas, ako počne sutra padati…bit će gadno [pray]

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje

sutra kreće odbijanac, završna cijena je viša od najniže cijene predhodnog dana

Ingra (ako gledamo samo prošlu godinu) nije dobila pravi posao.
To je činjenica.
Usprkos svim "naporima" za smanjenje troškova, čišćenja bilance, reprogramiranja kratkoročnih obveza,
dokapitalizacije itd… bez pravog posla (kojeg svi išćekujemo bez obzira da li imamo ili ne ovu dionicu) na ovoj dionici događati (i događaju se) će se raznorazne igre.
Bez obzira što pojedinci tvrde da nema ništa u tome da netko prodaje dionice (naravno da je to legalno i na burzi poželjno, jer ako nitko ne proda nema ni kupaca [wink]) vidljivo je i bez odmaka od dva ili više koraka de je netko ruši. To i nije tako teško kad je tvrtka trenutno u problemima i bez pravog posla, pa se to najviše i koristi.
Ako se nekome izlazi iz ovog ili onog razloga, zašto se čekalo da fond smanji udio ispod 5% (jer u to vrijeme uglavnom su oni prodavali, ostali su sudjelovali sporadično), pa se onda počelo sa brutalnijom rasprodajom!?
Ova igra se uglavnom zasniva na panici, jer je netko jučer u trenutku panike namjerno prodavao veće količine, da bi kasnije koristio taj isti momenat i niže skupljao, kako bi danas to opet ponovio, odnosno krajem dana nastavio igru (IMHO tako veliki igrači ne izlaze iz neke dionice)
I na kraju da se osvrnem na očekivano izvješće. Mišljenja sam da isto nema razloga da bude dobro jer prošla godina i nije zaslužila da se pamti po ičemu dobrom. Uostalom i sama uprava je najavila da će u 2010.g. zabilježiti negativan poslovan rezultat.
No, ista ta uprava nas (a i sebe)uvjerava da će sve poduzeto u prošloj godini donijeti rezultate, stabilizaciju poslovanja i uspješno pokretanje novog investicijskog ciklusa.
Zašto im ne vjerovati, kad je to jedino i ostalo (za sada )
U NADI (INGRI) JE SPAS!!!!! [smiley]

jutros prodao lopate i kupio dubrovačko sidro……….i već zaradio za krstarenje

onda sutra eksplozija?

povodom čega eksplozija?

Ja sam se nadao danas odbijancu, ali očito bez neke nove vijesti ostajemo na ovim razinama ili lagano klizimo prema dolje…a ništa, lagano u dokup ako se pad nastavi i čekat bolje dane [rolleyes]

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!


uskoro ce odbijanac.
[wink]

Odbijao se i FAZ kolega Tigrus, ja čekam 12,5kn.

Top rast u 2011.g. - TEP, ZVCV, HRDH, HDEL, VDKT, IPKK, ....


Ja sam se nadao danas odbijancu, ali očito bez neke nove vijesti ostajemo na ovim razinama ili lagano klizimo prema dolje…a ništa, lagano u dokup ako se pad nastavi i čekat bolje dane [rolleyes]

Sad će odbijanac, i zato dokup i samo dokup…
[wink]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Kolega DeNiro, što čekate na 12,5kn?
Ingru ili FAZ?

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

Tigrus dobro govori, postoji par točkica koje su par dana od nas, gdje bi se moglo odbiti, iako mislim da bi taj odbijanac usrećio samo par dobrih burekđija.
Ako to popusti kolega DeNiro bi mogao ostati okićen na svom targetu. [cry]

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

http://www.poslovni.hr/vijesti/golema-steta-od-rada-na-crno-u-gradevini-171596.aspx

New Report

Close