INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Količina dionica za koje je u Depozitoriju s prethodnim uredovnim danom obrađen primitak KA-POP obrazaca i upisan prihvat ponude za preuzimanje:
56.518 dionica

who dares, wins


Da, ali tu lovu od 67.200kn za 24 dionice dobiš tek 17.10. ako se odlučiš za javnu ponudu. Daleko je taj datum. Stošta se može desiti od 03.10. do 17.10. To je 14 dana. Ovako sada dobiš 2781-2784kn po dionici isti dan i sa tom lovom radiš što želiš (Kupiš drugu ili možda ponovo INU koja će sigurno pasti poslije 03.10.). Ako si ziheraš onda izaberi ovo prvo. Tko zna možda Vlada podigne 100-200kn, pa naknadno dobiš 2.400-4.800 kn. Ne znam koje su sve kombinacije bile u vezi svega toga. Ja sam ih prodao za 2.810, kupio neke druge za njih, prodao, kupio i sada kada usporedim dobio po dionici 400kn, odnosno više od 14% za 10 dana. Imao sam i malo sreće. Vjerojatno u ponedeljak koji postotak još . Sada ne znam što ti reći koje dionice kupit. Nema pametnog odgovora. Ja sam za INU ubo IGH, ATPL i ERNT. Prodao ih drugi dan i imao dosta sreće. To ti govori čisti amater pokraj velikih znalaca.

Genijalno,
Vjerojatno te je Hank Paulson nazvao da prodaš jer je vidio da će zapeti pregovori u Congressu. Većina ostalih nisu u tako intimnim odnosom sa Paulsonom, pa još čekaju da se dionice vrate na razine gdje su kupovali.

Jutros sam postavio tri pitanja. Za njih sam dobio brdo jedinica i niti jedan odgovor. Evo i tebi jedno pitanje.

Zbog čega si toliko siguran da će INA-a pasti nakon 03.10. ? Moje je mišljenje da će svi koji misle prodati INA-u za 2800 kuna učiniti to do 03.10. 2008. Nije mi jasno zbog čega bi netko prodavao INA-u po recimo 2700 kuna na dan 06.10. ako je istu tu dionicu tri dana prije mogao prodati po 2800 Kn. Je li postoji neka logika koja može objasniti takvo ponašanje ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Da, ali tu lovu od 67.200kn za 24 dionice dobiš tek 17.10. ako se odlučiš za javnu ponudu. Daleko je taj datum. Stošta se može desiti od 03.10. do 17.10. To je 14 dana. Ovako sada dobiš 2781-2784kn po dionici isti dan i sa tom lovom radiš što želiš (Kupiš drugu ili možda ponovo INU koja će sigurno pasti poslije 03.10.). Ako si ziheraš onda izaberi ovo prvo. Tko zna možda Vlada podigne 100-200kn, pa naknadno dobiš 2.400-4.800 kn. Ne znam koje su sve kombinacije bile u vezi svega toga. Ja sam ih prodao za 2.810, kupio neke druge za njih, prodao, kupio i sada kada usporedim dobio po dionici 400kn, odnosno više od 14% za 10 dana. Imao sam i malo sreće. Vjerojatno u ponedeljak koji postotak još . Sada ne znam što ti reći koje dionice kupit. Nema pametnog odgovora. Ja sam za INU ubo IGH, ATPL i ERNT. Prodao ih drugi dan i imao dosta sreće. To ti govori čisti amater pokraj velikih znalaca.

Genijalno,
Vjerojatno te je Hank Paulson nazvao da prodaš jer je vidio da će zapeti pregovori u Congressu. Većina ostalih nisu u tako intimnim odnosom sa Paulsonom, pa još čekaju da se dionice vrate na razine gdje su kupovali.

Jutros sam postavio tri pitanja. Za njih sam dobio brdo jedinica i niti jedan odgovor. Evo i tebi jedno pitanje.

