INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

uvaženi kolega mrzljak trebali bi ste se upitati zašto netko kupuje ogromne količine dok vi prodajete…..[smiley2]

Scio me nihil scire

Ekipa velikih se sprema ući lagano. Akumulacija prije slijedećeg ath. Tipično.[smiley2]

Be vewy vewy quiet. I'm hunting wabbits!

Ima li neko podatak omjer prodaje/kupnje na LSE

INA Industrija Nafte d.d.

US$ 1,000,000,000 Syndicated Revolving Credit Facility

INA Industrija Nafte d.d. (“INA” or “the Company”) has mandated Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Bayerische Landesbank, BNP Paribas, Citibank, N.A., Privredna Banka Zagreb and Société Générale (as Société Générale Corporate & Investment Banking and Splitska Banka) to arrange and underwrite a US$ 1,000,000,000 Revolving Credit Facility (the “Facility”). The Facility will have a tenor of five years with optional two 1-year extensions (5+1+1). The proceeds of the Facility will be used for refinancing of existing debt as well as general corporate purposes. Citibank, N.A. and Société Générale Corporate & Investment Banking are acting as Bookrunners of the Facility.

This will be the largest syndicated loan to have taken place in Croatia to date.

INA Group is one of the largest vertically integrated oil and gas corporate groups in South Eastern Europe. It is 51% held by the Government of Croatia and 25% by its strategic partner, Hungary-based oil company MOL.

The Company’s core activities are (i) exploration and production of crude oil and natural gas, (ii) refining and wholesale marketing and (iii) the operation of, and retail sale at petrol stations. It is solely responsible for the production, storage and supply of gas within Croatia.

In November 2006 a successful IPO enabled INA to list 17% of the Company’s ordinary shares on the Zagreb and London Stock Exchanges.

For any further enquiries, please contact one of the following:


Ford: ” Još sam veći optimist što se tiće dionice INE nego što sam bio prije nekoliko dana. Mislio sam se iskrcati iz ove dionice na 4000 kn ali mislim da to nije pametno i da bi trebalo čekati 5000. Ovakva velika iskrcavanja dvadesetak tisuća dionica kakvo smo vidili danas i krajem prošlog tjedna samo odgađaju neminovni rast i to za svega nekoliko dana tako da su apsolutno nebitna.

” Di se ti to mogao iskrcati po toj cijeni [smiley1], jel to izjava od straha ili?

Nisam rekao da je cijena bila 4000 već da će biti.
Od straha sam danas nadokupio još 22 dionica INE.

Time/Date Price Volume Trade value Type
16:02:48 27-Feb-2007 520.00 500 260,000.00 Ordinary Trade
16:02:25 27-Feb-2007 510.00 500 255,000.00 Ordinary Trade
15:01:56 27-Feb-2007 520.00 250 130,000.00 Automatic Trade
15:01:56 27-Feb-2007 518.00 20 10,360.00 Automatic Trade

Zadnja cijena je 2912 u Londonejšn…[smiley2][smiley2]

Ina traži kredu od mlrd $,a povratje kroz 5+1+1 godina..čisti sell signal[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


uvaženi kolega mrzljak trebali bi ste se upitati zašto netko kupuje ogromne količine dok vi prodajete…..[smiley2]

pretpostavljam da kupuje zato jer želi posjedovati tu dionicu …
dok ja sa druge strane prodajem jer ne želim više posjedovati tu dionicu …

[smiley2][smiley1]


uvaženi kolega mrzljak trebali bi ste se upitati zašto netko kupuje ogromne količine dok vi prodajete…..[smiley2]

pretpostavljam da kupuje zato jer želi posjedovati tu dionicu …
dok ja sa druge strane prodajem jer ne želim više posjedovati tu dionicu …

[smiley2][smiley1]

logično zar ne ? to je preduvjet za kupo-prodaju , jedna strana želi prodati a druga kupiti …
oni kupuju ogromne količine jer su bogati rusi sa puno nafte , a ja sam mali likić i zadovoljan sam ovim prinosom …

idemo sutra na 2700 ili 2600?


idemo sutra na 2700 ili 2600?

Do petka prema dolje,a u ponedjeljak cleaning..

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)


idemo sutra na 2700 ili 2600?

Svi će prodavat,a ja sutra kupovati,he,he,kažu da je dobro biti suprotan od mase…

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

nemoj sutra, prekosutra će biti jeftinije. mislim da ćemo do 2500 ponovo.

New Report

Close