INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Promjene za četvrtak, 20.01 i trgovanih 5.219 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 213.361 2,13 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 3.209
4. PBZ D.D. 125.367 1,25 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 927
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.738 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 97,59



DNEVNIK u 19:30 kod urednika Šprajc-Jovanovića, intervju sa glasnogovornikom MOLA,
– razgovarati i pregovarati ćemo sa novim vlasnicima dionica.

Da, samo nisi prenio nabitniji dio rečenice: novim vlasnicima dionica-mirovinskim fondovima.….
Ovaj preostali sitniš na burzi MOL-u ne znači ništa jer preko njega ne mogu do 50%, čega su i sami svjesni, a prestanak kupnje INE na burzi od strane OMF-ova (već 2 dana za redom ne kupuju) govori da su oni postigli cilj koji su imali: ili su došli do 50% ili su izračunali da više ni MOL, obzirom na jako mali free float, više ne može do 50% pa su odlučili uštedjeti lovu i prešli u status quo.
[/quote]

Bravo kolega,

sada treba biti oprezan. MOL najavljuje pregovore s novi i/ili starim fondovima, a i 3 puta napominje da to ništa ne mijenja ugovorna prava.
Naravno da je sve čista manipulacija, pozicija novih i starih fondova u nekakvim pregovorima je sada preskupa za MOL, a 50%+1 dionica u potpunosti mijenja sve ugovorne obveze između Države i Vlade jer sada o svakom detalju odlučuje i treći li fondovi.

Fondovi su sada na slatkim mukama i iskreno se nadam da će nategnuti MOL da im oči ispadnu upravo kako su oni željeli našu državu nategnuti.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

http://www.youtube.com/watch?v=XNYc6l8cwVM&NR=1

na kraju priče, luka i boorna ce preskočiti jedan schladming i otkupiti sve po 5000 kn jer oni ionako potrose 50 ak milijardi na skijanje..jer nisi kul…




DNEVNIK u 19:30 kod urednika Šprajc-Jovanovića, intervju sa glasnogovornikom MOLA,
– razgovarati i pregovarati ćemo sa novim vlasnicima dionica.

Da, samo nisi prenio nabitniji dio rečenice: novim vlasnicima dionica-mirovinskim fondovima.….
Ovaj preostali sitniš na burzi MOL-u ne znači ništa jer preko njega ne mogu do 50%, čega su i sami svjesni, a prestanak kupnje INE na burzi od strane OMF-ova (već 2 dana za redom ne kupuju) govori da su oni postigli cilj koji su imali: ili su došli do 50% ili su izračunali da više ni MOL, obzirom na jako mali free float, više ne može do 50% pa su odlučili uštedjeti lovu i prešli u status quo.
[/quote]

Bravo kolega,

sada treba biti oprezan. MOL najavljuje pregovore s novi i/ili starim fondovima, a i 3 puta napominje da to ništa ne mijenja ugovorna prava.
Naravno da je sve čista manipulacija, pozicija novih i starih fondova u nekakvim pregovorima je sada preskupa za MOL, a 50%+1 dionica u potpunosti mijenja sve ugovorne obveze između Države i Vlade jer sada o svakom detalju odlučuje i treći li fondovi.

Fondovi su sada na slatkim mukama i iskreno se nadam da će nategnuti MOL da im oči ispadnu upravo kako su oni željeli našu državu nategnuti.
[/quote]
Ovoliko napisanog teksta i truda u osporavanju , za informaciju koju sam samo prenio.ČUDNO kolege.
Niti govorim da će rasti niti da će padati, samo prenosim informaciju u kažem da će letjeti perje.

Ali pored svih gluposti napisanih, izdvojiti ću samo jednu:
– zar stvarno mislite da će cijena ponude za mirovince biti jedna a da će na burzi biti druga, ili da će cijenu ponuditi samo jednim dioničarima a drugima neće.SVAŠTA

Ne vjerujem da ste jedni od mnogih tipa Jurčića i ostale kamarile, koji su vrijeđali, osporavali i omalovažavali (da ne govorim o onim plaćenim intervjuima naših vrlih i pametnih ekonomista) postupak kada su mirovinci sa vladom krenuli u kupnju dionica na 2830.I di je sada cijena.

Ovaj tekst nije nagovor na prodaju ili kupnju a svaka sličnost sa stvarnim događajima je slučajna.

