IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala svima na odgovorima, nešto sam i sam našao na tu temu.
Mislim skoro ući i IGH pa eto pratim zbivanja.
Dok sam vani nebi’ komentirao kretanje cijene jer bi bilo shvaćeno kao drukanje na dolje ali kad uđem eto me, mislim da je na forumu IGH ipak legitimnije komentirat cijenu kada imaš dionicu IGH.
Ne vidim niti jednu na zse sa većim potencijalom kad ovo mučenje s INA-om završi i burze vani spoje nekoliko zelenih dana.
Samo da nitko ne dozna dok ne uđem [lol] [wink] [thumbsup]



Može li mi netko pojasniti šta znači uvrštenje na službeno tržište…
Službeno tržište?? [undecid]
Hvala! [embarass]

Znaci da od sutra i mirovinci mogu IGH kupovat
[/quote]
Ma mogli su ga i do sada kupovati!!!!
Ajme kakvih likova ovdje ima!!!
Zato nam i je tako…? [bye]

Nije sve tako sivo.....




Može li mi netko pojasniti šta znači uvrštenje na službeno tržište…
Službeno tržište?? [undecid]
Hvala! [embarass]

Znaci da od sutra i mirovinci mogu IGH kupovat
[/quote]

I da možemo očekivat da od IGH naprave isto što i od kompletnog tržišta,,,, da bi ga se jeftino dočepali.IMHO
[/quote]

Je samo prvo ga moraju kupiti dovoljno da bi mogli rusiti





Može li mi netko pojasniti šta znači uvrštenje na službeno tržište…
Službeno tržište?? [undecid]
Hvala! [embarass]

Znaci da od sutra i mirovinci mogu IGH kupovat
[/quote]

I da možemo očekivat da od IGH naprave isto što i od kompletnog tržišta,,,, da bi ga se jeftino dočepali.IMHO
[/quote]

Je samo prvo ga moraju kupiti dovoljno da bi mogli rusiti
[/quote]

Rušenje im može napravit i neko od njihovih fondovskih pijuna, al neće im bit lako kad sa druge strane Jure navlači i druka po svim štampanim i inim medijima (vidi videozapis na see.biz.eu)

IGH MEĐU ELITOM

http://www.seebiz.eu/hr/system/video/?mediaId=525

Radić: Stadion nas motivirao na prvu kotaciju

http://www.seebiz.eu/hr/tvrtke/infrastruktura/radic-stadion-nas-motivirao-na-prvu-kotaciju,24334.html

pa dobro gdje je nestao onaj navlakač-glasnogovornik igh????????? [tongue] što ja moram sav njegov posao odrađivati, ( dužan mi je već pola plaće, hehe ) ali nema veze možda me g.Jure uoči pa prijeđem IGH ( kao i Dankec u ingru )

5. rujan 2008.| Jadranka Dozan
Radić: Za pet godina prihodi Instituta na 300 milijuna eura

Radićev je cilj i da prihodi iz osnovne djelatnosti u inozemstvu u tom roku dosegnu oko 80 milijuna eura

Studirati građevinarstvo u idućim će godinama, barem što se tiče planova rasta Instituta građevinarstva Hrvatske (IGH), biti prilično perspektivan izbor. IGH u idućih pet godina namjerava povećati ukupan broj zaposlenih sa sadašnjih 1001 na oko 1500. Udio visokoobrazovanih stručnjaka pritom bi se sa sadašnjih 68 posto trebao povećati na 75 posto. Predstavljajući uvrštenje dionica u četvrtak i Prospekt kompanije koji prati izlazak u prvu kotaciju Zagrebačke burze, predsjednik Uprave IGH Jure Radić među glavnim je naglascima razvojne strategije apostrofirao upravo ulaganje u kadrove, odnosno znanje.

Stimulacije za studente
U idućih pet godina plan je zapošljavati po stotinjak stručnjaka godišnje, kao i stipendirati studente i stimulirati poslijediplomske studije. Radić je, kaže, ponosan što u tvrtki radi čak 400 ovlaštenih inženjera, što je u odnosu na konkurentske tvrtke i 20 dvadeset puta više. To je jedna od ključnih poluga koja bi IGH trebala prometnuti u, kako ambiciozno najavljuje Radić, “multinacionalnu kompaniju sa sjedištem u Zagrebu”. Visok rast zapošljavanja odražava, dakako, i odvažne projekcije rasta poslovanja. Plan je vodstva kompanije da za pet godina IGH dosegne 200 milijuna eura prihoda iz osnovne djelatnosti te daljnjih 100 milijuna eura iz investicija. Sve to trebala bi pratiti neto profitna marža veća od 15 posto. Usto je Radićev poslovni cilj i da prihodi osnovne djelatnosti iz inozemstva u tom roku dosegnu 30 do 40 posto ili oko 80 milijuna eura. O kakvu je tempu rasta aktivnosti riječ najbolje govore projekcije ovogodišnjih rezultata. U odnosu na lanjskih 638 milijuna kuna poslovnih prihoda ove bi godine oni trebali porasti 21 posto, na oko 770 milijuna kuna, a dobit prije oporezivanja pritom bi se trebala povećati 16 posto, sa 82 na 95 milijuna kuna.

