INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

+Danas još malo-nisu bili izdašni nisko prodavati. Ostalo još malo za sutra-ako treba i po asku,ovisi o kretanju. Petak bi već mogao biti u +2,3%, a ako ide još dole, nove pripreme.

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...


+Danas još malo-nisu bili izdašni nisko prodavati. Ostalo još malo za sutra-ako treba i po asku,ovisi o kretanju. Petak bi već mogao biti u +2,3%, a ako ide još dole, nove pripreme.

kolega filija,

vi ocito niste dobili dovoljno po nosu, pa ste se vratili po jos?!

ps. zanimljivo mi je pratiti tijek razmisljanja malih investitora na INGRI…

samo polako, sve cu Vam objasniti s vremenom…

udjoh,dijelom…….:/

moji postovi nisu poziv na kupnju ili prodaju..odraz su mojeg misljenja......



+Danas još malo-nisu bili izdašni nisko prodavati. Ostalo još malo za sutra-ako treba i po asku,ovisi o kretanju. Petak bi već mogao biti u +2,3%, a ako ide još dole, nove pripreme.

kolega filija,

vi ocito niste dobili dovoljno po nosu, pa ste se vratili po jos?!

ps. zanimljivo mi je pratiti tijek razmisljanja malih investitora na INGRI…

samo polako, sve cu Vam objasniti s vremenom…
[/quote]

…???…čitaj dalje…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...



oprostite na smetnji, ali da ne zaboravim;
citam unazad da se dosta pozivate na vrijednost ingrine imovine !
da li je netko izracunao bruto rentabilnost ukupne imovine ili poznatije du pontov sustav pokazatelja ?
mozete se i osloniti na kraci izracun rg ili rentabilnost vlastitog kapitala odnosno ukupna rentabilnost dionica, a koji u svakom izracunu daju pozitivan ekvivalent trazenog postotka .
nemojte zaboraviti ukljuciti i keoficijent fiksne zarade po nekretnini, a u koliko vam je tesko odrediti u ovo slucaju vrijednost sportsko rekreativnog objekta uzmite etalonsku vrijednost kao kod sudskih ovrha koja je u visini knjizenja fiksne imovine, a postoji li kupaca ili ne ispod koje se ne moze ici.
kada bi sportski objekt izdvojili kao cijelinu nevezanu za vlasnistvo ili ingru, vrijednost se znatno uvecava kod koeficijenta obrta imovine izvan bez faktora zaduzenosti ili ciste kupnje objekta.

nista mi ne racunamo.
to nije bitno.

bitno je jedino da mi vjerujemo da ingra ide na 12kn i da nema sanse da ju prije toga kupimo.
[/quote]
o kolega kako ga lupate pa to je fešta hhehe film o ingri na 12kn nećeš gledat i stoga de molim te nelupetaj,nebaljezgaj. lp




Odlican post Blueman.To ja zelim da mi objasne.Recimo ,sada ingra skoci sa 22 na 25 i svi vicu: brutalan rast ovo ono…da,AKO SI ULAZIO NA 22! A sta je s onima koji su zaglavili na 50,40,cak i 30,jel i njima to brutalan rast?
[/quote]

-A što je sa mirovinskim fondovima koji su ulazili i preko 200 i ne izlaze ???
-Što stvarno mislite da će cijeli mirovinski sustav puknuti ko balon ?
-Ako to mislite (a način na koji pišete to sugerira, osim ako ne pilite naopako) potpuno ste u krivu.
-Mirovinci NE SMIJU propasti, to nemojte nikad zaboraviti, jer u tom slučaju pada kapitalizam kao takav, iako ni to nije isključeno, ali onda se nemojte zamarati sa dionicama, kupujte konzerve i vodu u bocama po mogućnosti staklenim. [wink]
ps. poseban pozdrav radnicima u Al Qaimu. [thumbsup]
[/quote]

Kolega bananarama, vi ga i dalje kenjate na kvadrat.

Mirovinci koji su kupovali ingru na 200, 300 il 400 kuna su ovakvim padom cijene dionice sve te novce već odavno spušili. Nema ih. Otišlo. Ishlapilo. Ostalo im još svega par desetaka milijuna kuna vrijednosti u dionicama.

A spržili su te pare na uštrb naših mirovina. I nitko se tamo nije oznojio, a kamoli odgovarao. To je tako.

Pa i da padne cijena ingre na 5 kuna to ne znači da će mirovinski fondovi propasti, pa kako će propast kad im se svaki mjesec daju milijuni i milijuni kuna poreznih obveznika?? Neće propast, to samo znači da ćemo mi imat manje mirovine, a oni će ulagat u nešta drugo.