Korkyra



DNEVNIK u 19:30 kod urednika Šprajc-Jovanovića, intervju sa glasnogovornikom MOLA,
– razgovarati i pregovarati ćemo sa novim vlasnicima dionica.

znači da nemaju namjeru kupovati na burzi .
[/quote]
da nemaju namjeru kupovat na burzi znamo od proslog ponedjeljka!!!jos vam netko za ovaj post poklono stotku?svasta!
onda se tu pisalo da mirovnici vise ne kupuju,i za takve postove se davala stotka(je sam pisao da cemo to tek vidjet-naravno jedinica).e pa kupuju ,pogledajte zadnje promjene u top 10.
svaki post koji je na kraju ispao tocan je popljuvan.
nisam ovdje radi ocjenjivanja,ali ako sad napisem da ce sutra na 3100-sigurno dobivam stotku(jadno)
ovdje se naslo par poluretard…… koji na svaki normalan post pljusnu jedinicu,a medusobno se samaraju stotkama-najvjerojatnije izasli na 2830,pa od jada…
uglavnom ,odlucio sam da ovdje vise necu pisati,jer ionako nema smisla kad vjerojatno samo takvi ovo citaju.
pozdrav kolegi OPORTUNISTU,(na jednom forumu je netko napisao da vasi tekstovi imaju neku tezinu-istina)i cujemo se na 5000-5500 kn
…e da,sutra ce na 3100,ako uopce bude kupnje,mozda i 1700

svakoga dana u svakom pogledu...




DNEVNIK u 19:30 kod urednika Šprajc-Jovanovića, intervju sa glasnogovornikom MOLA,
– razgovarati i pregovarati ćemo sa novim vlasnicima dionica.

znači da nemaju namjeru kupovati na burzi .
[/quote]
da nemaju namjeru kupovat na burzi znamo od proslog ponedjeljka!!!jos vam netko za ovaj post poklono stotku?svasta!
onda se tu pisalo da mirovnici vise ne kupuju,i za takve postove se davala stotka(je sam pisao da cemo to tek vidjet-naravno jedinica).e pa kupuju ,pogledajte zadnje promjene u top 10.
svaki post koji je na kraju ispao tocan je popljuvan.
nisam ovdje radi ocjenjivanja,ali ako sad napisem da ce sutra na 3100-sigurno dobivam stotku(jadno)
ovdje se naslo par poluretard…… koji na svaki normalan post pljusnu jedinicu,a medusobno se samaraju stotkama-najvjerojatnije izasli na 2830,pa od jada…
uglavnom ,odlucio sam da ovdje vise necu pisati,jer ionako nema smisla kad vjerojatno samo takvi ovo citaju.
pozdrav kolegi OPORTUNISTU,(na jednom forumu je netko napisao da vasi tekstovi imaju neku tezinu-istina)i cujemo se na 5000-5500 kn
…e da,sutra ce na 3100,ako uopce bude kupnje,mozda i 1700

[/quote]

kolega sector, ovu 100% sam vam ja dao, (da i mi počnemo međusobno si davati 100%) iako će je vrlo brzo srušit sa 1%!!!

ja sam za svoj jučerašnji post da ćemo još vidit jesu li mirovinci prestali kupovati (koji sam napisao ne znam točno ali recimo oko 14 – 15 sati) naravno dobio 1!
iako se popodne pokazalo ne da kupuju nego da su u prošli četvrtka bili daleko aktivniji od MOL-a!!!("tajanstvenih ciprana, amerikanaca a možda i talibana")!

i samo me za kraj zanima razlog takvog pisanja:

1. drukaju na pad jer žele jeftini dokup
2. majka priroda im nije bila milostiva pa jednostavno ne kuže i stvarno su uvjereni da je stanje stvari takvo kako pišu (ovo je čak za oprostit)
3. ili su prodali po 2.830 (možda čak po 2.800) pa su sad ljuti na sebe i svijet oko sebe

?????? mišljenja na ovo zadnje ?????



Loše, loše….mirovinci uopće više ne kupuju, sad je preostao samo cipranin, pa kad skuži da je zadnji povući će se i on s kupnje, zašto da sad plaća 3500 kn, kad će cijena čim on prestane kupovati potonuti na 3000 kn??? sad stvarno treba bit hrabar pa ostati u INI umjesto prodati na 3500 kn (ako sutra još bude kupnje iznad 3300 kn) [shocked] [bye]

vidit ćemo hoće li mirovinci i dalje biti tako tihi kad PBZ – skbnički skupi još recimo 20 – 30.000 dionica ili će se opet uključiti u kupnju!!!????

naravno, sve ovisi i o vlasnicima nekoliko "manjih" skrbničkih računa (od 7.000 – 13.000 dionica)
[/quote]

molio bih da mi samo obrazložite 1% za ovaj post, pogotovo u svjetlu toga što je u promjenama u skdd-u koje su objavljene nekoliko sati nakon posta očito da sam bio 100 % u pravu, ma možda čak 120%!!!

fakat zanimljivo…

dijeliti jedinice za postove u kojima se trezveno analizira stanje Inine dionice jest isto što i vjerovati kako bjesomučno trubljenje na semaforima ubrzava promet … [angry]

Događaji u budućnosti uvjetovani su onima u prošlosti, a na njih više ne možemo utjecati ...

