INGR (Ingra d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INGR (Ingra d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Znači ko danas nije uzeo gubi pravo na dividendu, ja sam svoje pravo ostvario [thumbsup]

Živjela naša vječna INGRA, Hezbollah i Bashar Al-Assad.


Znači ko danas nije uzeo gubi pravo na dividendu, ja sam svoje pravo ostvario [thumbsup]

bilo bi ti bolje da nisi, kad INGR okine idući tjedan na 50 kn pitaću te što ti znači tih 50 lipa dividende i je li se isplatilo [bye]

izgleda da nisam jedini koji je došao na ideju zašto se ingra tako grčevito branila na koti 57
e sad ako ameri i u ponedjeljak nastave "ludovati" eto nas začas na novoj koti 50
zato mi je i bilo čudno zašto se do sada nije popunjavao taj gap na 54-55
vidjet čemo u ponedjeljak da li se isplatilo danas kupovati na 56-57 kn ili će nas fondovi po ko zna koji put očerupati
i još na kraju da spomenem onog "kamikazu" koji je na kraju podigao cijenu na 57,20 kn
da li je to napravio radi dividende ili obrane kote 57 to samo on zna
sve ovisi o amerima u ponedjeljak koliko će nam to vrijediti


INgra je sklopila repo ugovor tj. uzela je lovu, dionice prebacila na PBZ equity i obvezala se u ugovorenom roku dionice otkupiti nazad po cijeni uvećanoj za dogovorenu kamatu.
Vrlo mudar potez jer će za godinu dana dionica SNBE sigurno vrijediti više, pa bi bilo glupo sada je prodati. Ukoliko Ingra ne vrati lovu PBZ fondu dionice će ostati i dalje u njegovom vlasništvu.
Čisti posao

1. je li mudar potez tek ćemo vidjeti. bojim se da nije
2. ako dižu kredit da plate dividendu, onda je to sulud, a ne mudar potez, a oni su totalno nelikvidni
3. na burzi ništa nije sigurno

moje poruke nisu poziv na kupnju ili prodaju dionica niti savjet za ulaganje


izgleda da nisam jedini koji je došao na ideju zašto se ingra tako grčevito branila na koti 57
e sad ako ameri i u ponedjeljak nastave "ludovati" eto nas začas na novoj koti 50
zato mi je i bilo čudno zašto se do sada nije popunjavao taj gap na 54-55
vidjet čemo u ponedjeljak da li se isplatilo danas kupovati na 56-57 kn ili će nas fondovi po ko zna koji put očerupati
i još na kraju da spomenem onog "kamikazu" koji je na kraju podigao cijenu na 57,20 kn
da li je to napravio radi dividende ili obrane kote 57 to samo on zna
sve ovisi o amerima u ponedjeljak koliko će nam to vrijediti

…vi očito nemate INGRU. Nije mi jasno zašto se onda njome bavite…ili vam je cilj napraviti paniku među njenim dioničarima koji čitaju ovaj forum pa da se jeftino nakrcate…ako vjerujete da će biti 50 kn, onda budite u miru i čekajte spremni da pokupujete tada…i onda se javite na ovoj temi da nam nešto kažete za ovu dionicu…mnogi među nama imamo je od 40 kn pa smo se krcali do 45, i opet ćempo stajati bolje od vas i ako se nakrcate na 50(u što sumnjam). Nema na INGRI više toliko drhtavaca-inače bi u petak otišla -10-ak%, ali ta vremena su prošla…zato vas savjetujem kupujte prije 50 kn jer nećete dočekati tu kotu…sretno…

pametan čovjek vidi zlo i skloni se...

