INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

…Nekada je filija svaki dan po nekoliko postova pisao da bi nešto dokazao. No budući da ga vodi izreka -pametan čovjek vidi zlo i skloni se a ludi idu dalje i trpe štetu, odlučio je ne pisati toliko koliko prije. ZAŠTO? Znao sam to i prije ali mi je kasnije došlo u glavu da na svim dionicama postoje investitori i trejderi ili kako ih zovu burekdžije. Investitori ulažu u većim iznosima a povrat uloženog i veliku zaradu očekuju u razdoblju od 3-5 godina. Trejderi su osobe koji svakog dana očekuju da će zaraditi 50-100kn a ako je moguće 300-400, i ako im to ne uspije svaki dan onda su nervozni i sitničavi te stoga moraju svaki dan izmišljati nove drukove ili ponavljati vijesti nebi li spustili cijenu, a ako su u dionici onda se povuku i dopuštaju da oni koji pišu pozitivu odrade dizanje cijene. I oni koji drukaju za rast od nekoliko posto da bi izašli rade istim principom. Tada sa zaradom od 50 do parsto kuna izlaze vani i ponovo idu u isti ciklus. Ukoliko cijena ide dole oni izlaze panično ako je moguće na nuli ili sa manjim gubicima od parsto kuna.Naravno svaki dan je jedan dio burekdžija u kešu a drugi u dionicama(postoje i manji timovi koji zajedno ulaze i izlaze). Stoga je filija kao investitor koji ima značajan ulog u Ingri zanemario takve ulagače kojima je svaki dan bitan i onih 100kn zarade jer to povlači za sobom gubitak nekih drugin nematerijalnih dobara koji su najčešće vrijedniji od novca. On ima siguran posao i primanja koja zadovoljavaju njegove svakodnevne potrebe bez obzira da li je sada dionica na 10,15 ili 25kn. Investitor ne kupuje na 15 da bi prodao na 20 niti na 25 jer zna realni potencijal firme u koju ulaže a što će se realizirai nakon 3-5 godina.
Stoga dragi moji forumaši, koje cijenim, bez obzira na ulagački predznak, pustite neka svatko radi ono što je odlučio i što mu odgovara. Plaća se po odlukama-dobrim ili lošim.
Ingra kao firma ima potencijala i u narednim godinama će se to vidjeti. Netko će od 15-20 kn dočekati 100-200 a netko će trejdati na svim razinama pa i na tim od 100-200 kn i opet pričati istu priču kako bi zaradio parsto kuna dok će investitor kupovati i čekati duže razdoblje da bi ostvario profit. Kome se više isplati? Računica je jasna, samo treba računati. U račun treba uzeti ne samo novac već i psihu, emocije, vrijeme, obitelj,prijatelje, poštenje, i još mnogo toga.
Znam da je ovo kobasica od komentara ali mislim da si mogu dopustiti to pravo budući da će sljedeći moj post biti za nekih 15-20 dana a možda i više. Vaše komentare na ovo, ako ih bude, neću replicirati.
Hvala…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

@filija

Svaka čast majstore!

ružno je gledati ovo što se događa, ali kao što ti kažeš onaj tko zna zašto je ušao i na temelju čega, njega ove dnevne, tjedne i mjesečne oscilacije ne trebaju zabrinjavati.

Najgore na Ingri je iza nas – ona famozna prijetnja od stečaja! Dolaze bolji dani. Hoće li se efekt vidjeti za 2-3 mjeseca ili za 2-3 godine..manje bitno!

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

Svaka čast! [thumbsup]

Ovaj komentar je, naravno, univerzalan i primijenjiv na gotovo svaku dionicu (koja nije stečajuša).

Ingra se još i dobro drži.
Problem je što su izgleda prodaju ovi što su ušli na sindikalnu preporuku na 17,50+.

