INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Potencijal profitabilnosti Ine najveći među konkurencijom
vjesnik.hr
Dok će u sljedeće tri godine Inina profitabilnost porasti za više od 50 posto, profitabilnost HT-a će stagnirati, smatraju analitičari koje je anketirao mađarski portal Portfolio.hu. Taj je portal ispitao kakva su predviđanja stručnjaka o zaradi po dionici (Earnings per Share – EPS) te zaradi prije poreza, kamata, deprecijacije i amortizacije (Earnings before interest, taxes, depreciation and amortization
– EBITDA) za regionalne blue chipove iz financijskog, telekomunikacijskog i energetskog sektora. Medijan prognoza za 2011., što se tiče zarade po dionici, za Inu iznosi 219 kuna. Sljedeće godine Inin EPS trebao bi dosegnuti 287 kuna, a 2013. skočit će na 416 kuna. Inin EPS će 2014. dosegnuti 532 kune.Što se tiče EBITDA ili ‘zarade prije svega lošeg’, Inini dioničari mogu očekivati skok sa 6 milijardi kuna za ovu godinu na 9,1 milijardu kuna 2014. godine što je rast od 51,6 posto. Podsjetimo, EBITDA Ina grupe prošle je godine iznosio pet milijardi kuna i bio je 80 posto veći nego godinu ranije.

Ima smisla – naravno uz zadržavanje plinskog businessa i uvođenje reda u cijene plina.

Treba malo proguglati knjigu The Future of the Natural Gas Market in Southeast Europe[/b] od WB-a, a oni nisu bilo tko pa se vidi kakav potencijal je u plinu i kakve prednosti u svemu tome ima HR obzirom na svoj položaj.

E sada već imamo puno day trader-a kojima se isplati prodaja na 3650 !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Promjene za ponedjeljak, 11.04. i trgovanih 585 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 218.666 2,19 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 376
4. PBZ D.D. 143.528 1,44 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 61.281 0,61 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 17.255 0,17 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 16.621 0,17 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA – 13
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.743 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 41
Ukupno: 98,03

Nema više utakmice. Kupuju smo naši, polako i sigurno do 50% .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/VIcqdQkZB01r4yityUlzaQ==.pdf

Dobit 177 Kuna po dionici .
U koliko ide dividenda, dionica bi za toliko mogla pasti ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Hmm?
1. Dobit se znala još 15.02.
2. Ukoliko bi išla dividenda (unatoč prijedlogu uprave i NO), dionica bi pala za otprilike iznos dividende na ex-div. day, ne ranije (barem ne zbog dividende).
Ali ti to već ionako znaš, pa zašto onda pitaš? [smiley]

Ovaj komentar predstavlja mišljenje autora i nije nagovor na K/P, autor nema dionice u močvari.

Kolege investitori u INU,

Sve su dionice na Hrvatskoj burzi potcjenjene .
Pa tako i INA .
To je idealna prilika za kupnju jeftinih dionica .
Nastojte biti krajem lipnja 100 % u dionicama !
Još nešto :
Nemojte nikad u dionice ulagati novce koje nemate , ili novce kućnog buđeta .
Ulažite samo višak osobnih novaca .
Ja dobro znam da vam žena kvoca : Zašto si INU prodao tako jeftino ?
A vi nastojite tu prodaju za siće opravdati pred ženom , pišući loše o INI na Forumu .
Isto tako je meni žena kvocala : Zašto nisi BD1862 prodao po 1.000 kn ?
Sad kad sam razdvojio moje i naše novce moja žena nezna šta se događa u mojem osobnom portfelju .
Samo zna da sam prodao INU po 4.000kn kad kući dođem sa novim Mercedesom .
Onda me hvali , da sam uspješan investitor .

Pozdrav , i nemojte šta zamjeriti

.

P D :" Ozbiljno usporavanje nuklearnog sektora "….

Jeste li ikad čuli za Nuklearni lobi ?
A za Nafni lobi ?
Jel se sječate da je dionica INE u danu nakon potresa u Japanu porasla za 10 % ?
Tko još danas hoće nuklearku u svom dvorištu ?
Šta znači gornji naslov ?

Znači da će biti veća potražnja za naftom .
To znači da ćemo naftu plaćati skuplje .
Neče se moći voziti autom svaka šuša .
Znat će se tko je Gospodin .
To znači da će dionica INE rasti , sve više i više .

Ovaj tekst nije nagovor na kupnju dionica INE , već samo glasno razmišljam.
Još uvijek sam mali dioničar vlasnik dionica INE .

.


Dobit 177 Kuna po dionici .
U koliko ide dividenda, dionica bi za toliko mogla pasti ?

O lorise, crni lorise, pobogu, pa kada ćeš naučiti… ali ono… osnove o investiranju….

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Dobit 177 Kuna po dionici .
U koliko ide dividenda, dionica bi za toliko mogla pasti ?

zna on/ona dobro sto pise, greske nisu slucajne. osim sto je pitanje naizgled naivno, nije naivna kriva informacija o dobiti, ali mene vise brine nepismenost u rvata. "U koliko" se piše Ukoliko.

O lorise, crni lorise, pobogu, pa kada ćeš naučiti… ali ono… osnove o investiranju….

lp
[/quote]

13.04. AZ fond dokupio samo 182 komada.
Tog dana je trgovano 483 komada dionicom INE, dakle nisu kupili niti polovicu od toga dana.
Ostali mirovinci također nisu kupovali.
Nameću se dva zaključka:

1. Slovaci, tj. PBZ skrbnički kupuje preko novog skrbničkog ( vjerojatnije ), koji još nije u top 10
2. Imamo novoga ( nove ) kupce

18.04.2011 > T: 13.04.11 Pros. cijena: 3.604,65
RB Dioničar Broj %
1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.725.620 47,26%
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84%
3. AZ OMF 219.497 2,19% + 182
4. PBZ D.D. 143.528 1,44%
5. Raiffeisen OMF 80.000 0,80%
6. PBZ Croatia osiguranje OMF 61.281 0,61%
7. Erste Plavi OMF 46.100 0,46%
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 17.215 0,17%
9. RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. 16.621 0,17%
10. AZ Profit 10.743 0,11%
UKUPNO 9.804.157 98,05%

[thumbsup]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


13.04. AZ fond dokupio samo 182 komada.
Tog dana je trgovano 483 komada dionicom INE, dakle nisu kupili niti polovicu od toga dana.
Ostali mirovinci također nisu kupovali.
Nameću se dva zaključka:

1. Slovaci, tj. PBZ skrbnički kupuje preko novog skrbničkog ( vjerojatnije ), koji još nije u top 10
2. Imamo novoga ( nove ) kupce
…..
lp

zaboravio si još jednu varijantu koja je najizglednija:
3. to su pokupovali mali ulagači i špekulanti koji su očekivali brzi odbijanac nazad na 4000 kn, no izgleda da su se malo preračunali jer fondićima sasvim dobro ide sakupljanje i po 3600 kn [lol]

moje poruke na forumu su izraz mog trenutnog mišljenja! nisu invest. savjeti nisu preporuke za ulaganje!

Netko od fondova se iskrcao na HT-u, a to samo govori da će se ukrcati na INI ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close