IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kao na Ingri, Dlkv tako na IGH se kupuje buducnosti firme ili građevinsko sektora koji je najmanje pogođen ovom krizom.

U svakoj krizi građevinski sektor profitira.

Ali vidim da dosta vas aludira na pad, kako bi opet povoljno kupila, nakon sto ste prodali.

Ja mislim da  ova dionica jedina od građevinarskog indeksa nije jos odradila svoj rast, ali vrijeme ce pokazati.

Kao da izvješće ovdje bitno! Pa dužni su preko 50 milijuna kuna a dug ne vraćaju već godinama. Oni teško da mogu godišnje zaraditi za kamatu a kamo li za otplatu glavnice. Revizorsko izvješće je sve reklo, nad glavom im visi mač prisilne naplate. Sreća pa na računu i nemaju ništa pa se nema ništa ni za ovršiti. Nedostatak keša ih održava na životu, ironija, ali istina.

Smjer je jasan.

https://www.seebiz.eu/tvrtke/institut-igh-ebitda-u-pola-godine-uzletjela-79-posto/240015

amarananab, 31.08.2020. u 21:35

Kao da izvješće ovdje bitno! Pa dužni su preko 50 milijuna kuna a dug ne vraćaju već godinama. Oni teško da mogu godišnje zaraditi za kamatu a kamo li za otplatu glavnice. Revizorsko izvješće je sve reklo, nad glavom im visi mač prisilne naplate. Sreća pa na računu i nemaju ništa pa se nema ništa ni za ovršiti. Nedostatak keša ih održava na životu, ironija, ali istina.

 

Ne vraćaju ???

 

Ajmo o činjenicama: IGH ima duplo dno na 4godišnjem grafu; povijesne volumene na 108 i 150kn, sve je to iscprljivanje prodavača jer veliki igrači neće prodavati na plusu od 10kn već će je dugoročno čuvati. Trend je stogo rastući i svi znaju da se jak trend teško preokreće!

Nebitno je tko sta misli, samo gledaj cijenu! Građevina će u idućih par godina biti rastući sektor, pogotovo kad krene obnova Zagreba! Neće biti firmi ni za projektiranje ni izvođenje radova u normalnom roku!

IGH ako probije 200kn, nema otpora do 300kn, a ako i to probije onda ide bez otpora na 400kn!

Takav je graf!

Dugoročno gledano: ako dođe na 400kn što joj je dupli vrh, bit ce korekcija 50-80kn i kreće do 520-550kn. Tada kreće dugoročnija korekcija (bočni padajući trend) . Iskokom iz te korekcije kreće do 700-750kn…

Ovo je jedna od analiza ove dionice . Dok nebude promjena u trendu, ona vrijedi!

 

Koliko je za vidjeti iz FI,  dobit je 1,8 milijuna.

Od otvaranja gledam naloge na HT a mislio sam da gledam na igh. Čudim se koji veliki nalozi.  barem je meni bilo uzbudljivo danas… haha

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.seebiz.eu/kolumne/dionice-igh-najjace-u-jedanaest-mjeseci-evo-zasto-rastu/239825/&ved=2ahUKEwjjvayU68nrAhWnAxAIHQcLBT8QFjADegQIBRAB&usg=AOvVaw01TvxxiVnaAktiZiVQYuw5

kuha se za obnovu Zagreba, moglo bi ovdje, a i na ostalim gradjevinarima svasta da bude..

pocetak 2007 g cijena igh presla 6000 kn..kakva vremena su to bila..

gonzales, 02.09.2020. u 14:50

Dionica je nekada bila 16000kn , a sada je 1% cijene. To je stečajna cijena, a firma nije u stečaju već normalno posluje. Na 10% od ATH bila bi 1600kn! Haha !

Guverner je najavio za  iduću godinu snažan oporavak gospodarstva! A upravo poticaj za fasade je završen sa 7000 prijava , a dobili su prvih 2000… dakle potreba za građevinom/obnovom u HR je ogromna!  Hehe

Želim svima samo najbolje!  🙂

Kolega salt jeste vratili vaših 1600 komada

Pa to je 800.000 kn po Ta na 500

Barona za moderatora a šefa za direktora ... moji postovi nisu nagovor na kupnju ili prodaju vrijednosnica

Da a koliko su tada dionica imali? Važi i za sve druge firme koje su dokapitalizirane.

 

Sumnjam na korekciju na ovoj dionici. Gradjevinci se bude nakon dugog sna, to je svima jasno

New Report

Close