Dakle i da kihne ingra, to će bit jedan manji udarac na portfelj mirovinaca i na naše buduće mirovine, al da će omf propast – nema šanse.

Comprende?

Zato ne pravite od ingre zlatno tele.

Čuvajte se sunca kolega, čujem da je tamo jako i da udara u glavu da čovjek počne buncat.

never surrender

gospodo,
iako sam samo pra dana na ovom forumu broj malih dionicara u odnosu na kulturu je u stalnom porastu, ali to sam odmah napisao.
gospodin peromadar tradicionalno po zakljucenju trgovanja iznese sve svoje dubokumne analize i pocasti vas s tradiocionalnim pozdravom.
porodaje ingre u tecaju od 23 kune kao danas, a s nadom pada tecaja na 15 ili 5 u vidu jeftinog dokupa je isto kao hodati pustinjom i odbaciti vodu s ciljem laksega hoda, a u nadi da cete naici na izvor.
da li imate kompas ( znanje ) ili se ravnate po suncu ( pretpostavke ) ?
fatamorgana je lijepa, ali cesto pogubna.
ako tecaj ode na 15 kako ga mnogi prizivaju cemu zapreka da ne ode i na 7 ili 5 ?
psiholoski momenat je davno probijen, a s 15 vjerojatno ga i nece biti, pa rasprodaja dionice je i više nego opravdana.
ne zaboravite da je bilanca samo 30%, a 70% psihologija trgovanja dionicama.

i naravno nadam se da ne ocekujete moje odgovore na pitanja koja mi postavljate, na ovom portalu imate dobrih knjiga za nabavku, investicijskih i poslovnih savijetnika, a oni svakako nisu za ukras.





oprostite na smetnji, ali da ne zaboravim;
citam unazad da se dosta pozivate na vrijednost ingrine imovine !
da li je netko izracunao bruto rentabilnost ukupne imovine ili poznatije du pontov sustav pokazatelja ?
mozete se i osloniti na kraci izracun rg ili rentabilnost vlastitog kapitala odnosno ukupna rentabilnost dionica, a koji u svakom izracunu daju pozitivan ekvivalent trazenog postotka .
nemojte zaboraviti ukljuciti i keoficijent fiksne zarade po nekretnini, a u koliko vam je tesko odrediti u ovo slucaju vrijednost sportsko rekreativnog objekta uzmite etalonsku vrijednost kao kod sudskih ovrha koja je u visini knjizenja fiksne imovine, a postoji li kupaca ili ne ispod koje se ne moze ici.
kada bi sportski objekt izdvojili kao cijelinu nevezanu za vlasnistvo ili ingru, vrijednost se znatno uvecava kod koeficijenta obrta imovine izvan bez faktora zaduzenosti ili ciste kupnje objekta.

nista mi ne racunamo.
to nije bitno.

bitno je jedino da mi vjerujemo da ingra ide na 12kn i da nema sanse da ju prije toga kupimo.
[/quote]
Bitnije od toga je da MI vjerujemo da INGRA ide na 120, i da nema šanse da ju prije toga prodamo! [proud]
[/quote]

kolega Banana,

vi vjerujte u da ce ingra rasti u padajucem trendu?

najbolje bi bilo da se uhvatite pod ruku s:

1. kolegom Pozitivom (koji ce zasigurno postati Negativa kad pukne od pretrpljenog gubitka na ingri)

i sa

2. kolegom Konzultantom (koji nas od odbijanca 27,5kn do 31,9kn konzultira da trebamo dignuti gotovinske kredite i na njih margin kredit i sve to skupa utrpati na ingru. Kolega je to demonstrirao svojim primjerom jos onda kad je Inrga bila 29kn. Bravo – to je pravi lider!)

ps. dodao bi jos i da vrijednost imovine nije uopce bitna ukoliko je firma nesolventna tj prezaduzena.

[/quote]

Kolega ako se želite ukrcati u ingru sad vam je zadnja prilika i čestitam vam što ste pogodili dno dna
za razliku od mene što to nisam uspio, glava od gubitka me ne boli za razliku od vas što dižete margine i takve gluposti kakve ja nebi niti u snu napravio!! Ulažem isključivo novac koji mi jednostavno trenutno ne treba… Ne sanjam o velikim parama preko noći ja imam vremena čekati koliko god treba, naravno ako bog da zdravlja, ingra je jedina dionica u mome portfelju koju ne želim prodati pa taman ovako stagnirala još par godina!
Strpljen-spašen

Sve što pišem moje je osobno mišljenje i ne predstavlja nagovor na kupnju ili prodaju!!


