INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@trava

budu li ti rusi placali 400kom, dobit ces ukupno za cca 1 tank eurosupera95 [lol]

mislis li da ce rusi platit manje od madjara 2800kn po dionici ??????? sumnjam

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




@trava

budu li ti rusi placali 400kom, dobit ces ukupno za cca 1 tank eurosupera95 [lol]

mislis li da ce rusi platit manje od madjara 2800kn po dionici ??????? sumnjam
[/quote]
Ja sam apsolutno siguran u to. Treba imati na umu da rusi nemaju stampariju i da im je svaka para bitna. Najbolje je pogledati kod srba kako su prosli dionicari i drzava sa rusima. Mislim da ima nekoliko primjera

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd





@trava

budu li ti rusi placali 400kom, dobit ces ukupno za cca 1 tank eurosupera95 [lol]

mislis li da ce rusi platit manje od madjara 2800kn po dionici ??????? sumnjam
[/quote]
Ja sam apsolutno siguran u to. Treba imati na umu da rusi nemaju stampariju i da im je svaka para bitna. Najbolje je pogledati kod srba kako su prosli dionicari i drzava sa rusima. Mislim da ima nekoliko primjera
[/quote]
Ha hahaha još jednom dokazuješ da nemaš pojma kako funkcionira TK ako to Rusi budu kupovali cijena neće biti ispod 3300 kuna, a ti si dokazao koliko znaš jer od crobexa 1300 konstatno pričaš o nekoj propasti i padu TK a ono te svakog dana uvijerava u suprotno a ti se izgleda boriš sa vjetrenjačama a i sam znaš kako je prošao onaj koji se borio sa vjetrenjačama.






@trava

budu li ti rusi placali 400kom, dobit ces ukupno za cca 1 tank eurosupera95 [lol]

mislis li da ce rusi platit manje od madjara 2800kn po dionici ??????? sumnjam
[/quote]
Ja sam apsolutno siguran u to. Treba imati na umu da rusi nemaju stampariju i da im je svaka para bitna. Najbolje je pogledati kod srba kako su prosli dionicari i drzava sa rusima. Mislim da ima nekoliko primjera
[/quote]
Ha hahaha još jednom dokazuješ da nemaš pojma kako funkcionira TK ako to Rusi budu kupovali cijena neće biti ispod 3300 kuna, a ti si dokazao koliko znaš jer od crobexa 1300 konstatno pričaš o nekoj propasti i padu TK a ono te svakog dana uvijerava u suprotno a ti se izgleda boriš sa vjetrenjačama a i sam znaš kako je prošao onaj koji se borio sa vjetrenjačama.
[/quote]
Ne borim se protiv vjetrenjaca vec mi je stalo da nasi ljudi imaju posao doma u INI i na LNGiju i u svim ostalim firmama u HR sta je osnova TK. A po mom misljenju ovi iz proficija i transadrije su gospoda za ruse.
Rusi cuvaju novce i taj trend ce se samo pojacavati … platit ce ti za 400 dionica sa par boca plina [lol]

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Uvozimo i plina i nafte iz Rusije! Kakve im još usluge trebamo činiti – odgovor je NIKAKVE!
Ako se žele širiti u ovom našem kvartu neka ULOŽE u istraživanja u JADRANU – neka na nekakav način KUPE ULAZNICU. Nikako da dođu na gotovo tržište koje je netko svorio ulažući u RAZVOJ tog tržišta. NE prodaji!


Uvozimo i plina i nafte iz Rusije! Kakve im još usluge trebamo činiti – odgovor je NIKAKVE!
Ako se žele širiti u ovom našem kvartu neka ULOŽE u istraživanja u JADRANU – neka na nekakav način KUPE ULAZNICU. Nikako da dođu na gotovo tržište koje je netko svorio ulažući u RAZVOJ tog tržišta. NE prodaji!

Ja se slazem s vama kolega ali rusi su trenutno vjerojatno najbahatijija bratija na planetu.
Ako fali para sta ne raspisete novu emisiju dionica i ponudite je SVIMA a ne samo nekima?

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd

Naj bolje bi bilo da mi kupimo te ruske kompanijice i smjenimo Putina.
Volgograd možemo preimenovati u Novi Dravograd. Ako stvar negdje zapne pošaljemo im Sanadera i Polančeca pa će da vide kako se propada. [lol]

who dares, wins



Uvozimo i plina i nafte iz Rusije! Kakve im još usluge trebamo činiti – odgovor je NIKAKVE!
Ako se žele širiti u ovom našem kvartu neka ULOŽE u istraživanja u JADRANU – neka na nekakav način KUPE ULAZNICU. Nikako da dođu na gotovo tržište koje je netko svorio ulažući u RAZVOJ tog tržišta. NE prodaji!

Ja se slazem s vama kolega ali rusi su trenutno vjerojatno najbahatijija bratija na planetu.
Ako fali para sta ne raspisete novu emisiju dionica i ponudite je SVIMA a ne samo nekima?
[/quote]

Nekim energetskim lobijima je u interesu stvaranje HR ovisnosti o energiji. Čak i kada ta ovisnost i nije nekako neriješiva oni je izdignu u nebeske visine kako bi onda mogli iskoristiti to za svoje političke i ekonomske ciljeve. Tako je sada s Inom – stalno je seljakaju od Mola do nekih ruskih kompanija iako ne shavćaju da je jaka Ina osnova jake HR u pogledu energetske neovisnosti.Hrvatska premijerka treba najprije ZAHVALITI Putinu na zatvaranju plina početkom godine i priupirati ga da li će snositi bar dio troškova i štete u HR a navodno se radi o par milijardi kuna.