Zbog čega si toliko siguran da će INA-a pasti nakon 03.10. ? Moje je mišljenje da će svi koji misle prodati INA-u za 2800 kuna učiniti to do 03.10. 2008. Nije mi jasno zbog čega bi netko prodavao INA-u po recimo 2700 kuna na dan 06.10. ako je istu tu dionicu tri dana prije mogao prodati po 2800 Kn. Je li postoji neka logika koja može objasniti takvo ponašanje ?

[/quote]

Nećete daleko dogurati na burzi vodeći se logikom.
To je vjerovatno prva stvar koju treba zaboraviti

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE

@ twixter

dionica više u sebi neće sadržavati preuzimačku premiju.




Da, ali tu lovu od 67.200kn za 24 dionice dobiš tek 17.10. ako se odlučiš za javnu ponudu. Daleko je taj datum. Stošta se može desiti od 03.10. do 17.10. To je 14 dana. Ovako sada dobiš 2781-2784kn po dionici isti dan i sa tom lovom radiš što želiš (Kupiš drugu ili možda ponovo INU koja će sigurno pasti poslije 03.10.). Ako si ziheraš onda izaberi ovo prvo. Tko zna možda Vlada podigne 100-200kn, pa naknadno dobiš 2.400-4.800 kn. Ne znam koje su sve kombinacije bile u vezi svega toga. Ja sam ih prodao za 2.810, kupio neke druge za njih, prodao, kupio i sada kada usporedim dobio po dionici 400kn, odnosno više od 14% za 10 dana. Imao sam i malo sreće. Vjerojatno u ponedeljak koji postotak još . Sada ne znam što ti reći koje dionice kupit. Nema pametnog odgovora. Ja sam za INU ubo IGH, ATPL i ERNT. Prodao ih drugi dan i imao dosta sreće. To ti govori čisti amater pokraj velikih znalaca.

Genijalno,
Vjerojatno te je Hank Paulson nazvao da prodaš jer je vidio da će zapeti pregovori u Congressu. Većina ostalih nisu u tako intimnim odnosom sa Paulsonom, pa još čekaju da se dionice vrate na razine gdje su kupovali.

Jutros sam postavio tri pitanja. Za njih sam dobio brdo jedinica i niti jedan odgovor. Evo i tebi jedno pitanje.

Zbog čega si toliko siguran da će INA-a pasti nakon 03.10. ? Moje je mišljenje da će svi koji misle prodati INA-u za 2800 kuna učiniti to do 03.10. 2008. Nije mi jasno zbog čega bi netko prodavao INA-u po recimo 2700 kuna na dan 06.10. ako je istu tu dionicu tri dana prije mogao prodati po 2800 Kn. Je li postoji neka logika koja može objasniti takvo ponašanje ?

[/quote]

Nećete daleko dogurati na burzi vodeći se logikom.
To je vjerovatno prva stvar koju treba zaboraviti

[/quote]
Ima raznih vrsta logika, sve nisu podjednako uspješne na tržištu kapitala. Bitno je nikada ne izgubiti iz vida što pokreće svaku burzu; očekivanja investitora vezana za razvoj ekonomije.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


@ twixter

dionica više u sebi neće sadržavati preuzimačku premiju.

Ja bih prije rekao možda neće sadržavati preuzimačku premiju. Usput budi rečeno, mirovinci mogu čekati i da netko preuzme MOL. Ali bih isto tako rekao bi sigurno neće sadržavati radnike i građane koji su do sada konstantno rušili cijenu iste.
Naravno od ogromne važnosti je ko će ostati u vlasničkoj strukturi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

onaj kome je cijena od 3000-3100 dobra, neka prihvati ponudu, vrlo lako ce vlada vodit pregovore u tome pravcu s Molom, tako da ce do namirivanja doci retroaktivno

Ako uzmemo 56.518 dionica koje se nude MOL-u na prodaju i to podijelimo sa 24 komada(koliko je sadržavao svaki mali paket) ispada da INU prodaje svega 2355 malih dioničara.A malih ima otprilike 35.000 plus 25.000 zaposlenika INE.Dakle,niti 5 posto zasada zainteresiranih malih dioničara za prodaju…Jeli to fijasko MOL-a?


