IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po grahamu ne bi trebalo kupovati dionice koje imaju veći P/E od 25,ali…..P/E koeficijent neke tvrtke treba usporediti najprije sa čitavom sektorom u kojem se tvrtka nalazi(ovdje građevinarstvo).zatim je treba usporediti sa sličnom stranom tvrtkom.ne gleda se samo jedan pokazatelj jer gubi smisao kada ga izvadiš samoga.dionica igh je pala dosta nisko,ali ako pogledaš samo što je sve potpisala onda će ti biti jasno da je ovo trenutni sentiment tržišta.IGH Bugarska,Rusija,Sarajevo..kada počnu dolaziti poslovi sa tih tržišta financijska slika tvrtke će se znatno promijeniti.pročitaj:
1)Richardson:investiranje 1,Kostolany:izazov burze


Malo sam ušao u fundamentalnu analizu ( za sada čisti amater) , pa piše da ako je P/E>15 da je cijena dionice precjenjena, a kod IGH je preko 30 pa što mislite o tome, da li je taj pokazatelj pogodan za takvu firmu??

ti si kolega neki šaljivdžija [lol]

PROKLETA JE AMERIKA I ZLATO ŠTO SJA !!!!

Uopće nisam šaljivdžija, nego sam kupio po malo višoj cijeni, pa se nadam da neću biti u velikom gubitku( ukljućujući i duži period).

Kad si ti tako dobro upućen ajde reci po kojim pokazateljima bi se trebala formirati cijena IGHa?

Slažem se s navedenim, ali koje su naprimjer te firme s kojima bi se IGH mogao uspoređivati? Budući da se oni većinom bave projektiranjem opet se tu manja pinka zarađuje nego u izvođenju radova, pa me zanima kolika je cijena koju bi dali potencijalni investitori za takvu dionicu? Kad je bila objava za pelješki most cijena je išla i do 16k Kn, a to je bio još samo jedan projekt u nizu, rekao bi ništa posebno.[huh]

Naj viša cjena je bila 22.10. 07g 16.385kn a vidi dismo sad a stalno govore da je to politička dionica [sad]


Slažem se s navedenim, ali koje su naprimjer te firme s kojima bi se IGH mogao uspoređivati? Budući da se oni većinom bave projektiranjem opet se tu manja pinka zarađuje nego u izvođenju radova,

stvarno si dobar saljivdjija,
ajde pogledaj neto p. marze kod IGH i usporedi ih s NPM kod HDEL ili VDKT…..[lol] [lol]

DIONICE KAO ŠTO JE HDEL TREBA IZBACITI S BURZE JER SU ZAMKA ZA MANJINSKE DIONIČARE


Slažem se s navedenim, ali koje su naprimjer te firme s kojima bi se IGH mogao uspoređivati? Budući da se oni većinom bave projektiranjem opet se tu manja pinka zarađuje nego u izvođenju radova, pa me zanima kolika je cijena koju bi dali potencijalni investitori za takvu dionicu? Kad je bila objava za pelješki most cijena je išla i do 16k Kn, a to je bio još samo jedan projekt u nizu, rekao bi ništa posebno.[huh]

kolega, nejveća je “pinka” u prodaji znanja, ono se skupo plaća pogotovo ako se ima iskustva-što IGH definitivno ima. Za tvoju informaciju 1 dan običnog inženjera na terenu zna iznositi od 1000 do nekoliko 1000 eura-a troškovi put, smještaj,dnevnice (ovo vrijedi za neke druge struke,nisam građevinac a vjerovatno su i ovdje slične cijene). Cijene za posebna znanja su još i veće! P/E se ovdje temelji na ocekivanoj velikoj ekspanziji firme-nije sve crno bijelo

čudni se ovdje sveci slave....

meni je prosjek svih dionica p/e oko 9,samo mi je igh 30,ali to ne treba zabrinjavati,pa pogledajte belje je imalo u nekom trenutku oko 230..mislim da je igh sa p/e 30 prihvatljiv za kupnju,obično je dionica precijenjena kad joj je p/e veći od 50,ali može bez problema i do 100,ako firma ima ogroman potencijal,i ako investitori od nje puno očekuju,a od igh se očekuje strašno puno..znači,30,je o.k.

