INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolko sam ja čuo radnici mogu odmah prodati dionice,ali u tom slučaju onda nemaju diskont,nego im je kupovna cijena 1690,a kao drugo dio love koji ostane mirovnjacima od HT-a slit će se i u INU,kako čujem neki su izdvojili i po milijardu kunića za HT,a pitanje je da li će dobiti i desetinu tog iznosa,pa postoji i eventulana mogućnost da rast započne i prije

Dobro si čuo, ali ne vjerujem da će ih se puno odlučiti na taj potez. S obzirom na likvidnost dionice, to bi trebalo biti zanemarivo malo.
Mirovinci jesu rezervirali lovu za HT, ali ono što ne uspiju potrošiti tijekom IPO, potrošiti će na burzi. Prema tome, za INU opet beznačajno.

Pozdrav

Problem jedino leži u pohlepnim očicama mnogih zaposlenika koji vidjevši laku zaradu hrle kupovati baš sve. A pričajući s njima nitko ni ne zna kako prodati.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Kolko sam ja čuo radnici mogu odmah prodati dionice,ali u tom slučaju onda nemaju diskont,nego im je kupovna cijena 1690,a kao drugo dio love koji ostane mirovnjacima od HT-a slit će se i u INU,kako čujem neki su izdvojili i po milijardu kunića za HT,a pitanje je da li će dobiti i desetinu tog iznosa,pa postoji i eventulana mogućnost da rast započne i prije

Ta naklapanja dolaze iz sindikata, a koliko je meni poznato tamo sjede stvarno svakakvi ljudi, ponajmanje stručni – tražili su prodaju dionica radnicima po nominalnoj vrijednosti [smiley9]

Dok se ta informacija ne objavi u NN za mene ne postoji, iako to ne bi bilo loše.
Inače za sve neinformirane lock up je 6 mjeseci, a dionice se moraju platiti od 9-20.10. što znači da lock up i nije baš iza n.g. nego prije oko uskrsa.

Nije najnovija, ali da se zna:

Ina 16. od 500 najvećih u srednjoj i istočnoj Europi

Vaš link

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

Ina može samo gore pogotvo od 5.10.07 . Do kraja godine sigurno 4000.00 kn. Za sada još uvijek vrlo povoljna kupnja.

[color=blue]Austrijski ministar pozvao MOL da pristane na spajanje ‘jednakih’[/color]

Predsjednik uprave austrijskog koncerna OMV Wolfgang Ruttenstorfer najavio je žalbu na odluku mađarske agencije za nadzor tržišta PSZAF kojom je austrijska kompanija kažnjena globom od 25 milijuna forinti (oko 100 tisuća eura) zbog dezinformiranja tržišta putem pisma namjere za preuzimanje mađarskog MOL-a.

Austrijska kompanija, naime, nije u pismu namjere navela jasan vremenski okvir valjanosti ponude. Mađarski ministar financija Janos Veres izjavio je tim povodom da svi akteri na burzi moraju poštivati mađarske propise. Neprihvatljivo je da bilo koji akter utječe na tržište dvosmislenim ponudama, tvrdi Veres.

– Uložit ćemo žalbu – rekao je Ruttenstorfer u razgovoru za nedjeljno izdanje bečkog dnevnog lista Oesterreich.

Austrijski ministar ekonomije Martin Bartenstein u razgovoru za današnje izdanje The Financial Times još je jednom pozvao MOL da se ne protivi poslu, tvrdeći kako nije riječ o preuzimanju MOL-a od strane OMV-a, nego o spajanju jednakih. Naime, prošli je tjedan MOL odbacio ponudu austrijske tvrtke.

izvor: Jutarnji.hr

[color=blue]Inu će po povlaštenim uvjetima moći kupiti 50 tisuća ljudi[/color]

Pravo na kupnju 700.000 dionica Ine po povlaštenim uvjetima imat će oko 50 tisuća bivših i sadašnjih zaposlenika najveće domaće naftne kompanije, piše Jutranji list.

Naime, Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje, u suradnji s Inom i Ministarstvom unutarnjih poslova, dovršio je provjeru prava na kupnju dionica te popis osoba koje to pravo imaju dostavio Vladi. Međutim, taj je popis ispao osjetno duži od očekivanog jer se prije procjenjivalo da će se na njemu naći između 40 i 45 tisuća imena.

