IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



ako ih je netko bio spreman pratiti s kompletnom otplatom prema inicijalnom ugovoru, zašto ih ne bi mogli pratiti sada. ovo svima odgovara. nek oroči lovu koju ima pa će se pokrivati

taj tko ih je trebao pratiti nije dobio kredit, a banke također nisu htjele dati IGH kredit za zagrebčanku zbog upitne isplativosti svega ovoga! ovakav rasplet ne odgovara nikome, ali najgore će proći baš IGH jer:

– na zemljištu su i dalje plombe
– IGH nije uspio dobiti kredit kao ni partneri pa su da ne izgube 15 miljuna kuna nažicali Bandića da im prolongira otplatu na godinu dana
– bandić je odobrio ovakvu muljažu zato jer zna da po ovim cijenama u ovoj krizi više nikome ne bi uvalio ovako skupo zemljište i još s plombama
– IGH će sada plaćati 6% kamata ZG holdingu, a kako nema para dići će još i nekakve manje kredite + će davati keš iz tekuće dobiti (ugrožavanje likvidnosti!) za plaćanje mjesečnih rata. za kredite koje digne opet ide kamata najmanje dodatnih +6% (uz 6% kamate koja ide holdingu!)
– planirana gradnja u ovim uvjetima krize i uz ovako visoku startnu cijenu zemljišta s kamatama dovodi u pitanje profitabilnost svega, a ne zaboravite i dalje plombe na zemljištu – znači, gradnja na vlastiti rizik, ako se plombe ne riješe IGH može sve izgubiti!
– pitanje je i dalje što će na ovo muljanje kontra uvjeta natječaja reći INGR i Mišković, spominju se nove tužbe!
– ima toga još ali i ovo je valjda dosta…

i nakon svega ovoga neki drukaju da je ovo odlična stvar za IGH i da slijedi novi stampedo u ponedjeljak!? tragikomično…
nego, čini li se još nekome da bi Zagrebčanka mogla postati IGH-ov Obrovac i kraj jedne iluzije???

[/quote]

za plombe se znalo i prije, pa je netko bio voljan suportirati projekt. zbog cijena materijala gradnja je sada povoljnija. vjeruješ li ti doista da su u ovom projektu amateri koji će na ovome popušiti i napraviti obrovac?

14% glasača je glasalo protiv ulaska u EU ....

Kojih jalnih ljudi ima ovdje ,a šta možete kad je IGH broj 1,zna se iz kakvog konja se diže ogromna prašina


Kojih jalnih ljudi ima ovdje ,a šta možete kad je IGH broj 1,zna se iz kakvog konja se diže ogromna prašina

Slažem se kolega. Šta misliš, kakav će "scenario" biti u ponedjeljak na IGH?
P.S. imatelj sam dionica IGH-R-A

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.



taj tko ih je trebao pratiti nije dobio kredit, a banke također nisu htjele dati IGH kredit za zagrebčanku zbog upitne isplativosti svega ovoga! ovakav rasplet ne odgovara nikome, ali najgore će proći baš IGH jer:

– na zemljištu su i dalje plombe
– IGH nije uspio dobiti kredit kao ni partneri pa su da ne izgube 15 miljuna kuna nažicali Bandića da im prolongira otplatu na godinu dana
– bandić je odobrio ovakvu muljažu zato jer zna da po ovim cijenama u ovoj krizi više nikome ne bi uvalio ovako skupo zemljište i još s plombama
– IGH će sada plaćati 6% kamata ZG holdingu, a kako nema para dići će još i nekakve manje kredite + će davati keš iz tekuće dobiti (ugrožavanje likvidnosti!) za plaćanje mjesečnih rata. za kredite koje digne opet ide kamata najmanje dodatnih +6% (uz 6% kamate koja ide holdingu!)
– planirana gradnja u ovim uvjetima krize i uz ovako visoku startnu cijenu zemljišta s kamatama dovodi u pitanje profitabilnost svega, a ne zaboravite i dalje plombe na zemljištu – znači, gradnja na vlastiti rizik, ako se plombe ne riješe IGH može sve izgubiti!
– pitanje je i dalje što će na ovo muljanje kontra uvjeta natječaja reći INGR i Mišković, spominju se nove tužbe!
– ima toga još ali i ovo je valjda dosta…

i nakon svega ovoga neki drukaju da je ovo odlična stvar za IGH i da slijedi novi stampedo u ponedjeljak!? tragikomično…
nego, čini li se još nekome da bi Zagrebčanka mogla postati IGH-ov Obrovac i kraj jedne iluzije???

