INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Dionice dosad upisalo samo 25.000 Ininih zaposlenika

26.10.2007 9:53:00 | Izvor: Večernji list, Powered by PressCut

U aranžmanu Zagrebačke banke, 16. listopada počeo je upis povlaštenih dionica Ine za radnike i umirovljenike te naftne kompanije, a traje do 29. listopada. No, već sada je jasno, čuje se iz izvora bliskih Vladi, da bi se taj dio privatizacije mogao zakomplicirati.

Naime, dosad se javilo samo 25.000 radnika, a ne više od 45.000, koliko se očekivalo i procjenjivalo. U prvom krugu zaposlenici s manje od godinu dana staža moći će kupiti osam, a svi s više od godinu staža 18 dionica. Zaposlenicima Ine pod povoljnijim uvjetima bit će prodano 7 posto, odnosno 700.000 dionica.

Ako se nastavi ovim tempom upisa, dionica će biti i viška, možda i više od 200.000. Upravo to je problem za Vladu, koja će te dionice opet prodavati po povlaštenoj cijeni od 1.690 kuna radnicima Ine, u drugom krugu pa oni bogatiji imaju priliku kupovati povlaštene dionice bez ograničenja.

Takva povlastica doista još nije viđena pa su sada i Zaba i Vlada u prilično neugodnoj poziciji, a vjerojatno će biti slično i s T-HT-om jer je za radnike određen prevelik vlasnički udjel.

Nije loše za djelatnike koji imaju malo više novaca da se sada dočepaju dionica ako ih nisu kupili na IPO-u
Jako dobro

gdje da nađem novce za još 8-10 dionica??? =) jesu vas pitali u banci jel hoćete uzet još dionice ak ostane? mene niko ništ pito. valjda ću moć još nadokupit dionica?

..........................................................................................


gdje da nađem novce za još 8-10 dionica??? =) jesu vas pitali u banci jel hoćete uzet još dionice ak ostane? mene niko ništ pito. valjda ću moć još nadokupit dionica?

Na ponudi ti mora pisati da želiš sudjelovati u drugom krugu, a to su te morale pitati djelatnice banke

Kad bi trebalo biti izvješće za treći kvartal jel netko zna.

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Izgleda da će svi koji zadrže dionice INA-e godinu dana od IPO-a biti na kraju kažnjeni, a ne nagrađeni. Kako se sada čini, nećemo ovdje još dugo na zelenu granu.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!


gdje da nađem novce za još 8-10 dionica??? =) jesu vas pitali u banci jel hoćete uzet još dionice ak ostane? mene niko ništ pito. valjda ću moć još nadokupit dionica?

Nečeš, ako nisi dobio osim ugovora kojim kupuješ 18 dionica sa popustom, još jedan dodatni na kojem piše da želiš u slučaju viška dionica iste kupiti u drugom krugu po 1690kn.

a ok je, sad sam malo pogledo papire i našo sam i tu izjavu o kupnji dodatnih dionica. Kad će se znat broj tih dodatnih dionica? i od kojeg datuma počinje lock-up?

..........................................................................................

Sve je izglednije da će se odužiti ponuda dionica INE za sadašnje i bivše zaposlenike.Zašto? Iz prostog razloga , a vidljivo po dosadašnjem tijeku upisa da preostali (značajan) dio, neće biti apsorbiran niti u drugom krugu. Što slijedi? Vjerojatan rasplet je neka vrsta SPO-a za učesnike drugog kruga sa proporcionalnim rezanjem paketa. Vladi dodatna briga , dobro onom tko je u mogućnosti.

[smiley2]
P:S tek sad je vidljiva besmislenost Vladinog nekonzistentnog pristupa privatizaciji ( uvrštavanje, pa brisanje sa popisa djelatnika INA-OKI-a, neopravdano, a u strahu od nedovoljnog broja dionica.

@ozapa

Zaključena.

Želim Vam uspješno buduće trgovanje[smiley11]

Iz prošlosti se može izvući samo pouka, da ljudi nikad neće izvući pouke iz - prošlosti. wb

Po mojim saznanjima lock up period pocinje teci danom upisa dionica, a tkz. drugi krug bi trebao ici sistemom da se preostali (neprodani broj dionica u prvom krugu) podijeli na one koji su u prvom krugu izrazili zelju sudjelovati u drugom krugu. Znaci da nece biti nelimitiranih uplata, rezanja paketa i sl.

Jednostavno, zar ne?

Molim da mi netko pokuša objasniti cijena ine unazad tjedan dana konstantno pada a barel nafte raste na 92 dolara? dali to fondovi ruše cijenu pred radnicima koji trebaju dobiti svoje pakete pa da se onda napakiraju i izigraju narod kao i do sada.[smiley14]

Dobar, Loš, Zao

važno da se je dionica probudila i trguju-kupuju i mali investitori pa če cijena iči gore

Molim da mi netko pokuša objasniti cijena ine unazad tjedan dana konstantno pada a barel nafte raste na 92 dolara? dali to fondovi ruše cijenu pred radnicima koji trebaju dobiti svoje pakete pa da se onda napakiraju i izigraju narod kao i do sada.

Vrlo jednostavno igra fondova,pošto su oni jedini pravi igrači na domaćem tržištu i oni odlučuju kad će što koliko i kada rasti.


Molim da mi netko pokuša objasniti cijena ine unazad tjedan dana konstantno pada a barel nafte raste na 92 dolara?

rast cijene dionice i cijene barela su obrnuto proporcionalni jer INA ne može značajno dizati cijene goriva. zar ne?


Izgleda da će svi koji zadrže dionice INA-e godinu dana od IPO-a biti na kraju kažnjeni, a ne nagrađeni. Kako se sada čini, nećemo ovdje još dugo na zelenu granu.

Volio bih da me svake godine tako kazne[smiley1]

New Report

Close