+Danas još malo-nisu bili izdašni nisko prodavati. Ostalo još malo za sutra-ako treba i po asku,ovisi o kretanju. Petak bi već mogao biti u +2,3%, a ako ide još dole, nove pripreme.

Kolega filija, zar vi niste neki dan sve prodali i rekli da ste sada mirni i da više nećete kupiti ingru ni na 1 kunu. Molim vas malo detaljnjije obrazloženje čisto radi potvrde vašeg stava koji ste zdušno branili sve ovo vrijeme. nadam se da ćete nam dati iskren odgovor.

Hvala

Pozivam sve dobronamjerne kolege da više ne pišu do petka i odluke skupštine, i da puste tigrusa i ostale lešinare da se do mile volje iživljavaju i dopisuju sami sa sobom. Sa njima nema smisla raspravljati jer oni sve najbolje znaju.
p.s. ako se nastave igrati sa našim živcima mogla bi ingra i na 5 kuna, jer kako kaže kolega loris mogla bi ih zatrpati veća količina dionica.

@pozitiva

dakle Vi ste jedan od onih kojima je prodana prica da treba biti dugorocni investitor koji ulaze na rok od 3-5 godina i to iskljucivo novac koji Vam ne treba?

sjecam se da se to masovno ponavljalo 2008.
danas vidimo i zasto…

a) investitorima koji su ulagali 2007-2008, trebati ce barem 5 godina da vrate sve na 0 – a to je dugi rok.
b) ako firme bankrotiraju – nikom nista – to je bio tako i tako novac koji Vam ne treba
c) burza je biznis gdje se doslovno mlate velike pare preko noci, ali problem je to sto 90% ekipe na burzi gubi novac – ne cudim se da ne sanjate velike pare
d) ako se spremi cekati koliko treba (dugorocni ulagac), reci cu Vam jednu istinu – na dugi rok smo svi mrtvi…

eeee, moj kolega Pozitivno, jos ste Vi zeleni…

ps. ali dobra je vijest to sto ste danas nesto naucili.
[smiley]

pps. ovo nije ni blizu dna na ingri





Odlican post Blueman.To ja zelim da mi objasne.Recimo ,sada ingra skoci sa 22 na 25 i svi vicu: brutalan rast ovo ono…da,AKO SI ULAZIO NA 22! A sta je s onima koji su zaglavili na 50,40,cak i 30,jel i njima to brutalan rast?
[/quote]

-A što je sa mirovinskim fondovima koji su ulazili i preko 200 i ne izlaze ???
-Što stvarno mislite da će cijeli mirovinski sustav puknuti ko balon ?
-Ako to mislite (a način na koji pišete to sugerira, osim ako ne pilite naopako) potpuno ste u krivu.
-Mirovinci NE SMIJU propasti, to nemojte nikad zaboraviti, jer u tom slučaju pada kapitalizam kao takav, iako ni to nije isključeno, ali onda se nemojte zamarati sa dionicama, kupujte konzerve i vodu u bocama po mogućnosti staklenim. [wink]
ps. poseban pozdrav radnicima u Al Qaimu. [thumbsup]
[/quote]

Kolega bananarama, vi ga i dalje kenjate na kvadrat.

Mirovinci koji su kupovali ingru na 200, 300 il 400 kuna su ovakvim padom cijene dionice sve te novce već odavno spušili. Nema ih. Otišlo. Ishlapilo. Ostalo im još svega par desetaka milijuna kuna vrijednosti u dionicama.

A spržili su te pare na uštrb naših mirovina. I nitko se tamo nije oznojio, a kamoli odgovarao. To je tako.

Pa i da padne cijena ingre na 5 kuna to ne znači da će mirovinski fondovi propasti, pa kako će propast kad im se svaki mjesec daju milijuni i milijuni kuna poreznih obveznika?? Neće propast, to samo znači da ćemo mi imat manje mirovine, a oni će ulagat u nešta drugo.

Dakle i da kihne ingra, to će bit jedan manji udarac na portfelj mirovinaca i na naše buduće mirovine, al da će omf propast – nema šanse.

Comprende?

Zato ne pravite od ingre zlatno tele.

Čuvajte se sunca kolega, čujem da je tamo jako i da udara u glavu da čovjek počne buncat.
[/quote]
Čini mi se kolega da Vas "more" teške brige, tj. da li sutra ili prekosutra platiti članarinu ili ne.
Čujem da je i kod Vas jako sunce, da slučajno nije sunčanica u pitanju? [kiss]

New Report

Close