…da INGRA "nema" novaca za isplatu dividende jednostavno bi rekli dioničarima da nema isplate…i to je to…i mi bi puhali…stvar je vrlo jednostavna…tako su napravile mnoge firme u nazad 6 mjeseci iz kojekakvih razloga…tako sam ja (i ostali) ove godine bio zakinut za dividendu od DLKV-a…a imali su love…i PTKM isto…ista stvar…tako da ne vidim đe je problem za INGRU?…nije dividenda da mora biti pod mus…usput rečeno cijena dionice će biti tolika kako će to invest.fondovima "pasat"…a znamo zašto…toliko od mene…

...moj je traktor najjjveči i najjjljepši u selu...

…vi očito nemate INGRU. Nije mi jasno zašto se onda njome bavite…ili vam je cilj napraviti paniku među njenim dioničarima koji čitaju ovaj forum pa da se jeftino nakrcate…ako vjerujete da će biti 50 kn, onda budite u miru i čekajte spremni da pokupujete tada…i onda se javite na ovoj temi da nam nešto kažete za ovu dionicu…mnogi među nama imamo je od 40 kn pa smo se krcali do 45, i opet ćempo stajati bolje od vas i ako se nakrcate na 50(u što sumnjam). Nema na INGRI više toliko drhtavaca-inače bi u petak otišla -10-ak%, ali ta vremena su prošla…zato vas savjetujem kupujte prije 50 kn jer nećete dočekati tu kotu…sretno…

Upravo tako…ja se držim svojih dionica Ingre i vjerujem da će u narednim mjesecima ostvarit porast…što se tiče dividende i tih 50 lipa…i to je znak da misli na svoje dioničare 😀

Ingra nije uzela kredit za isplatu dividende već je samo iskorisitla dionce u svom vlasništvu i na osnovu njih došla do sredstava.

Ingra, Dioki i Uljanik plovidba unazad godinu dana najjače korigirane dionice

Unazad godinu dana jedna se dionica u sastavu Crobexa nalaze u pozitivnom teritoriju, a dvadeset i sedam se dionica nalazi u negativnom teritoriju. Dionica Atlantic grupe (ZSE:ATGR-R-A) na vrijednosti je dobila 9,79 posto, a slijedi ju dionica HT-a (ZSE:HT-R-A) s padom vrijednosti 2,24 posto te dionica Privredne banke Zagreb (ZSE:PBZ-R-A) s padom vrijednosti 12,00 posto. Dionica Ingre (ZSE:INGR-R-A) unazad godinu dana na vrijednosti je izgubila 65,33 posto, dionica Diokija (ZSE:DIOK-R-A) 59,41 posto te dionica Uljanik plovidbe (ZSE:ULPL-R-A) 57,33 posto.


Ingra nije uzela kredit za isplatu dividende već je samo iskorisitla dionce u svom vlasništvu i na osnovu njih došla do sredstava.

Daj nam malo pojasni ovu tvoju rečenicu?? Hoćeš reći da Ingra nije prodala dionice nego je netko INGRI dao novce bez kamata, tj. dao joj je recimo 15 milja kuna, a INGRA njemu kao garanciju dionice i nakon godinu dana ona će vratiti tih 15 milja kuna i dobiti nazad dionice, sve 1 za 1 ?
Beskamatno kreditiranje, bolje nego kod FED-a! [lol]

pod ovom vladom nema nam spasa!!!!!


Ingra nije uzela kredit za isplatu dividende već je samo iskorisitla dionce u svom vlasništvu i na osnovu njih došla do sredstava.

Pa sam si rekao da su ušli u repo. A što je repo nego kratkoročni kredit?

što kažete, hoće li ova junačina s 2800 komada dočekati 10.00 ili će nestati minutu prije?? [wink]

Kupnja – INGR-R-A
50 58,50 [1]
2.800 58,00 [1]
18 56,30 [1]
40 56,25 [1]
105 56,20 [1]

Prodaja – INGR-R-A
30 52,98 [1]
481 57,20 [1]
504 57,30 [1]
400 57,39 [1]
980 57,77 [1]

čemu TUGA, čemu BOL??? kad postoji ALKOHOL

New Report

Close