***obrisano***
[/quote]

***obrisano***
ajde u ponedjeljak stavi na ask odmah ujutro tih svojih 40 komada i ja cu ti skinut sve, ajde da vidimo!
Ostavi broj ili ja cu tebi i stavi tih 40 komada, dogovorit ce mo se koju ces skrivenu kolicinu stavit, da znam da su tvoji i ja skidam 40 kom.



legendo [thumbsup]
[/quote]
Dobro si mu rekao .Ako vam toliko ne paše ova dionica ,jednostavno se maknite sa ovog posta i stvar riješena.Imate drugih dionica ,neznam šta vas IGH toliko smeta ako nije dobra firma




taj tko ih je trebao pratiti nije dobio kredit, a banke također nisu htjele dati IGH kredit za zagrebčanku zbog upitne isplativosti svega ovoga! ovakav rasplet ne odgovara nikome, ali najgore će proći baš IGH jer:

– na zemljištu su i dalje plombe
– IGH nije uspio dobiti kredit kao ni partneri pa su da ne izgube 15 miljuna kuna nažicali Bandića da im prolongira otplatu na godinu dana
– bandić je odobrio ovakvu muljažu zato jer zna da po ovim cijenama u ovoj krizi više nikome ne bi uvalio ovako skupo zemljište i još s plombama
– IGH će sada plaćati 6% kamata ZG holdingu, a kako nema para dići će još i nekakve manje kredite + će davati keš iz tekuće dobiti (ugrožavanje likvidnosti!) za plaćanje mjesečnih rata. za kredite koje digne opet ide kamata najmanje dodatnih +6% (uz 6% kamate koja ide holdingu!)
– planirana gradnja u ovim uvjetima krize i uz ovako visoku startnu cijenu zemljišta s kamatama dovodi u pitanje profitabilnost svega, a ne zaboravite i dalje plombe na zemljištu – znači, gradnja na vlastiti rizik, ako se plombe ne riješe IGH može sve izgubiti!
– pitanje je i dalje što će na ovo muljanje kontra uvjeta natječaja reći INGR i Mišković, spominju se nove tužbe!
– ima toga još ali i ovo je valjda dosta…

i nakon svega ovoga neki drukaju da je ovo odlična stvar za IGH i da slijedi novi stampedo u ponedjeljak!? tragikomično…
nego, čini li se još nekome da bi Zagrebčanka mogla postati IGH-ov Obrovac i kraj jedne iluzije???

Umf, kad ovo čitam sve mi bude kristalno jasno, ovo je balon sapunice koji je napuvo dr Jure! Na moju žalost i mene su navukli unutra, sad se samo mogu molit da će nekako skočiti na 3500 da iskrcam svojih 40 komada i zgibam van. flacius, kakov scenarij ovdi predviđaš na kraći rok od par dana i nešto duži od par tjedana? Bi to moglo na mojih 3500 KN i što ondak? Fala za odgovor
[/quote]

gadite mi se i jedan i drugi, igrate prozirnu igru, glupan pita, pametni odgovara!
ajde u ponedjeljak stavi na ask odmah ujutro tih svojih 40 komada i ja cu ti skinut sve, ajde da vidimo!
Ostavi broj ili ja cu tebi i stavi tih 40 komada, dogovorit ce mo se koju ces skrivenu kolicinu stavit, da znam da su tvoji i ja skidam 40 kom.
[/quote]

Kralju, jutros pročitao ali nisam komentirao u gornjem postu jedno 20 puta spomenuta riječ plomba.(boldao)
Ako ne valja ZIVO

Likvidna i dinamična dionica…unutra van bez problema.. za dugoročno ko voli ok..
Je da gređevinu čekaju određeni problemi al ipak ja još nisam čuo da je ijedna država propala stoga …

pozdrav!

LEAVE THE WORLD BEHINED

@knele i ostali drukeri
ja sam iznio argumente, a što ste iznijeli vi?
***obrisano***
vratimo se sada IGH pa ću ponoviti zašto je sve ovo za IGH više loše nego dobro i ne predstavlja nikakav razlog za rast nego za pad, pa lijepo molim kontrargumente (ako ne znate što je to pogledajte u rječniku):
– na zemljištu su i dalje plombe
– IGH nije uspio dobiti kredit kao ni partneri pa su da ne izgube 15 miljuna kuna nažicali Bandića da im prolongira otplatu na godinu dana i tek se nadaju u tom roku dobiti kredit za ostalih 90% iznosa
– bandić je odobrio ovakvu muljažu zato jer zna da po ovim cijenama u ovoj krizi više nikome ne bi uvalio ovako skupo zemljište i još s plombama
– IGH će sada plaćati 6% kamata ZG holdingu, a kako nema para dići će još i nekakve manje kredite + će davati keš iz tekuće dobiti (ugrožavanje likvidnosti!) za ostatka duga. za kredite koje digne opet ide kamata najmanje dodatnih +6% (uz 6% kamate koja ide holdingu!). znači da će IGH na ovu cijenu platiti extra još barem +12% !
– planirana gradnja u ovim uvjetima krize i uz ovako visoku startnu cijenu zemljišta s kamatama dovodi u pitanje profitabilnost svega, a ne zaboravite i dalje plombe na zemljištu – znači, gradnja na vlastiti rizik, ako se plombe ne riješe IGH može sve izgubiti!
– pitanje je i dalje što će na ovo muljanje kontra uvjeta natječaja reći INGR i Mišković, spominju se nove tužbe!

