INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

@minimini, @konzultant i slicni…
…jedini nacin da se pobijedi taj konzorcij o kojem toliko lupetate je da se kupuju dionice…ako toga izostane zna se sto slijedi…i sve dok kupnja ne nadjaca prodaju nista od ocekivanog rasta…a osnovni zakoni trzista kazu da ako neceg ima previse da cijena pada a ako ima premalo da onda raste…i to bi bilo to…pa ce jednom valjda i taj famozni konzorcij presusiti s prodajom…(lp)

p.s. da budem sasvim jasan, ovo nije nagovor ninasto tj. niti kupnju niti prodaju

To vrijedi na normalnom i likvidnom tržištu. Kod nas je u ovom trenutnku glavna psihologija malih ulagača koji nasjedaju na kojekakve dobornamjene postove pere m. fiumana, frckavog itd. tid. i prodaju ono što su kupili sa gubitkom ili zaradom od 0,10 lipa. Također na njih utječu i vaše TA prognoze, dok istovremeno oni koji žele kupiti ingru to znaju i spuštaju se na kupnji želeći kupti što niže jer vide da ima puno drhtavih ručica.
Još jednom ponavljam da se na nelikivdnom tržištu sa nešto dionica i nešto casha može manipulirati i naštimavati TA kako im se hoće. Mogu crtati graf po svojoj želji a vi onda možete raditi vaše analize do besvjesti.


Pobjeda,

možeš li se ti više odlučiti

– ide li S&P na 950 ili 1250
– ide li Ingra na 15 kn ili 40 kn

Posta si gori od Tigrusa.


ovisno o poziciji [lol]

Ivo Sanader je otišao jer mu je tako naredio Chuck Norris.




Samo jedno pitanje, tko prodaje sad kad znamo da je prije pada cijena bila na oko 23 kn, te sad kad definitivno imamo potvrdu da nema ni riječi od stečaja jer institucionalni investitori podržavaju Ingru, te smo pred hrpom poslova .

prodaje onaj koji hoce jos kupiti!!!
[/quote]

dajte kolega, koga Vi zavaravate?

lijepo Vam je isao tehnicki odbijanac sa highom do zadnjeg lowa…
sad slijedi rokavela.
[/quote]
Ajme fulanca!!!
Po vama direkt ispod 20
Tak je rekla tehnicka vama na 25
[lol]

@minimini, @konzultant i slicni…
…jedini nacin da se pobijedi taj konzorcij o kojem toliko lupetate je da se kupuju dionice…ako toga izostane zna se sto slijedi…i sve dok kupnja ne nadjaca prodaju nista od ocekivanog rasta…a osnovni zakoni trzista kazu da ako neceg ima previse da cijena pada a ako ima premalo da onda raste…i to bi bilo to…pa ce jednom valjda i taj famozni konzorcij presusiti s prodajom…(lp)

p.s. da budem sasvim jasan, ovo nije nagovor ninasto tj. niti kupnju niti prodaju

To vrijedi na normalnom i likvidnom tržištu. Kod nas je u ovom trenutnku glavna psihologija malih ulagača koji nasjedaju na kojekakve dobornamjene postove pere m. fiumana, frckavog itd. tid. i prodaju ono što su kupili sa gubitkom ili zaradom od 0,10 lipa. Također na njih utječu i vaše TA prognoze, dok istovremeno oni koji žele kupiti ingru to znaju i spuštaju se na kupnji želeći kupti što niže jer vide da ima puno drhtavih ručica.
Još jednom ponavljam da se na nelikivdnom tržištu sa nešto dionica i nešto casha može manipulirati i naštimavati TA kako im se hoće. Mogu crtati graf po svojoj želji a vi onda možete raditi vaše analize do besvjesti.


