INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da li se netko sjeća kada padaju datumi isteka lockupa za radnike INE? Mislim da je 21.09.2008 za one koji imaju 10 mjeseci, a 21.11.2008 za one koji imaju 12 mjeseci lockup.

Molio bih da me ispravite ako sam u krivu.

Unaprijed hvala

Cash rulez!

05/2008 – 6 mjeseci
08/2008 – 9 mjeseci
11/2008 – ostalo – više manje to je gotovo

sljedeće dobre vijesti idu prije lock up perioda u 10 mjesecu

ovdje se kupuje sve, strpljenje, socijalni mir itd.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


"Ljudi , kak ne shvačate da dok god ima lock up-a, nema niti uredne ponude, a MoL je na ovaj način samo htio zacementirati cijenu "

Nisam siguran da ovo drži. Naime lock up traje za još otprilike 10 % zaposlenika. To je oko 3 500 ljdi sa max 26 dionica je oko 91 000 dionica ili 0.9%.
Uz to da su preostali Inaši kupovali po najvišoj cijeni pa stoga i najmanje zarađuju na niskoj ponudi.
Možda i griješim, ali ovako ja to vidim.
[/quote]

U slučaju ponude za preuzimanje, lock up ne vrijedi. zaposlenici Ine mogu prodati dionice, ali samo onome tko je dao ponudu.
Pretpostavljam da se misli na lock up koji ima Mol na slobodno raspolaganje Ininim dionicama.

[/quote]
Nisan zna da INA zapošljava 35000 ljudi ,ajde da sam dobija i tu informaciju.
P.S. 15818 NA DANAŠNJI DAN


05/2008 – 6 mjeseci
08/2008 – 9 mjeseci
11/2008 – ostalo – više manje to je gotovo

sljedeće dobre vijesti idu prije lock up perioda u 10 mjesecu

ovdje se kupuje sve, strpljenje, socijalni mir itd.


Ne stoji ovo za 9 mjeseci – lockup je na 6, 10 i 12 mjeseci. Mene zanimaju da li su točni datumi (da li je 21, ili neki drugi datum u 9. i 11. mjesecu).

Cash rulez!

31.9. za lock up od 10 mjeseci
31.11. za lock up od 12 mjeseci, ali su to radnici koji su mogli kupovati max. 6 dionica, a njih je možda 100-200.


31.9. za lock up od 10 mjeseci
31.11. za lock up od 12 mjeseci, ali su to radnici koji su mogli kupovati max. 6 dionica, a njih je možda 100-200.

Hvala na info-u.

Cash rulez!

zanima me bude li ponuda stvarno ispod 3000 hoće li itko od vas prodati, i sta ce se desiti ako ne uspije MOL skupit dovoljan broj dionica po cijeni koju ponude?

ja svoje ne prodajem isod 3000 a i par sto kn iznad nije nesto

Toliko smo Plivu spominjali na ovom topicu da nam se Pajdo uvrijedio. I preselio nalog na Plivu.

Kupnja na PLVA-R-A

750 kn 5000 komada

[lol]


moguće da je ponuda puno niža od očekivanih 3000kn
jer, otkud toliki nagli pad?? odmah poslije davanja ponude hanfi
informacije su vjer,. procurile i svi koji imaju informaciju prodaju

mene zanima , ako ina padne na često citiranih 2600 -(2700kn) i naravno povuče crobex dolje, da li će naši invest.maheri pokušavati održati crobex barem na 3600 ( ako ne i više) podizanjem drugih likvidnih i dobrih dionica ( ala ATPL, IGH itd)

da li je realno očekivati i tu varijantu ili ipak nam slijedi zaron crobexa prema 3200?

Tim kako ih ti zoveš invest. maheri je takođe u interesu što niži ulaz ili dokup (ako imaju s čim ući, a vjerojatno imaju), a i oni su svjesni do koje granice se nešto može braniti ili podizati spram vanjskih trendova.
Tako da nema jednostavnog i jednoznačnog odgovora [cool]
Što se ponude tiče moje subjektivno mišljenje je da će biti blizu 3000 i ja da to pouzdano znam odugovlačio bih kad bih vidio da se mali boje i bježe rušeći cijenu. Ušao prije nego ću objaviti ponudu i još malo extra zaradio. Zašto ne? Zar bi bio prvi put da netko manipulira iz osobnih interesa?!
Sjetite se kad je ekipa iz hanfe izjavila na središnjem dnevniku 11.4 (petak) u jeku depresije jer su cijene dionica padale kao nikad prije na zse da crobex može pasti na 3200, u ponedjeljaki i utorak je padao potpuno nebranjen dok nije došao skroz blizu zadane brojke i onda od utorka popodne oporavak u stilu feniksa. Malo podsjeća na sve ovo sa INA-om zar ne?
Dali sam na pravom putu vidjet ćemo po objavi ponude, za sada drži vodu.

Evo tu smo gdje smo, izgleda betoniranje 2750, a to znači ni uč ni izać, stoga odo radit ono što mi najbolje ide: ništa

Surround all arround when it hits the ground


Ne stoji ovo za 9 mjeseci – lockup je na 6, 10 i 12 mjeseci. Mene zanimaju da li su točni datumi (da li je 21, ili neki drugi datum u 9. i 11. mjesecu).

Nevjerojatno, ja dečku pomogao da proda početkom osmog mjeseca 26 komada, a ti meni da ne stoji. Malo se informirati prije nego pričati svašta.

Sljedeći lock up je u 11/08 i to je zadnje i ne prodaju oni koji imaju 6 komada, nego svi oni koji su kupili 18 komada po diskontu od većeg prema manjem + 8 komada bonusa po 1690 kuna. Svašta.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

[Nisan zna da INA zapošljava 35000 ljudi ,ajde da sam dobija i tu informaciju.
P.S. 15818 NA DANAŠNJI DAN
[/quote]

Nisi ti puno toga zna i dalje ne znaš. Inini sadašnji i BIVŠI zaposlenici su kupili dionice.
A i još si kasnije da(o) krivi info o datumima. Dakle nije 31. 09. nego 21. 09. i isto tako u 11-om mjesecu.
Na kraju te molim ne napadaj nego provjeri, pročitaj pa podijeli ako nešto naučiš.

PEYO vizionar slijepac, kolekcionar minusa

New Report

Close