IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Počeli protuprijedlozi!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/jHLX3DINQxaKzy6T90LHjQ==.pdf


Počeli protuprijedlozi!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/jHLX3DINQxaKzy6T90LHjQ==.pdf

Potuprijedlog daje Djukan?
A sto je ovdje drugacije od prijedloga Uprave?
Ja vidim da je samo povecan broj novih dionica, sa 265.000 na 300.000.

Nesto mi je ovdje cudno. Radic i Djukan obicno ne rade jedan kontra drugoga.
Da se nisu mozda nesto preracunali u prvom prijedlogu pa im fali za doci do vecinskog paketa pa moraju jos malo pojacat kolicinu?

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!



Počeli protuprijedlozi!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/jHLX3DINQxaKzy6T90LHjQ==.pdf

Potuprijedlog daje Djukan?
A sto je ovdje drugacije od prijedloga Uprave?
Ja vidim da je samo povecan broj novih dionica, sa 265.000 na 300.000.

Nesto mi je ovdje cudno. Radic i Djukan obicno ne rade jedan kontra drugoga.
Da se nisu mozda nesto preracunali u prvom prijedlogu pa im fali za doci do vecinskog paketa pa moraju jos malo pojacat kolicinu?
[/quote]
Ovaj propuprijedlog Jadran stanova je dobar i štiti interese postojećih dioničara.

Biti ce zanimljiva ova skupština očito.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Đukan i Jure Radić Skupštinu mogu iskoristiti da otkriju dioničarima koliko su platili nekretnine koje su kupili od IGH. Prodali su svoje dionice i sad imaju jadne udjele koje bi željeli podebljati bez ograničenja postojećim udjelima. Dokapitalizacija mora biti proporcionalna udjelu. To je odličan protuprijedlog koji će sigurno podržati većina malih dioničari. Bit će interesantno čuti argumente protiv. Protuprijedlog predlaže upis tri dionice na jednu postojeću po nominalnoj cijeni od 400kn – i uz prospekt. Najvažnije od svega je što se štite postojeći udjeli. Niš’, javljam se predlagatelju, Jadran stanovi, s mojih deset pajdaša :). Valjda ćemo uspjeti mobilizirati barem 1000 od 5000 malih dioničara IGH. Oni sasvim sigurno nisu svjesni kako inicijalni prijedlog grubo šteti njihovim interesima.

Grupa na FAcebooku Mali dioničari IGH je još aktivna, pa tko želi može nam se pridružiti i tamo.

http://www.facebook.com/groups/IGHmalidionicari/


Đukan i Jure Radić Skupštinu mogu iskoristiti da otkriju dioničarima koliko su platili nekretnine koje su kupili od IGH. Prodali su svoje dionice i sad imaju jadne udjele koje bi željeli podebljati bez ograničenja postojećim udjelima. Dokapitalizacija mora biti proporcionalna udjelu. To je odličan protuprijedlog koji će sigurno podržati većina malih dioničari. Bit će interesantno čuti argumente protiv. Protuprijedlog predlaže upis tri dionice na jednu postojeću po nominalnoj cijeni od 400kn – i uz prospekt. Najvažnije od svega je što se štite postojeći udjeli. Niš’, javljam se predlagatelju, Jadran stanovi, s mojih deset pajdaša :). Valjda ćemo uspjeti mobilizirati barem 1000 od 5000 malih dioničara IGH. Oni sasvim sigurno nisu svjesni kako inicijalni prijedlog grubo šteti njihovim interesima.