@minimini

Ajmo sad neke cinjenice…
1) Ingra je jedna od likvidnijih dionica na ZSE…znací da bi TA trebao stimati
2) Sastav investitora cini i puno malih investitora…znaci burekdija ko u prici
3) Veliki investitori se za sad drze po strani…tako se bar cini…znaci prepusteno burekdijama
4) Na ovim sadasnjim cijenama 0,5Kn cini skoro 2% razlike…znaci raj za burekdije
5) Sto su cijene nize to ce zarada istim biti veca…znaci moguce da idemo jos dolje
6) Nacin na koji burekdjije trguju je najvise 1-2 dana…i to vjerojatno u stilu danas kupim po xx,00 i isti dan prodam po xx,50
7) Bez ulaza ozbiljnijeg kapitala tesko da ce doci do nekih znacajnijih promjena…
8) I sad pitanje svih pitanja…dal postoji netko jaceg kapitala i da jos dodatno muti vodu…

Eto, to bi bilo vidjenje stvari glede trenutne situacije ove dionice…(lp)

Optimist - loše informirani pesimist



@minimini
, @konzultant i slicni…
…jedini nacin da se pobijedi taj konzorcij o kojem toliko lupetate je da se kupuju dionice…ako toga izostane zna se sto slijedi…i sve dok kupnja ne nadjaca prodaju nista od ocekivanog rasta…a osnovni zakoni trzista kazu da ako neceg ima previse da cijena pada a ako ima premalo da onda raste…i to bi bilo to…pa ce jednom valjda i taj famozni konzorcij presusiti s prodajom…(lp)

p.s. da budem sasvim jasan, ovo nije nagovor ninasto tj. niti kupnju niti prodaju

To vrijedi na normalnom i likvidnom tržištu. Kod nas je u ovom trenutnku glavna psihologija malih ulagača koji nasjedaju na kojekakve dobornamjene postove pere m. fiumana, frckavog itd. tid. i prodaju ono što su kupili sa gubitkom ili zaradom od 0,10 lipa. Također na njih utječu i vaše TA prognoze, dok istovremeno oni koji žele kupiti ingru to znaju i spuštaju se na kupnji želeći kupti što niže jer vide da ima puno drhtavih ručica.
Još jednom ponavljam da se na nelikivdnom tržištu sa nešto dionica i nešto casha može manipulirati i naštimavati TA kako im se hoće. Mogu crtati graf po svojoj želji a vi onda možete raditi vaše analize do besvjesti.


@minimini

Ajmo sad neke cinjenice…
1) Ingra je jedna od likvidnijih dionica na ZSE…znací da bi TA trebao stimati
2) Sastav investitora cini i puno malih investitora…znaci burekdija ko u prici
3) Veliki investitori se za sad drze po strani…tako se bar cini…znaci prepusteno burekdijama
4) Na ovim sadasnjim cijenama 0,5Kn cini skoro 2% razlike…znaci raj za burekdije
5) Sto su cijene nize to ce zarada istim biti veca…znaci moguce da idemo jos dolje
6) Nacin na koji burekdjije trguju je najvise 1-2 dana…i to vjerojatno u stilu danas kupim po xx,00 i isti dan prodam po xx,50
7) Bez ulaza ozbiljnijeg kapitala tesko da ce doci do nekih znacajnijih promjena…
8) I sad pitanje svih pitanja…dal postoji netko jaceg kapitala i da jos dodatno muti vodu…

Eto, to bi bilo vidjenje stvari glede trenutne situacije ove dionice…(lp)


sinko vidio si reakciju na "nikakve vijesti" posao od 4 milje i odgodu obveznica..
sada si zamisli u toj svojoj glavi kakva će biti kada se objavi da je ingra dobila kredit???

ali nema smisla pričati s tobom..očito si odlučio svakom odgovoriti i drukati do iznemoglosti…
tržište će danas odlučiti a ne ti..

onda si pišemo popodne poslije 4 sata..lp

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

…a kakva ce biti danas TA…zna li itko…TA od jucer govori jedno, no trziste ce na kraju odluciti…dodje li do proboja, a kako je vec bilo govoreno, rast je vjerojatno izgledan…no vidjet cemo iza 4h sto je brutalni kapital danas odlucio…(lp)

@pobjeda
…niste li jos jucer napisali da ste prodali na 26,50…?!

