INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska INA (INA-Industrija nafte d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ivanr: ” Ja ne vidim kako bi cijena mogli pasti jer nitko nije kupovao jeftino pa da kapitalizira dobit kao na trenutno uvrštenim dionicama. Jedino što se može desiti je stagnacija. Pad je moguć jedino u slučaju kraha burze, a tad je svejedno popušio na Ini ili Adrisu, Pbz-u, Ericssonu… Što se tiče fondova, oni mogu pokušati rušiti cijenu ali ne vjerujem da će im itko normalan prodavati ispod kupovne. Tek bi radnici mogli srušiti cijenu kad dobiju svoje pakete, ali to neće biti tako skoro i pitanje je kad će ih moći prodavati na burzi. ” Eto objektivno razmišljanje ! Moram napomenuti da cijene nafte samo rastu, izlazak na burzu je odličan potez……! Biti će još ulagača, a s time biti će još bolja konkurencija na kupovini kvalitetnih dionica.. Pozdrav[smiley2]

Čini mi se da imamo i drugačije pokazatelje. Cijena nafte je u proteklih par mjeseci sa 70 $ pala na 55$.
Inače, mišljenja sam da cijela ova rasprava oko toga hoće li cijena gore ili dolje odmah pri izlistavanju INE je prava špekulativna rasprava.
Ono što bi za Inu kao tvrtku trebalo biti važno su dvije stvari:
1. Modernizacija postrojenja i
2. Pravilno vrednovanje zaliha plina i nafte (iako su one velike, bilo bi dobro ih dodatno povećati)
Živili!

La vita e bella!

Evo teletekst od sinoć.

http://www.poslovni.hr/27583.aspx

za one koji ne znaju kako su mađari izvlačili lovu iz Ine ( jedan od načina )

Benjamin Graham: "Odlično društvo nije i odlična investicija, ako ste dionicu previše platili." MPT: "Prodali su naše snove Judini sinovi........."

za one koje zanima, upravo sam vidio g. Samodola kako priča na mobitel, malo je bio ljut na nekoga, sve se dešava izvan njegovog ureda, da li se on to ljuti na neke brokere zbog povlaštenih informacija??!!

A vidi cyber što je nabrijan…u uuuuu

44 razloga zašto NEĆU kupiti dionice INE i ko im *****

Zato jer mi kažu da ih kupim
Zato jer je Vladi previše stalo da ih kupim
Zato jer im ne dam više ni pare
Zato jer nemam više ni prebijene pare
Zato jer tuđe neću svoje ne dam
Zato jer tuđe ni ne nude a svoje nemam
Zato jer naše prodaju no svoje čuvaju
Zato jer su licemjeri

Zato jer neću dizat kredit
Zato jer nisam idiot
Zato jer ne mogu dizat kredit
Zato jer sam umirovljenik
Zato jer sam student
Zato jer sam nezaposlena kućanica
Zato jer sam nezaposleni branitelj sa invaliditetom
Zato jer sam dijete

Zato jer nisam liječnik
Zato jer nisam Marinović
Zato jer nisam u stranci
Zato jer nisam žužul
Zato što kad je jamio tko je jamio – ja nisam
Zato što gladujem a nisam Glavaš
Zato jer po kontenjerima skupljam plastične boce
Zato što sezončim ribajući WCe
Zato što imam PTSP pa mi je plin u bocama draži od nafte
Zato što nemam šest milijuna a ni brodogradiliąte

Zbog Tvornice Duhana Zagreb
Zbog T-HTa
Zbog Plive
Zbog Viktora Lenca
Zbog Liburnija hotela
Zbog Glumina banke
Zbog Ljubljanske banke
Zbog tripićkematerine

Zbog Petrača
Zbog Zagorca
Zbog dijamanata koji su vječni
Zbog tajnih računa
Zbog Ivića
Zbog BUM
Zbog BUM
Zbog Pašalića
Zbog kibidabi
Zbog – zbog

Je li ovo krajnja depresija..ili

Copy/paste sa moj novac

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

možd ču kupiti Dionice ine kad bude na burzi, kad se svi elementi koje je naveo mmstanic eleminiraju, jer kad si na tržištu tih raznoraznih igara je znatno manje.

E pa gospodine Stanić, pratim ovaj forum već nekoliko mjeseci ali tek me vaša poezija nagnala da napišem prvi post. Ako je vaš burzovni talenat barem nalik na ovaj pjesnički, pred vama je lijepa budućnost. ja sam ipak kupio dvije porcije na tom kazanu…


E pa gospodine Stanić, pratim ovaj forum već nekoliko mjeseci ali tek me vaša poezija nagnala da napišem prvi post. Ako je vaš burzovni talenat barem nalik na ovaj pjesnički, pred vama je lijepa budućnost. ja sam ipak kupio dvije porcije na tom kazanu…

Ja sam samo ovo copy/paste sa moj novac.
Što se tiče kupnje,ja sam sve još prošli tjedan i platio[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Bilo bi interesantno napraviti jednu anketu za one koji su se upisali:

Koliko dugo planirate držati dionice INE u portfelju?

.Uspjeh nije cilj, već sredstvo da se teži još višemu.


Bilo bi interesantno napraviti jednu anketu za one koji su se upisali: Koliko dugo planirate držati dionice INE u portfelju?

Ja do 2500 ili tu negdje….ovisi što još bude pri ruci[smiley2]

Svakim padom burze ,sve više ulažem u znanje, iščekivajući onaj dan koji će mi donijeti godine veselja... ;)

Barem 2 – 3 godine.


Barem 2 – 3 godine.

Barem 2 – 3 mjeseca. [smiley1]

La vita e bella!

New Report

Close