IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Otkad sam na forumu, čitam o dokapitaliziaciji. Hoću li je za života dočekati? Ili je takva pisanija samo mlaćenje prazne slame? Sve vuče na to.

Novo testiranje- apsorpcija energije mikroarmiranog mlaznog betona

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-miniranje-pristupne-ceste-peljeskom-mostu-pogledajte-probijanje-tunela/2290567.aspx

kakvi brutalno iskrcavanje po kupnji! Quo vadis IGH???

@hrvalin

Vjerojatno prema BV-u..a obzirom da je on ispod 0 .. 🙄

Ignore: KressoM, delux

Ja brutalnije nisam nesto vidio. Cijeli 854kom po bidu.

Da se htjelo isla bi ona davno prema BV-u.

diokidina, 20.07.2021. u 12:09

Ja brutalnije nisam nesto vidio. Cijeli 854kom po bidu.

Da se htjelo isla bi ona davno prema BV-u.

sada je već preko 1000 tisuću komada po bidu…prošli ponedjeljak je bilo 2614 komada po bidu

ako i dalje ne vidiš problem, onda fakat imaš problem

@tovarish

Adris,rivp, podr,…  vec tjednima padaju, cijela burza pada tjednima.

A ti pricas o padu i prometima na IGH. 🤦‍♂️

Ako i dalje to ne vidis, tada imas  poprilicno veliki problem.

trial, 13.07.2021. u 23:05

Otkad sam na forumu, čitam o dokapitaliziaciji. Hoću li je za života dočekati? Ili je takva pisanija samo mlaćenje prazne slame? Sve vuče na to.

Dragi trial, da pažljivo čitaš npr. financijsku dokumentaciju poduzeća o kojem pišeš, a što smo već utvrdili da ne radiš, vidio bi da je temeljem sklopljene PSN predviđena dokapitalizacija za financijske vjerovnike, a temeljem koje bi se podmirio dio dugovanja. Kako sada izgleda, povezano društvo je otkupilo glavninu potraživanja od financijskih vjerovnika, te je vrlo racionalno za očekivati dokapitalizaciju i to nije nikakav druk i crnjačenje za pad cijene kako bi ti rekao, nego vrlo izgledna činjenica.

potpara, 20.07.2021. u 16:07

 





…da je temeljem sklopljene PSN predviđena dokapitalizacija za financijske vjerovnike, a temeljem koje bi se podmirio dio dugovanja. Kako sada izgleda, povezano društvo je otkupilo glavninu potraživanja od financijskih vjerovnika, te je vrlo racionalno za očekivati dokapitalizaciju i to nije nikakav druk i crnjačenje za pad cijene kako bi ti rekao, nego vrlo izgledna činjenica.





da, moguće je da je to povod ove rasprodaje po bidu…jer kad vidiš kako je dokap prošao na dalekovodu koji je čak imao pozivitan BV, što onda mali dioničari mogu očekivati ovdje gdje je BV negativan???…da sam mali dioničar ovdje, bogami ne bih mirno spavao

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Ta pisanija o dokapitalizaciji ipak se proteže previše dugo godina, da ne bi bilo sumnjivo zašto se već nije dogodila.

 

Dragi naime, da ti pažljivo čitaš ono što nisi pročitao, znao bi da je puno duga anulirano zamjenom za nekretnine, tako da su priče o nekakvoj dokapitalizaciji ipak samo čisti maliciozni druk.

 

Od tebe nije niti za očekivati nešto više.

 

Nažalost, još nigdje nije objavljeno koliko je točno duga maknuto, ali sigurno više od 3/4. Saznat će se i to. Valjda uskoro.

