IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


http://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjeneSve.aspx?idDrz=1&idNac=2

za plavog i ostale koji misle da je samo IGH u problemima zbog zagrebacke banke
kao sto rekoh prije governoru na PM Zagrebacka Banka je u problems…i jedino dizanjem kamata i prodavanjem likvidnih sredstava moze donijet brzo cashu u blagajnu…to se i desava..
Lukovic samo potvrdjuje ono kaj se zna…
a maticna banka ce preko zabe osisat sve koji imaju bilo kakve kredite ili namjeravaju imat u Zagrebackoj banci
a oni upuceniji u tematiku ce i povezat zasto je u problems ZABA


Svi govorite da je Zaba kriva za pad.
Ali kolege jedno pitanje, tko misli ili je siguran da neće biti rebalnsa proračuna?
Ajde da vidim tko to misli?
I kada će biti rebalans zar ne mislite da će pelješki most prvi na rezanje?

Sada ću biti optužen za druk i neznam kaj, ali ajmo realno, dali nam treba taj most u ovim bolesnim vremenima?
Naravno da ne treba. Mislim treba nam ali ne još i nikako ne u ovoj krizi.

Nažalost mi nismo USA i nećemo dobiti nikakav bailout da bi mogli nešto extra graditi ili ulagati. Mi smo prepušteni samima sebi i Sanaderu i sada nas još jazeni hebu u mozak.
Sve u svemu katastrofa.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Sad će me moderirati, ali nema veze. Koliko vidim, ne znam što bi IGH moglo spasiti od klizanja ispod 2000 kn

Hell is Empty and all the Devils are Here


Koliko vidim, ne znam što bi IGH moglo spasiti od klizanja ispod 2000 kn

Ja znam. Kupci.

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Sad će me moderirati, ali nema veze. Koliko vidim, ne znam što bi IGH moglo spasiti od klizanja ispod 2000 kn

U potpunosti se slažem dosta dugo se dobro držala dok su druge dionice tonule no došlo je vrijeme klizanju prema tisućici i to opravdano.

A gledajte, činjenica je da insajderi prodaju.
Znamo što se dogodilo nakon što je Luković iskrcao Zabu.
Ovdje nije samo riječ o propadanju građevinskog sektora u cjelini,
nego i o propadanju političke opcije.
IGH sada spada u jednu od najrizičnijih dionica na ZSE.
Pa koja bi npr bila beta IGH-a?
Pa ovdje ne znaš da li je veći sistemski rizik ili specifični?
Ja vjerujem da se ide napraviti izračun bete da bi IGH bio prvak ZSE-a

NE CVETA CVEĆE NI U NAŠE PREDUZEĆE


Sada ću biti optužen za druk i neznam kaj, ali ajmo realno, dali nam treba taj most u ovim bolesnim vremenima?
Naravno da ne treba. Mislim treba nam ali ne još i nikako ne u ovoj krizi.

Nisam po struci ekonomist ali 30-ih su austrijanci upravo kako bi potaknuli zapošljavanje krenuli u izdgradnju ceste preko Alpa. E sad i meni je logično da upravo kapitalni projekti mogu izvući gospodarsto iz krize samo neznam odakle novac za to platiti. Inače sam protiv mosta.


A gledajte, činjenica je da insajderi prodaju.
Znamo što se dogodilo nakon što je Luković iskrcao Zabu.
Ovdje nije samo riječ o propadanju građevinskog sektora u cjelini,
nego i o propadanju političke opcije.
IGH sada spada u jednu od najrizičnijih dionica na ZSE.
Pa koja bi npr bila beta IGH-a?
Pa ovdje ne znaš da li je veći sistemski rizik ili specifični?
Ja vjerujem da se ide napraviti izračun bete da bi IGH bio prvak ZSE-a

Nemam namjeru kupnje IGH, ali nevoljko priznajem da se s ovim slažem. Luković ZABA, Florinčić KOEI, netko na ATPL,Đukan na IGH, svi znamo što je bilo poslije, 90% sam siguran da ide na 2000, na žalost to povlači i crobex, a uzrokuje i veće ili manje potonuće svih drugih dionica [angry]

Surround all arround when it hits the ground

Ovo s IGH što lupetate je bilo očito na 12.000 kuna, ali tada sam dobijao prijeteće poruke i gomile uvreda preko foruma. Glavno da su veliki znalci se našli na 2.600 kuna govoriti kako IGH ne valja. To može svatko sada jer je trend.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!