Gradit će se više nego sada
Usporedo sa strategijom usmjerenom na povećanje udjela prihoda iz inozemstva, Radić ističe i da će se u Hrvatskoj idućih godina graditi i više nego dosad. Nakon ekspanzije projekata cestovne infrastrukture slijedi modernizacija željeznica i nova gradnja mreže, što je i veći projekt od autocesta. Osim toga velik potencijal za projektno-inženjerske kuće kakva je IGH predstavljaju velike državne investicije u energetskom sektoru. To se u prvom redu odnosi na plinovod, terminal za ukapljeni plin te nove elektrane. U idućim se godinama očekuje, naime, da će Vlada u prosjeku u projekte energetskog razvoja godišnje izdvajati barem milijardu eura. A IGH je i u dosadašnjim državnim investicijskim projektima bio sveprisutan. Ističući kako se IGH danas u svom području ubraja među najveće u Europi, Uprava Instituta s pozornošću prati i graditeljski zamah koji se planira na tržištima regije. Tako Radić ističe da, primjerice, Bugarska danas ima plan graditi 1500 kilometara autocesta. Iako je u Hrvatskoj zamah investiranja u cestovnu infrastrukturu započet daleko prije, projektiranje i gradnja autocestovne mreže zadržat će solidnu dinamiku i u sljedećih pet godina. Uz nastavak gradnje autoceste prema Dubrovniku to obuhvaća gradnju poteza Žuta Lokva – Rijeka – riječka zaobilaznica, puni profil autoceste u Istri i drugu cijev tunela Učka te tzv. zagrebački prsten. No tada već na red dolaze i veća izdvajanja u održavanje tih cesta. Sada IGH ima više od 1,2 milijarde kuna ugovorenih poslova, a Radić kaže kako stalno ugovaraju i dodatne, čime tvrtka ima posla za sljedeće dvije godine.

cijeli članak imate na naslovnici

novac na burzi nikad nije izgubljen, promijenio je vlasnika!


pa dobro gdje je nestao onaj navlakač-glasnogovornik igh????????? [tongue] što ja moram sav njegov posao odrađivati, ( dužan mi je već pola plaće, hehe ) ali nema veze možda me g.Jure uoči pa prijeđem IGH ( kao i Dankec u ingru )

Ma kud se ti trpaš u IGH. Znaš da Jure voli žene oko sebe Vaš link.

Ja bih da ipak nešto nježnije glasnogovori u IGH. [kiss]

No respect

sta mislite kolika bi bila otprilke cijena dionice igh, kad bi Jure uspio ostvariti prihode od 300 mil eura?


sta mislite kolika bi bila otprilke cijena dionice igh, kad bi Jure uspio ostvariti prihode od 300 mil eura?

Prihodi su samo jedna stavka.Ako rashodi budu veči od prihoda što onda??

"kad je kriza velika,glupom je to razočaranje do smrti ,a pametnom prilika još veća"

teško, ovdje ipaq prodaju više manje pamet, dionicu ne smatram jeftinom, ali cash flow mi se sviđa!

Imam dionice igh i baš me zanima da li će uspjeti napraviti 300 mil eura uz profitnu maržu 15%.Čini mi se ipak malo preoptimistično to bi bilo preko 300 mil kuna dobiti baš me zanima mišljenje stručnijih kolega npr.Vipy-a. No iz znatiželje ću pričekat pa ko zna, vjerujem da će i cijena dionice bar približno pratiti stopu rasta.

"Ako išta što nije čovjek ima dušu, onda su to mostovi – reći će najveći hrvatski mostograditelj Jure Radić i istaknuti kako ponavlja riječi hrvatskoga nobelovca Ive Andrića, dok nam pokazuje fotografije i nacrte mostova koje je projektirao sa svojim timom s Katedre za mostove Građevinskoga fakulteta u Zagrebu. Dušu mostovima udahnjuju ljudi koji ih projektiraju, grade i koji se svakodnevno služe njima. "

Nije Jure samo inženjer, već i pjesnik.
Meni najbolja dr. Ana Mandić, i ova mlada dama pored našeg Jure, Marija Kušter. Čini se da mala zna posel, ne? [thumbsup] [smiley]

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3106082/showPhotoSerie.do?fotoIndex=0.

Pessimism Is Your Friend

New Report

Close