Grupa na FAcebooku Mali dioničari IGH je još aktivna, pa tko želi može nam se pridružiti i tamo.

http://www.facebook.com/groups/IGHmalidionicari/


Ja sam shvatio da Jadran stanovi predlažu da se zadržana dobit iz prethodnih godina pretvori u temeljni kapitali temeljem toga izdaju nove dionice koje bi se podijelile postojećim dioničarima i tada bi svako tko sada ima 1 dionicu imao 4 (1 postojeću i 3 nove)
Time se bitno povećava broj dionica, smanjuje BV po dionici i tada izdanje nove serije za prikupljanje kapitala ne razvodnjava toliko postojeći BV.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

Ja sam shvatio da Jadran stanovi predlažu da se zadržana dobit iz prethodnih godina pretvori u temeljni kapitali temeljem toga izdaju nove dionice koje bi se podijelile postojećim dioničarima i tada bi svako tko sada ima 1 dionicu imao 4 (1 postojeću i 3 nove)
Time se bitno povećava broj dionica, smanjuje BV po dionici i tada izdanje nove serije za prikupljanje kapitala ne razvodnjava toliko postojeći BV.

Još bolje!

nemam igh, nikad ga nisam imao i malo vjerojatno da ću ga imati u skorije vrijeme ali smatram sve ovo vrlo zanimljivim. čak sam skinuo i protuprijedloge mada mi je to pola hard diska zauzelo..

pa, u cilju proširivanja horizonata imao bih jedno ili dva pitanjceta, ak se nekom da..

1. zašto i kako kako firma koja se bavi u principu, koliko sam shvatio, intelektualnim uslugama može napraviti milijardu kuna duga, i to dok ostvaruje dobit?

2. protuprijedlog jadranstanova, pisan meni nepoznatim jezikom, mi nije baš najjasniji.. kakva je to dokapitalizacija kad se samo knjigovodstveno mijenja temeljni kapital i koja bi bila svrha toga?

eto..tako

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/


nemam igh, nikad ga nisam imao i malo vjerojatno da ću ga imati u skorije vrijeme ali smatram sve ovo vrlo zanimljivim. čak sam skinuo i protuprijedloge mada mi je to pola hard diska zauzelo..

pa, u cilju proširivanja horizonata imao bih jedno ili dva pitanjceta, ak se nekom da..

1. zašto i kako kako firma koja se bavi u principu, koliko sam shvatio, intelektualnim uslugama može napraviti milijardu kuna duga, i to dok ostvaruje dobit?

2. protuprijedlog jadranstanova, pisan meni nepoznatim jezikom, mi nije baš najjasniji.. kakva je to dokapitalizacija kad se samo knjigovodstveno mijenja temeljni kapital i koja bi bila svrha toga?

eto..tako


ad1)
IGH je i developer. Racimo Ban centar i Bundek centar su njihovi projekti (nisu sami unutra). Znači oni ulažu kapital u kupnju zemljišta, projektiranje i gradnju i zarađuju od prodaje stanova i poslovnih prostora. Dok ne dođu u fazu prodaje treba jako puno novaca da se to financira. To je u načelu projektno financiranje gdje postoji jasan business case, ali ipak se to vidi kao dug tvrtke.
ad2)
Prijedlog ide u smjeru zaštite kapitala postojećih dioničara. Unače prijedlog je skroz OK i prilično uobičajen. ZABA je nedavno napravila nešto slično.

Sve će doći na svoje realne vrijednosti.Moji postovi nisu nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

hvala..

https://childhealthsafety.wordpress.com/2012/03/14/government-experts-cover-up-vaccine-hazards/



nemam igh, nikad ga nisam imao i malo vjerojatno da ću ga imati u skorije vrijeme ali smatram sve ovo vrlo zanimljivim. čak sam skinuo i protuprijedloge mada mi je to pola hard diska zauzelo..

pa, u cilju proširivanja horizonata imao bih jedno ili dva pitanjceta, ak se nekom da..

1. zašto i kako kako firma koja se bavi u principu, koliko sam shvatio, intelektualnim uslugama može napraviti milijardu kuna duga, i to dok ostvaruje dobit?