@doko
ako budeš imao priliku prodaj to što imaš na +3500, pogotovo ako ti ovi "junaci" daju više od toga

Sve što pišem je osobno mišljenje bez sugestija i odgovornosti

Alabama | privatna poruka | profil
korisnik od: 21.03.2007.

ocjena poruke
7%
zajednica –
moderatori
ANRICOMKojih jalnih ljudi ima ovdje ,a šta možete kad je IGH broj 1,zna se iz kakvog konja se diže ogromna prašina

Slažem se kolega. Šta misliš, kakav će "scenario" biti u ponedjeljak na IGH?
P.S. imatelj sam dionica IGH-R-A

Eto, pitah za mišlenje, a dobio 7 kulja…….znači jal je u pitanju…..a i odgovor sam dobio kad bolje razmislim. Zahvaljujem se cijenjenim kolegama [thumbsup]

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Pazi ovo možda griješim,srondali,pokupovali,svi skupa i onda dotična banka mu da kredit po super uvijetima,dionica gore znači svi u lancu ljepo buju zaradili.i holding i fond te banka ah umalo zaboravih i ekipu koji se ukrcaka ,…..



Gledajući večeras na dnevniku dogovor IGH i ZG sve sam više od vjerovanja da je IGH nad firma .
Čovijek se sa pravom pita da li je ovakav dogovor po zakonu i šta će reči INGR-a i Mišković koji su se isto javili na natječaj….
Zapravo , ako sam dobro shvatio oni će plaiti Zagrebčanku kada budu došli do municije !!!?
no comment…

ne, rok je godinu dana da uplate sve, sad moraju platiti 10%, a 90% u roku godinu dana, kamata 6%. ostali konkurenti razmišljaju o tužbi za poništenje natječaja jer su prekršeni uvjeti natječaja, nigdje nitko nije bila mogućnost plaćanja na rok od 1 godine. uz to na zemljištu su i dalje plombe.
izgleda da prava sranja ovdje tek počinju, šteta da se IGH uopće uvaljao u ovo [rolleyes]

[/quote]

pa da to sam i mislio….
[shocked]

na 4300 sve prodajem...

Ova prepucavanja ovdje, podsjećaju me na prepucavanja Sanader-Mesić. Pa valjda se zna tko "vlada" ovom lijepom našom.
A sada na IGH.
Pa zar vam nije bilo čudno da nakon "navodnog" debakla oko zagrebčanke i agresivnog rušenja dionice, nitko iz IGH-a nije reagirao? Demantirao ili pokušao ublažiti taj debakl? Ne, ni Radić a ni Bandić se nisu oglasili. A sada ovakav "modus" rješenja. Ingra će se žaliti? Trebala bi, jer ona ima cash, ne traži kredit. Osobno mislim da se neće žaliti. Plombe??? Isplativost građenja??? Ma o čemu vi to? Pa nisu Radić – Bandić – Dropulić i da dalje ne nabrajam, budale. A na semaforu im se stalno pali zeleno svjetlo.
Trebalo je biti samo strpljiv i čekati da krdo pohara IGH i pobjegne, te ocijeniti najnižu cijenu i kupiti. A u ponedjeljak ispod 3000 neće, bar ne do 10,30 do kada se namjeravam iskrcati.
Sretno svima………

Ljudi lakše prebole ako im oduzmete novac nego iluzije.

Ne mogu se za vrijeme utakmice mjenjati pravila igre.Ako nije plačeno u roku koji je određen natječajem,natječaj se mora poništiti.I moja baba bi kupila na odgođeno a kamo li Ingra.Moraju dakle poništiti natječaj inače u čuzu -i Radić i Bandić Matulović ….ić….ić….ić ..Dosta je glumatanja.

Laži izmišljaju ljubomorni i nesposobni šire ih budale a vjeruju idioti!!!

New Report

Close