Šala:

Slažem se s navedenim, ali koje su naprimjer te firme s kojima bi se IGH mogao uspoređivati? Budući da se oni većinom bave projektiranjem opet se tu manja pinka zarađuje nego u izvođenju radova, pa me zanima kolika je cijena koju bi dali potencijalni investitori za takvu dionicu? Kad je bila objava za pelješki most cijena je išla i do 16k Kn, a to je bio još samo jedan projekt u nizu, rekao bi ništa posebno.[huh]

kolega, nejveća je “pinka” u prodaji znanja, ono se skupo plaća pogotovo ako se ima iskustva-što IGH definitivno ima. Za tvoju informaciju 1 dan običnog inženjera na terenu zna iznositi od 1000 do nekoliko 1000 eura-a troškovi put, smještaj,dnevnice (ovo vrijedi za neke druge struke,nisam građevinac a vjerovatno su i ovdje slične cijene). Cijene za posebna znanja su još i veće! P/E se ovdje temelji na ocekivanoj velikoj ekspanziji firme-nije sve crno bijelo

Ja jesam u građevinskoj struci, i nisam čuo za te cifre od par tisuća eura po danu budući da su na gradilištu svaki dan inžinjeri, od voditelja gradilišta, nadzornih, projektanata, pa nemaju oni plaću 1000€*20dana=20000€ mjesečno. Pa nismo baš tako naivni?!

Ja jesam u građevinskoj struci, i nisam čuo za te cifre od par tisuća eura po danu budući da su na gradilištu svaki dan inžinjeri, od voditelja gradilišta, nadzornih, projektanata, pa nemaju oni plaću 1000€*20dana=20000€ mjesečno. Pa nismo baš tako naivni?!


Govorim o tome koliko firma dobiva za svoje inženjere, ne o inž. placama! Radim u industriji i znam koliko košta samo Basic inžinjering, a projekti tipski. Znam također i koliko moja firma placa specijaliziranog inžinjera za 1 dan.

čudni se ovdje sveci slave....


Šala: ” Ja jesam u građevinskoj struci, i nisam čuo za te cifre od par tisuća eura po danu budući da su na gradilištu svaki dan inžinjeri, od voditelja gradilišta, nadzornih, projektanata, pa nemaju oni plaću 1000€*20dana=20000€ mjesečno. Pa nismo baš tako naivni?! ” Govorim o tome koliko firma dobiva za svoje inženjere, ne o inž. placama! Radim u industriji i znam koliko košta samo Basic inžinjering, a projekti tipski. Znam također i koliko moja firma placa specijaliziranog inžinjera za 1 dan.

Kolega Šala ja isto jesam u građ. struci, ali ti očito nisi nikad radio sa IGH-om. Pa oni ti prodaju ono što trebaš i ne trebaš u paketu. Njihov monopol te prisiljava da prihvatiš jedan ugovor, pa drugi jer prvi ne možeš odraditi bez novog, pa treći… i sve ti to kažu dok njima odgovara. Npr. obave konzalting, pa ispitivanja, pa certifikaciju i onda još rade kontrole… karikiram! Zato oni definitivno više zarađuju od izvođača u građ.. Zato jer su oni IGH. [bye]


kolega, nejveća je “pinka” u prodaji znanja, ono se skupo plaća pogotovo ako se ima iskustva-što IGH definitivno ima. Za tvoju informaciju 1 dan običnog inženjera na terenu zna iznositi od 1000 do nekoliko 1000 eura-a troškovi put, smještaj,dnevnice (ovo vrijedi za neke druge struke,nisam građevinac a vjerovatno su i ovdje slične cijene). Cijene za posebna znanja su još i veće! P/E se ovdje temelji na ocekivanoj velikoj ekspanziji firme-nije sve crno bijelo

Od tisuću do nekoliko tisuća Eura. Ideš, pa toliku dnevnicu nema presjednik US, a na terenu je 200 dana godišnje. Ja sam radio za Englesku firmu u Kanadi i nitko od nas nije imao preko 1000 eura tjedno, a tu je bilo i doktora znanosti a ne samo inženjera.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ovdje će se strpljenje isplatiti,cijena je tu jer smo likvidni i dionički fondovi lupaju po kupnji,konstantno iskrcavnje na ovim smiješnim cijenama…doći će i tome kraj,bar da dodjemo na 13k to mi je lakše gledati.

Glasnogovornik IGH na neodređeno

Od tisuću do nekoliko tisuća Eura. Ideš, pa toliku dnevnicu nema presjednik US, a na terenu je 200 dana godišnje. Ja sam radio za Englesku firmu u Kanadi i nitko od nas nije imao preko 1000 eura tjedno, a tu je bilo i doktora znanosti a ne samo inženjera.


Kao što sam rekao, nisi imao ti nego tvoja firma! Ti kao fizička osoba od svoje firme pretpostavljam da si mogao imati do 3000 eura mjesečno + 50 dolara za smještaj i hranu dnevno! To su cifre za koje ja znam i koje se nude automatičarima!

čudni se ovdje sveci slave....

Zna li neko kad je FI

New Report

Close