Sada ću biti optužen za druk i neznam kaj, ali ajmo realno, dali nam treba taj most u ovim bolesnim vremenima?
Naravno da ne treba. Mislim treba nam ali ne još i nikako ne u ovoj krizi.

Nisam po struci ekonomist ali 30-ih su austrijanci upravo kako bi potaknuli zapošljavanje krenuli u izdgradnju ceste preko Alpa. E sad i meni je logično da upravo kapitalni projekti mogu izvući gospodarsto iz krize samo neznam odakle novac za to platiti. Inače sam protiv mosta.
[/quote]

I amerikanci ulažu u infrastrukturu. Sigurno da je pametnije ulagati u gradnju infrastrukture nego u brodogradlišta. Graditeljstvo je grana u kojoj smo koliko toliko konkurentni i možemo izvoziti ovaj proizvod sa zaradom. Drugo, novacem uloženim u infrastrukturu ćemo dobiti objekte koji će kasnije služiti razvoju ekonomije. Novci uloženi u brodogradnju će nam donjeti samo dugove.

Problem je u tome što ogroman procenat radnika u građevini nisu hrvatski državljani i ne glasaju na izborima. Kako je Sanader isključivo zainteresiran za kupovinu glasova i nema nikakvog interesa za razvoj ekonomije on neće novac preusmjeriti na građevinu nego u brodogradilišta.

Naravno državnim novcem bi trebalo graditi infrastukturu koja će pomoći razvoju ekonomije, ne Pelješački most.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


A gledajte, činjenica je da insajderi prodaju.
Znamo što se dogodilo nakon što je Luković iskrcao Zabu.
Ovdje nije samo riječ o propadanju građevinskog sektora u cjelini,
nego i o propadanju političke opcije.
IGH sada spada u jednu od najrizičnijih dionica na ZSE.
Pa koja bi npr bila beta IGH-a?
Pa ovdje ne znaš da li je veći sistemski rizik ili specifični?
Ja vjerujem da se ide napraviti izračun bete da bi IGH bio prvak ZSE-a

E, tu se slazemo.

OX-Bright, inspiring and easy going. You make an outstanding parent. Shoul merry a Snake or Rooster but not a Sheep



Koliko vidim, ne znam što bi IGH moglo spasiti od klizanja ispod 2000 kn

Ja znam. Kupci.

[/quote]

Tako je, svi samo belebeću o padu,a bacite malo oko na količine i promete! u svoj ovoj besparici IGH svaki dan natuče preko 1 milje prometa, danas od 9,1 mil.kn na IGH otpada velikih 1,1 mil.
ne zaboravite da IGH ima velik free float i da po ovim cijenama može lako biti preuzet za male pare, pa su možda ovako veliki prometi znak upravo toga-kupuje se u manjim količinama na više računa da nitko ne skuži do javne ponude. možda i sama uprava preuzme IGH, TK mu je sada vrlo mala


IGH svaki dan natuče preko 1 milje prometa, danas od 9,1 mil.kn na IGH otpada velikih 1,1 mil.
(…) kupuje se u manjim količinama na više računa da nitko ne skuži do javne ponude. možda i sama uprava preuzme IGH

Ovo s "veliki prometi uz veliki postotni pad", to bi trebalo shvatiti kao nešto pozitivno?
Uprava preuzima IGH? Je li ovo neka šala?
[wink]

Pa kaj ti upoce citas nickove koji su tu manje od 6 mjeseci?

nije bitno dal dobis pare na racun, glavno da prikazes dobit, kuš ne!

Ima li neki javno poznati razlog zbog kojeg je IGH pao s 3000 na 2370 kn, odnosno -20% u samo desetak dana? Ja nisam naišao ni na kakve loše vijesti, štoviše zadnji intervju s Radićem je vrlo pozitivno intoniran, od poslova doma do širenja na stranim tržištima. Sad je već pola milje prometa na IGH. Jest da se netko istovara (puno je tu i malih u panici), ali netko sve to fino kupuje (sad već 625 komada) [huh]

dugoročni dioničari (držioničari) su na burzi pušioničari - trejdanje je zakon.

razlog je taj što se iskrcava račun br. 2….i to nemilice…po principu "daj što daš"…

a problem je u tome što ima municije za spustiti dionicu na cijenu PUNT-R-A

[bye]

"Day after yesterday"

New Report

Close