Puno jasnija situaciju od trenutnih kalkulacija, u srijedu, 01.10. nakon 16h,.

Na sto konkretno to mislite ?

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!


Ako uzmemo 56.518 dionica koje se nude MOL-u na prodaju i to podijelimo sa 24 komada(koliko je sadržavao svaki mali paket) ispada da INU prodaje svega 2355 malih dioničara.A malih ima otprilike 35.000 plus 25.000 zaposlenika INE.Dakle,niti 5 posto zasada zainteresiranih malih dioničara za prodaju…Jeli to fijasko MOL-a?

Pitanje je: Da li je itko očekivao da će 5 dana prije javne ponude MOL sakupiti samo 0,56% ? Ja mislim da su takvi rijetki. Odziv fondova je za sada 0 što nije iznenađenje, jer je većina najavila da neće prodati. Ono što jeste iznenađenje je da je PBZ invest kupio 20000 komada i sada ima 0,52%. Išao sam malo po njihovoj strukturi ulaganja i sve mi se čini da su masovno šortali ruske dionice. Drugo iznenađenje je da usprkos neviđenoj kampanji da se dionice prodaju (Štern, Dragičević, Mlinarević, Stojić, Ilirka…) broj građana koji su prodali dionica zanemariv. Kada se uzme u obzir da su u protekla dva tjedna druge dionice znatno pale i time postale neusporedivo atraktivnije nego na prvi dan punude, onda je ovo totalni fijasko.
Mislim ako netko u sred najveće krize burzi u posljednjih 50 godina skupi u dva tjedna javne ponude 0,56% out of 30% onda tu prestaju sve razumne rasprave o 2800 kuna kao fer cijeni.

Ništa, pratimo pažljivo daljnji razvoj situacije, pogotovo SDA TOP 10 na INA-i, ali i na drugim dionicama. To je ključ za pravilnu odluku.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ma ide to jos naknadno 200-300 kn gore. Mislim da je to objektivno za ocekivat, u tom slucaju i pajdo na 2.900 odbiva smisao i mozaik ce bit poslozen. Daleko je to od 3.500 ili 4.000 u aukciji između MOL-a i OMV-a kaj smo sanjali, ali ne treba bit megaloman u ova nesigurna vremena. Odnosno svak nek dobro razmisli dal mu se isplati kockat. Ja cekam jos ovaj tjedan i polako mjerim koliko mi treba od firme do SDA iz niskog starta, uracunajuci guzvu u prometu i na salterima, ukoliko svi nahrle 5 do 12.
Naravno, pratim raspravu i osluskujem sve zive varijante, s obzirom da nisam jos 100% siguran da prihacam ponudu. [embarass]

CASH, ZVZD, ATPL, LEDO, PTKM, MRSK. Hic Rhodos, hic salta !!!!

Ako MOL nije do sada sakupio više NEĆE NI U OVIH PAR DANA!!!!!!

Njegova podcjenjivačko postavljanje SKUPO ĆE GA KOŠTATI!!!!!!!!!!!!!!!!! [thumbsup]

Ja nedam niti jednu dionicu!!

Pa jel vam nije bolje prodati inu gde ste u zaradi i kupiti hrpu drugih dionica koje su pale 2-3 puta te tako ostvariti puno vece prinose na svoj kapital?

http://seekingalpha.com/article/62511-50-lowest-relative-p-e-ratios-in



Puno jasnija situaciju od trenutnih kalkulacija, u srijedu, 01.10. nakon 16h,.

Na sto konkretno to mislite ?
[/quote]

zasjeda vijeće mudraca BFa

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

New Report

Close