GS donijela je slijedeću odluku:

”Odobrava se zaključenje sljedećih ugovora:


 a) Ugovora o kupoprodaji Nekretnina na adresi Janka Rakuše 1 između B2 KAPITAL d.o.o., sa sjedištem u Zagrebu, Radnička cesta 41, (OIB) 57509775367 kao Prodavatelja i Avenue Mehanizacija d.o.o.  sa sjedištem u Zagrebu, Janka Rakuše 1,  (OIB) 58611913496 kao Kupca od 19.04.2021.


b) Ugovora o kupoprodaji Nadređenog duga (koji uključuje Preostali Nadređeni Dug i Zadržani Nadređeni Dug) između B2 KAPITAL d.o.o., sa sjedištem u Zagrebu, Radnička cesta 41, (OIB) 57509775367 kao Prodavatelja i Avenue Mehanizacija d.o.o. sa sjedištem u Zagrebu, Janka Rakuše 1,  (OIB) 58611913496 kao Kupca od 19.04.2021.“


Iznos duga koji je otkupljen vidljiv je (naravno onima koji znaju pročitati podatke) u bilanci na dan 31.03.2021. obzirom je 12.03.2021. bila hitna sjednica NO na kojoj je potpisan ugovor sa B2 Kapitalom. Točan iznos po kojoj je novi vlasnik otkupio te dugove nije poznat, ali motivacija za navedeno je sigurno želja za zaradom, tako da je za pretpostaviti da navedene dugove sigurno neće nikome darovati. Što će se konkretno dogoditi još uvijek je neizvjesno, ali jedna odredba iz PSN (volio bih da trial nađe na kojoj stranici) daje nam naznake:

“U slučaju da najmanje jedan vjerovnik PIK tražbine zatraži pretvaranje dijela tražbine u kapital sukladno prethodnom članku ove nagodbe, Dužnik se obvezuje u roku od 60 dana od proteka krajnjeg roka za pretvaranje u senior dug, sazvati glavnu skupštinu Dužnika na kojoj će na dnevnom redu biti donošenje odluke o povećanju temeljnog kapitala izdavanjem novih dionica za ulog u pravima, uz isključenje prava prvenstva postojećih dioničara……………., “

To što si objavio je znano. Dakle, napisao si jedno veliko novo NIŠTA. Nigdje nikakve KONKRETNE BROJKE. Sve nešto – kad bi, kako bi, ako bi, da li bi. U tvom maniru.

1. Zašto Sergej nije išao u dokapitalizaciju gdje bi svojim novcem povećao udio vlasništva u Firmi i razvodnio male?

2. Ako nema love ili nije spreman dodatno ulagati,  zašto bi nekome drugome kroz dokapitalizaciju dopustio da mu uđe u većinsko vlasništvo?

Valjda zato što je zamjenom nekretnina (koje su nekada u Radićevo doba uglavnom i generiale ove dugove)  riješio problem dugova, a vlasnički odnosi u firmi ostaju kakvi jesu.

To su prava pitanja i odgovori, a sve ostalo je mlačenje prazne slame.

“znalci”  ne kuže da u firmama gdje je jedan većinski vlasnik dokapitalizacije nisu opcija, naročito ne ako postoji drugi način rješavanja problema i ako većinski ne misli izgubiti kontrolni paket, a ovdje ga sigurno ne misli izgubiti.

 

 

Dakle … dokapitalizacija … moš mislit … sanjajte.

 

🙂

 

A evo nas i do cijene gdje sam ja prosle godine kupovala😅

Mene samo zanima sto znaju oni koji to prodaju. Ovdje nazalost prvo izlaze insideri.

Tako smo imali izlazak i na Dlkv i na Opte.

Netko je mjesecima branio 130 kn valjda zbog margina, ali to je sada puklo.

Smiješno je pisati o insderima na prometu od 100-200 dionica, klasično rušenje cijene koristeći lažno stvorenu paniku i plitko TK… Tu svaka šuša sa par desetaka tisuća eura može manipulirati cijenom, koliko ja vidim nitko od velikih ne prodaje

"Cinik je osoba koja zna cijenu svega, no ne zna vrijednost nićega."

New Report

Close