Obzirom da bi se poradaja sedam posto dionica Ine zaposlenicima zbog rasporeda dogovorenog sa sindikatima trebala provesti do 20. listopada; očekuje se da će Zagrebačka banka, koja je Vladin agent u tom procesu, javni poziv za sudjelovanje u kupnji dionica objaviti idući tjedan.

izvori: Jutarnji hr./ Business.hr

ličan:

Kolko sam ja čuo radnici mogu odmah prodati dionice,ali u tom slučaju onda nemaju diskont,nego im je kupovna cijena 1690,a kao drugo dio love koji ostane mirovnjacima od HT-a slit će se i u INU,kako čujem neki su izdvojili i po milijardu kunića za HT,a pitanje je da li će dobiti i desetinu tog iznosa,pa postoji i eventulana mogućnost da rast započne i prije

Ta naklapanja dolaze iz sindikata, a koliko je meni poznato tamo sjede stvarno svakakvi ljudi, ponajmanje stručni – tražili su prodaju dionica radnicima po nominalnoj vrijednosti [smiley9]

Dok se ta informacija ne objavi u NN za mene ne postoji, iako to ne bi bilo loše.
Inače za sve neinformirane lock up je 6 mjeseci, a dionice se moraju platiti od 9-20.10. što znači da lock up i nije baš iza n.g. nego prije oko uskrsa.

sryy al nije istina,staz odredjuje lock up a i taj famozni lock up je nistavan jer gubis popuste ukoliko prodas ranije.Znaci otprilike radnik koji ima 20 i vise god. staza prodaje za 6mj.,radnik od 10-20god. staza prodaje za 9 mj….,sluzbeno jos nije javljena vijest od kad do kad se uplacuju dionice

više boli kada drugome raste, nego li kada tebi pada

Daleko su još te dionice za sada imamo samo ove postojeće koje mogu samo gore pogotovo poslije slijevanja novca iz T-HT-a u INU kao naj naj dionicu.

Mislila sam na minimalni lock up 6 mj. http://www.ina.hr/UserDocsImages/Ina_glasnik/glasnik_1904.pdf stranica 9.
Bit će oglas u dnevnim novinama od 1-5.10. svi detalji.

Daleko su još te dionice za sada imamo samo ove postojeće koje mogu samo gore pogotovo poslije slijevanja novca iz T-HT-a u INU kao naj naj dionicu.

Meni tako isto miriši,štoviše tu je bilo i najviše iskrcaja od mirovnjaka.

da li neko može dati podatak koliko je paketića u postotku od malih ulagača već prodano, što je još u biti ostalo od malih !na temelju toga imati ćemo mogućnosti pratiti igre velikig koje se igraju zadnji mjesec dana, a to se vidi prodajom jedne, dvije tri, pet dionica da se zaustavi ili spusti cijena dionice.[smiley2]

dan je pametniji od noći

MOL osigurao zajam za nove akvizicije

BEČ, 3. listopada 2007. (Hina/APA) – Mađarski energetski koncern MOL objavio je u srijedu da mu je odobren zajam od 2,1 milijardi eura za nove akvizicije i otkup vlastitih dionica.

Odgovarajući ugovor potpisan je u utorak a kao svrhu zajma MOL je naveo “opće potrebe u kompaniji”, uključujući akvizicije, prenijela je u srijedu mađarska novinska agencija MTI.

Po ranijim medijskim izvješćima, kompanija bi trebala iskoristiti zajam i za otkup vlastitih dionica.

Vrijednost ugovorom utanačenog zajma premašuje izvorni zahtjev za 100 milijuna eura. Odobrio ga je sindikat banaka koji, među ostalim, uključuje Societe Generale, KBC Bank Dublin Branch, Bank Austria Creditanstalt (UniCredit) i BNP Paribas. Konačni popis banaka koje će sudjelovati u sindiciranju zajma bit će objavljen sredinom listopada.

Rok za otplatu zajma iznosi tri godine a kamatna stopa je LIBOR uvećan za 27,5 baznih bodova.

MOL je nakon prvog polugodišta imao neto dugove od svega 35,5 milijardi forinti (oko 140 milijuna eura) i gearing (neto dug u odnosu na vlastiti kapital) od tek 3,3 posto.

No respect

Jao ti ga je nama ovaj MOL diže kredit da se obrani od OMW, umjesto da razmišlja kako ići dalje i podizati vrjednost dionica on se brani i to molim lijepo kreditom.

Svaka čast

SVE ŠTO JE DANAS SKUPO SUTRA ĆE BITI JOŠ SKUPLJE A BITI ĆE VAM JEFTINO?????????

Kolega Sampras,

Kada bi INA imala zaduženost i profitabilnost na razini MOL-a, svaki bi mali dioničar za vrijednost jednog paketa mogao kupiti novi njemački automobil srednje visoke klase, a kredit bi bio pozdravljen daljnjim rastom vrijednosti dionice. Ako niste znali, MOL ima veće profitne marže i od OMV-a, tako da je želja za obranom od preuzimana više nego razumljiva. Trenutno ste se prije trebali upitati hoće li MOL u svojoj želji za brzim okrupnjivanjem požuriti nastaviti s preuzimanjem INA-e, do čega nam je svima stalo!

Pozdrav!

New Report

Close