Optimist - loše informirani pesimist


…a kakva ce biti danas TA…zna li itko…TA od jucer govori jedno, no trziste ce na kraju odluciti…dodje li do proboja, a kako je vec bilo govoreno, rast je vjerojatno izgledan…no vidjet cemo iza 4h sto je brutalni kapital danas odlucio…(lp)

@pobjeda
…niste li jos jucer napisali da ste prodali na 26,50…?!


jesam prijatelju jesam naopisao samo…ali sam isto tako napisao da sam ponovo kupio po 25,71..
sve je na forumu…lp i uživajte…
p.s. prodao sam samo dio na 26.50 jer sam zabunom stavio tako nisko…no nije bitno…glavno da sam se vratio unutro jeftinije

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@pobjeda
…sad je puno jasnije zasto drukate na rast…ali zbog cega prodavati jucer ako vjerujete da ce danas rasti…na koliko onda prodajete danas…dio, naravno…


@minimini

…nadam se da sad bolje shvacate srz problema i ono o cemu je bilo govora…

Optimist - loše informirani pesimist

pozdrav svima pa i amilu 3438

jeste spremni da ingru danas zatućemo ili dignemo ?

Ja sam jutros radio eci peci pet, ali uvijek mi dođe drugi rezultat ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Kolega amilo sa većinom se u potpunosti slažem samo vam želim naglasiti da vaš broj 8. ima jako, jako veliki utjecaj na kretanje cijena a samim tim i naštimavanje TA kako im volja.
Samim tim naštimavanjem trgovine i držanjem cijene u okvirima koji im odgovoaraju dovodi do toga da TA ne daje podatke realnog stanja na tržištu već stanja koje diktira uzak krug povezanih investitora i špekulanata koji su se udružil sa ciljem šišanja naivaca na ovoj dionici.
lp

100-tka od mene. To si ja mislim već godinama. Nije Burza atmosfera pa da možeš unaprijed vidjeti kretanja ciklonaa i anticiklona i predviđati vrijeme i temperature. TA stvaraju veliki moćni špekulanti i crtaju kako njima odgovara, a mali se na to hvataju.

neće uvijek biti ovako.

Najavljujem da bi danas mogao kupiti oko 600 komada ingre dokup ovisno ako se ukaže prilika(ako padne cijena) i da kod mene nema prodaje već se dionice stavljaju na duži rok……..

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Gledam, gledam ……i učim.

Zadnje transakcije: Cijena Količina Iznos Datum
25,42 207 5.261,94 21.7.2010 10:16:26
25,42 1 25,42 21.7.2010 10:06:03
25,55 100 2.555,00 21.7.2010 10:04:18
25,45 220 5.599,00 21.7.2010 10:04:18
25,42 100 2.542,00 21.7.2010 10:04:18
25,95 228 5.916,60 21.7.2010 10:04:18
25,61 439 11.242,79 21.7.2010 10:04:18
25,60 185 4.736,00 21.7.2010 10:04:18
26,51 325 8.615,75 21.7.2010 10:01:49
26,51 200 5.302,00 21.7.2010 10:01:23

marcello

jedino rješenje je da se uključimo u igru i napucamo je na minimum gdje će svi biti puni dionica i nikome se više neće isplatit trejdati na dole, a TA horoskop će biti ravno za gore bez iznimke.

Razmislite malo, drugog rješenja nema, jer ovi lipari neće odustati.

Danas dionice u svijet rastu pa je logično da sutra padaju, a poželjno je danas Ingru držati nisko da je sutra potućemo radi jeftinog dokupa.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


A što ako im se uplete netko jači pa oni sve svoje dionice u njegovu mrežu…….. Na to špekulanti ne računaju, pa nemaju samo oni info…….. [lol]

Dovoljan kapital za ovu dionicu je oko 10 milijuna Kn……..

Dakako margin free kapitala

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Gledam, gledam ……i učim.

Zadnje transakcije: Cijena Količina Iznos Datum
25,42 207 5.261,94 21.7.2010 10:16:26
25,42 1 25,42 21.7.2010 10:06:03
25,55 100 2.555,00 21.7.2010 10:04:18
25,45 220 5.599,00 21.7.2010 10:04:18
25,42 100 2.542,00 21.7.2010 10:04:18
25,95 228 5.916,60 21.7.2010 10:04:18
25,61 439 11.242,79 21.7.2010 10:04:18
25,60 185 4.736,00 21.7.2010 10:04:18
26,51 325 8.615,75 21.7.2010 10:01:49
26,51 200 5.302,00 21.7.2010 10:01:23

E, vidiš, pajdo dragi….taj ti je moj!

Zrno do zrna – pogača
Kamen do kamena – palača!
[wink]

Dobro jutro rakijo, zbogom moja pameti!

New Report

Close