INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




ne znam odakle guverneru informacije kuda će otići novac od prodaje Ine……..??
zar on ima kristalnu kuglu pa zna nešto što nitko ne zna……..??

da bi reko da je baš to slučaj.
a ovakav odgovor kao tvoj na njegove prognoze smo čuli tamo negdje najesen kad je najavljivo inflaciju preko 7% sam su se tad šuker i sanader izbulažnjavali.
[/quote]

a to je bila mudrost predvidjeti sa porastom cijena nafte i hrane…………….daj budi ozbiljan……….pa to ti je mogla predvidjeti i kumica s placa ( jer ima dobar uvid u stanje tržišta )
neka guverner predvidi kad će početi padati inflacija………….evo ja prognoziram da ćemo godinu završiti sa 7,0-7,50 % na kraju godine ( štednja će biti ključna riječ koja će dominirati slijedećeih mjeseci )
[bye]
[/quote]

objasni kako ce inflacija padat nakon 10-ak novih milijardi kuna u đepu malih ulagaca, dobro ti twixer kaže, ako ponuda ne bude dobra ta lova nece nazad na burzu…

dečki dobre analize se plaćaju ( samo stojićeve su besplatne )…………vi bi sve badava…………..pa badava sam podijelio sa vama info da će nafta pasti jer je bila precijenjena ( iako se rijetko tko slagao sa mojom tvrdnjom )
ne mislite valjda da ste me toliko zadužili svojim postovima??
nhf[bye]

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!

Zašto Samodol ne uči od Rohatinskog, sukladno tome ubrza postupak, u suprotnom će nam inflacija pjesti ev. zaradu.

Možda MOl čeka da naša inflacija sruši kunu pa da ju jeftinjije može kupiti na tržištu kako bi i tu profitirao, a našeg regulatora za takva događanja u svjetu ekonomije očito oli ona stvar

Što li sad HANFA radi, što oni provjeravaju? Kakve su to igre i zašto odugovlače s informacijom?

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

@twixer

inace se vecinom slazem sa tvojim postovima, ali ovaj put, evo par reakcija:

1.ne kupuje se ekonomija, kupuje se firma!!ili ti mislis da je Hr. ekonomija u zadnjih 2god tako jako propala otkako smo Barru prodali m pod b s Plivom?ako je Pliva otisla po 800kn, onda bi INA trebala ići po 5-6000!dakle cijenu oderedjuje ponuda i potraznja, kao i vizija vlasnika sta moze ili ne moze sa tom kompanijom koju preuzima.nacionalna makroekonomija nema veze, osim u slucaju jeftine radne snage, onda sto gore, to bolje! [lol]

2.jos manje ce 300kn u cijeni, iliti 10%od cijene dionice odrediti put trzista kapitala.
pa ako se proda za 2800, sve ce otici u vrazju mater, a ako bude isla za 3100 sve ce biti super.
oprosti, ali to je nebulozno!
tih 300kn je znacajno malim ulagacima koji su kupovali na 2900, pa ga tih 300kn dijeli od + ili -.
meni je to znacajno, jer bezobzira sto sam sve kupovano na 2600 frknuo na 3100, nakupovao sam opet po 2900. [tongue]

3.o subvenciji ti je vec netko rekao sve.i ja sam prije skoro dvije godine dosta razmisljao, da li treba uci u taj IPO,ili ne.
na kraju sam se ipak odlucio za ulazak!
subvencija ti se cini iz ove perspektive, tada to nije tako izgledalo, a mnogi uvazeni kolege s ovog foruma su cak predvidjali sudbinu koja je puno kasnije dozivjela Optima.

4.sto se tice onog "i nakon INE, INA" o kupovanju naftnih kompanija si u pravu.slazem se s tim.
ali da se vidi kamo ce vecina love, u burzu ili drugdje, treba samo pogledati vlasnicku strukturu INA-e i donijeti zakljucak!
nadalje, slazem se da mirovinci nece prodavati ako je cijena ponude niska, ali sto ako su cijene ostalih dionica jos nize?HT, ADRS, ATPL?
na ovoj su cijeni bolje prilike od INE.

5.na kraju, najbitnija stvar:
jedan veliki papir odlazi, a gomila love dolazi!
zadnji put kad smo imali obrnuti slucaj, vidjeli smo sta se desilo i gdje nas je to sad dovelo (HT)

[cool]

SVAKOGA DANA, U SVAKOM POGLEDU, SVE VIŠE NAPREDUJEM

Ok, uglavnom ovo što si napisao, a naročito mi se sviđa zadnja rečenica

"jedan veliki papir odlazi, a gomila love dolazi!"

ali ujedno prikazuje i svu plitkost našeg tržišta.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Hanfa što više zavlači to gore za burzu


Što li sad HANFA radi, što oni provjeravaju? Kakve su to igre i zašto odugovlače s informacijom?

Pa odugovlače da se Vi i ostali ne preplašite i ne srokate crobex ispod 3000.
Kada vidite ponudu onda če Vas glava boliti, te ćete požaliti kaj ste je uopće vidjeli.
Hehehe

p.s. kajhanfa radi?
Kakvo je to pitanje?
Radi svoj posao, pročitajte zakon pa onda postavite ovako mudro pitanje.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

@ pobjeda

Drži se svog Todorića i ne spamaj po INA-i.

Nitko neće prodati INA-u da bi kupio Konzum. Daj shvati to više i ne cvili po svim živim forumuma kako treba rasprodati INA-u i kupiti KNZM i ostale balone iz grupacije TODEX-a!

stevo*

Dali Vas muče neke frustracije?
O kakvim "forumima" pričate?
Pa ne znači ako vi cvilite na svim forumima da i ja pišem na njima.
Ja sam tu i nigdje drugdje.

Koga ja nagovaram na prodaju?

p.s. opustite se i popijte čaj (mentu) da vam živčeke smiri.
Imate još 9 dana za čekat pa bi mogli u ludari završiti.
Pozdrav

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Bilo je i za očekivati pad tržišta kad MOL da ponudu.
Samodol krivo postupa, kad ne objavljuje cijenu ponude.
Ovako nam se može market srušiti zbog INInih špekulacija.

SAMPRAS: "Mogu biti odmoderiran kad hoću, najbolji prika mi radi na Poslovnom"

E pobjedo moja pametna blago tebi kad si tako pametan. Pobjeda sigurno nije naučila na poraze kad je tako načitan i čita zakone. Što zakon kaže da li će objava biti 1 dan ili 14 dan? Možda pobjeda zna specificirati koje sve provjere HANFA radi i koliko pojedina traje? Htio sam reći da vjerujem da je sve ono što HANFA po zakonu sada radi gotovo, ali da još šute.

Kažeš Vi i ostali da ne srokamo CROBEX, a gdje si tu ti? Oladi malo sa spikom nekog napuhanog znalca i ne pametuj jer ti ne ide.

[b][/b]You never count your money when you're sittin' at the table

New Report

Close