‘Od ministra gospodarstva, kao i od potpredsjednika i Savjeta, tražit ću da mi konačno predlože kako na drukčiji način otvoriti vrata investicijama u Hrvatskoj’, naglasila je Kosor.

Složila se da je prvi test privatizacija brodogradilišta, ali i, kako je rekla, veliki poslovi vezani uz Inu i plinski biznis, kao i problem nelikvidnosti poduzeća te kontrola troškova javnih poduzeća.
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/43368/Novi-ljudi-radit-ce-24-sata-na-dan.html
Šta god bilo da bilo saznati ćemo to relativno brzo

who dares, wins




@trava

budu li ti rusi placali 400kom, dobit ces ukupno za cca 1 tank eurosupera95 [lol]

mislis li da ce rusi platit manje od madjara 2800kn po dionici ??????? sumnjam
[/quote]

Sutra bi mogla biti velika jagma za INAom:

Da Rusi imaju ozbiljnih planova s Hrvatskom, potvrđuje i poziv premijera Putina Jadranki Kosor da dođe u Moskvu. Putin je očito jedva dočekao da ode Sanader, s kojim je godinama izbjegavao razgovarati. Pred hrvatskom je Vladom sad prilika koju ne smije propustiti.

Moskva je, nakon višegodišnjeg dvoumljenja, napokon odlučila: ruske će naftne kompanije preuzeti od mađarskog MOL-a 47 posto dionica naftne kompanije INA. Nakon što su ruske tvrtke osvojile naftne industrije u Srbiji, BiH i djelomice u Sloveniji, Rusi žele zaokružiti prisustvo na prostorima bivše Jugoslavije preuzimanjem dionica INA-e. Ta iznimno važna strateška odluke Moskve ujedno će im omogućiti siguran i nesmetan izlaz na Jadran i Mediteran, i to kroz luku u Rijeci. Istodobno će, dakako, osigurati transport nafte i plina za Italiju i Austriju najkraćim, a ujedno i najsigurnijim putem.

Stručnjaci za svjetski naftni biznis uvjereni su da više ništa ne može spriječiti ulazak ruskih tvrtki u INA-u. Jedina je nepoznanica kada će Rusi preuzeti dionice MOL-a. To sada ponajmanje ovisi o Mađarima, a puno više o odluci hrvatske Vlade koja tu operaciju može blokirati sljedećih pet godina ili pak dopustiti MOL-u da u relativno kratkom roku svoje dionice proda nekom od ruskih naftnih giganta.

Putinov poziv
Da Rusi imaju ozbiljnih planova s Hrvatskom, potvrđuje i poziv premijera Vladimira Putina Jadranki Kosor da dođe u Moskvu. Posjet hrvatske premijerke ima poseban značaj pogotovu kada se zna da je Vladimir Putin godinama izbjegavao razgovarati s bivšim premijerom Ivom Sanaderom. No čim je došlo do promjene na čelu Vlade u Zagrebu, posjet premijerke Kosor dogovoren je u rekordno kratkom roku….

Sutra INA raste na 1800, a crobex najmanje +1,5% [thumbsup]





@trava

budu li ti rusi placali 400kom, dobit ces ukupno za cca 1 tank eurosupera95 [lol]

mislis li da ce rusi platit manje od madjara 2800kn po dionici ??????? sumnjam
[/quote]

Sutra bi mogla biti velika jagma za INAom:

Da Rusi imaju ozbiljnih planova s Hrvatskom, potvrđuje i poziv premijera Putina Jadranki Kosor da dođe u Moskvu. Putin je očito jedva dočekao da ode Sanader, s kojim je godinama izbjegavao razgovarati. Pred hrvatskom je Vladom sad prilika koju ne smije propustiti.
[/quote]

Bili su vrlo ozbiljni i konkretni početkom godine kada su nam bez ikakvog razloga obustavili isporuku plina.
A sada Putin zove Jadranku u Moskvu da nam plati dio troškova koje su prouzročili takvim činom.

Nedajte more i terminal

Ne dajte zlovencima more jer ode u 3pm: terminal, plinovod, petrokemija, janaf, polimeri, brodogradnja, poljoprivreda itd itd


Nedajte more i terminal

Nema šta uteko si vanka i nama odatud poručuješ da nedamo terminale, stvarno ti si osoba koja se treba javiti i učiti nas pameti da smo mi svi krenuli tvojim stopama šta bi ostalo od ove države.
Daj se bar suzdrži takvih blesavih komentara već se lijepo vrati pa dijeli sudbinu sa nama a nemoj prosipati pamet iz vanka.


Nedajte more i terminal

Ne da nećemo dati.
Tražit ćemo da nam se vrati terminal u Bosanskom Brodu, naftovod u Srbiji i Inine benzinske crpke u Srbiji.
Oteto prokleto!

MOL pokreće proizvodnju dizela u riječkoj rafineriji
http://www.tportal.hr/biznis/gospodarstvo/43333/MOL-pokrece-proizvodnju-dizela-u-rijeckoj-rafineriji.html

who dares, wins

New Report

Close