Ovo bi se uskoro moglo oteti kontroli…

i pozdrav svim drukerima koji čekaju na 1700
[bye]




Loše, loše….mirovinci uopće više ne kupuju, sad je preostao samo cipranin, pa kad skuži da je zadnji povući će se i on s kupnje, zašto da sad plaća 3500 kn, kad će cijena čim on prestane kupovati potonuti na 3000 kn??? sad stvarno treba bit hrabar pa ostati u INI umjesto prodati na 3500 kn (ako sutra još bude kupnje iznad 3300 kn) [shocked] [bye]

vidit ćemo hoće li mirovinci i dalje biti tako tihi kad PBZ – skbnički skupi još recimo 20 – 30.000 dionica ili će se opet uključiti u kupnju!!!????

naravno, sve ovisi i o vlasnicima nekoliko "manjih" skrbničkih računa (od 7.000 – 13.000 dionica)
[/quote]

molio bih da mi samo obrazložite 1% za ovaj post, pogotovo u svjetlu toga što je u promjenama u skdd-u koje su objavljene nekoliko sati nakon posta očito da sam bio 100 % u pravu, ma možda čak 120%!!!
[/quote]
Kolega zašto se uoće opterećujete ocjenama? Pa na forumu ordiniraju svakojake persone, zašto uopće mislite da je nekome u cilju dobro ocijeniti dobar post? Tek kad se uvedu neke sankcije/"nagrade" za one koji su najlošije/najbolje ocijenjeni ove ocjene će imati smisla. Do tad, opustite se i pustite djecu da izbacuju frustracije. p.s. Evo od mene 100-tka [wink]


Ovo bi se uskoro moglo oteti kontroli…

i pozdrav svim drukerima koji čekaju na 1700
[bye]

Što je manje informacija i priopćenja za medije to je veći prostor za manevriranje [smiley]

Srdačan pozdrav


Ovo bi se uskoro moglo oteti kontroli…

i pozdrav svim drukerima koji čekaju na 1700
[bye]

potpuno se slažem, ali mene to malo brine moram priznat!
ja bi nekako više volio da pri nešto većim prometima (recimo 10.000 dionica dnevno) malo sporije to raste jer me ovako strah da ne odustanu kad vide koliko će morat dizat cijenu, jer jednostavno dionica na prodaji nema. naravno da što im manje fali da su spremni više platit, ali ako dizanjem cijene za 100 kn uspiju kupit svega 2.000 dionica strah me da ne odustanu s obzirom da im fali i jednima i drugima preko oko ili preko 100.000 dionica. sad bi jako korisne bile info za kog (ili možda za nikog) igraju manji skrbnički (ona 2 na 8. i 9. mjestu među prvih 10 i nekoliko ih koji su iscurili sa prvih 10)?

jel ima netko info kolika će biti dividenda od INE, sa ovom cijenom bi moglo pasti bar cca 300kn po dionici

Promjene za petak, 21.01. i trgovanih 4.346 dionica:

1. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 4.715.538 47,16 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
2. RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV 4.483.552 44,84 Osnovni račun ZAGREB, HRVATSKA
3. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ OBVEZNI MIROVINSKI FOND 214.004 2,14 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA + 743
4. PBZ D.D. 128.172 1,28 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA + 2.805
5. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./RAIFFEISEN OBVEZNI MIROVINSKI FOND 80.000 0,80 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
6. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./PBZ CROATIA OSIGURANJE OBVEZNI MIROVINSKI FOND 59.430 0,59 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
7. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./ERSTE PLAVI OBVEZNI MIROVINSKI FOND 46.100 0,46 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
8. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 13.642 0,14 Skrb. račun RIJEKA, HRVATSKA – 96
9. PBZ D.D. 11.071 0,11 Skrb. račun ZAGREB, HRVATSKA
10. SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA D.D./AZ PROFIT DOBROVOLJNI MIROVINSKI FOND 10.702 0,11 Skrb. račun SPLIT, HRVATSKA
Ukupno: 97,62


jel ima netko info kolika će biti dividenda od INE, sa ovom cijenom bi moglo pasti bar cca 300kn po dionici

Još kada bi naučio da se dividenda isplačuje iz dobiti poduzeća i nema veze s tim kolika je cjena dionice na buzi bilo bi super…

btw Zanimljiva je ova prodaja od Erste skrbničkog..

...

New Report

Close