Chávez grew up in a small house composed of large palm leaves.

kad se proda arena i upava odstupi onda se ide forca … to može svaki dan a može i …. do tad prilivanje iz šupljeg u prazno.. pozz




@Lanica

Ne. To je Standard. Kamata 9.5%

sad mi je jasno zašto ovdje ima toliko neurotičnog trgovanja
[/quote]

Wrong. neurotični su ljudi koji svaki dan čitaju ovaj forum i padaju u depresiju. Samo drukate a neznate ništa. Zbog vas se ništa niti ne dešava sa ovom dionicom. Zanima vas zarada od 20-30 lipa po dionici…

Ja sam buy and hold…

brutalni kapitalac :)




@Lanica

Ne. To je Standard. Kamata 9.5%


skupo brate skupo
[/quote]

Di mogu dobiti jeftinije i koliko jeftinije?

brutalni kapitalac :)

je ali dioniva je pala za -58,75% u godini dana i treba sada rasti 142,42% tek da dodje na svoje od prije godine.
na 2 godine je pala 74,62% i treba joj 293,94% da dodje k sebi
tako da dugorocni igraci imaju pricekat rast kompanije od 300%
a po svemu sudeci u ovom trenutku ingra ne izgleda kao firma koja ce poslovati toliko dugo.
vjerojatniji je bankrot za oko godinu dana

Bolje protrgovati burek dnevno nego NE! Bolje burek dnevno nego burek tjedno!

filija- svaka ti je riječ na mjestu. Odlično da tako rezoniraš stvari i ulagabje u INGRU. Znam da si u pravu no burekdžija je burekdžija. Ja sam investitor i stoga ću poraditi na tome da se preko ovog foruma ne "natežem" sa burekdžijama koji se cijeli tjedan nerviraju da bi zaradili svoje dnevnice. Valjda uspijem jer nije vrijedno truda i živaca. Poslovanje firme i budućnost ne ovisi o kojekakvim piskarijama drukova za gore ili dole. Strpljen spašen važi za investitore a tik tak za burekdžije. Pozz svima.

neće uvijek biti ovako.

Smijem pitat vas koji ste ovjde dugoročno na 2-3-4 godine što radite na forumu svaki dan od 9ujutro do pola noći??? Pričajte te priče nekom drugom…

Bolje zaraditi malo nego izgubiti puno.

A long term investment is a short term investment which has gone wrong.


Smijem pitat vas koji ste ovjde dugoročno na 2-3-4 godine što radite na forumu svaki dan od 9ujutro do pola noći??? Pričajte te priče nekom drugom…

svaki sat pratimo stanje naše dugoročne višegodišnje investicije …:-))


kad se proda arena i upava odstupi onda se ide forca … to može svaki dan a može i …. do tad prilivanje iz šupljeg u prazno.. pozz

S ovakvim razmišljanjem nije ni čudno da ova dionica toliko oscilira i ne može naprijed!
Samo kod nas se umjesto redovite tekuće likvidnosti biraju trenutna novčana sredstva po cijeni daj šta daš.
Isto kao što ova lopovska vlast čepi rupe s prodajom NAŠE imovine, tako i neki nestrpljivi Ingraši izlaz vide u prodaji Arene!
Strašno nešto!

Ingra Gradnja NIJE član Grupe Ingra! Prodana u 2010. za cca 2mil. KN! Str. 13. REV.IZVJEŠĆA!

kao vlasnika ingre koja nosi 75% mog portfelja i velikog optimistu njene dionice gledajući je kao dugoročnu investiciju, sve ovo što se dešava pokolebalo je moj optimizam. svaki dan neke nove informacije ali ,prave, izgleda da neće biti.Igi je najavio nastavak volatilnosti i free float od 95% u ovoj godini uspoređujući se s HTom. volatilnost je ok ali oko free floata je očitio pobrkao brojke. ovo je 195% freefloat, ma odakle ih više kipaju nije mi jasno.a što se tiče novih poslova vani južnije u ovoj situacij koja se doli kuha mogu samo sanjati,a kod nas još tužnije. ako krene Ombla i uspiju od države dobiti taj posao na areni će morat gaće skinuti za to. korak naprid nazad tri. jutros sam im poslao mail i je.. sve po spisku, za ovu prevaru koju su zakuhali i sve laži koje plasiraju [angry]


Smijem pitat vas koji ste ovjde dugoročno na 2-3-4 godine što radite na forumu svaki dan od 9ujutro do pola noći??? Pričajte te priče nekom drugom…

Pitanje ti je na pravom mjestu. Mi dugoročni pomalo dolazimo sebi i čuvamo zdravlje ali vama burekdžijama nema spasa. Dionice ćemo prodavati zajedno sa vama na 150 kn. Samo je razlika u tome što sam ja svoje kupio na 14,50 a vi na 148kn.

neće uvijek biti ovako.

New Report

Close