2. protuprijedlog jadranstanova, pisan meni nepoznatim jezikom, mi nije baš najjasniji.. kakva je to dokapitalizacija kad se samo knjigovodstveno mijenja temeljni kapital i koja bi bila svrha toga?

eto..tako


ad1)
IGH je i developer. Racimo Ban centar i Bundek centar su njihovi projekti (nisu sami unutra). Znači oni ulažu kapital u kupnju zemljišta, projektiranje i gradnju i zarađuju od prodaje stanova i poslovnih prostora. Dok ne dođu u fazu prodaje treba jako puno novaca da se to financira. To je u načelu projektno financiranje gdje postoji jasan business case, ali ipak se to vidi kao dug tvrtke.
ad2)
Prijedlog ide u smjeru zaštite kapitala postojećih dioničara. Unače prijedlog je skroz OK i prilično uobičajen. ZABA je nedavno napravila nešto slično.
[/quote]
Tako je, zastite kapitala jer je ovo u stvari preuzimanje drustva od strane Jure Radica i njegovih jataka. Dokap je samo forma kojom bi se to provelo. Da zaista trebaju taj kapital na vrijeme bi se se pripremili za dokap, izdali Prospekt i ukljucili sve zainteresirane dionicare i siru javnost i proveli bi dokap pod jednakim uvjetima za sve. Ovako, kupovat ce samo privilegirani i na taj nacin vlasnicki ovladati drustvom i istisnut male dionicare.

Ovo je jedna od najvecih prevara dionicara dosad na domacem trzistu kapitala i Juru Radica, Djukana, Leju, Antu Stojana i ostalu ekipu treba sprijeciti u tome svim legalnim sredstvima i pritiskom da odstupe i raspuste Upravu i NO.



Počeli protuprijedlozi!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/jHLX3DINQxaKzy6T90LHjQ==.pdf

Potuprijedlog daje Djukan?
A sto je ovdje drugacije od prijedloga Uprave?
Ja vidim da je samo povecan broj novih dionica, sa 265.000 na 300.000.

Nesto mi je ovdje cudno. Radic i Djukan obicno ne rade jedan kontra drugoga.
Da se nisu mozda nesto preracunali u prvom prijedlogu pa im fali za doci do vecinskog paketa pa moraju jos malo pojacat kolicinu?
[/quote]

Djukan je dao protuprijedlog da ubaci jos dio svoje "provjerene ekipe" medju jatake i njegov protuprijedlog je samo tamo da zamagli protuprijedloge stanova jadran koji stite postojece dionicare od razvodnjavanja i jatacko- ortackog ovladavanja drustvom od strane Radica i ekipe. Kladim se da ce Lejin Akcionar d.o.o. glasati za prijedloge Radica i Djukana, a nece sudjelovati u dokapu. Koji bi normalan dionicar glasao "za" i time svjesno znacajno umanjio svoj vlasnicki udjel u drustvu?

Inace Lejo je bio glavni revizor i vlasnik revizorske kuce List iz Splita, koja je revidirala sva izvjesca IGH godinama i za to je uzeo najmanje 25 milijuna kuna. Zar to nije ocit sukob interesa, da najveci dionicar revidira financijska izvjesca drustava u kojima je najveci suvlasnik? To je najmanje za istragu DORH-a i njega i ekipe…



Počeli protuprijedlozi!
http://www.zse.hr/userdocsimages/novosti/jHLX3DINQxaKzy6T90LHjQ==.pdf

Potuprijedlog daje Djukan?
A sto je ovdje drugacije od prijedloga Uprave?
Ja vidim da je samo povecan broj novih dionica, sa 265.000 na 300.000.

Djukan je dao protuprijedlog da bi zamaskirao prijedloge Stanova Jadran.Cuo sam se sa deckima iz Stanova i rekli su mi da su prijedloge poslali u srijedu, a IGH ih je objavio u petak pred kraj radnog vremena.Jure Radic i P.Djukan idu u ropotarnicu povijesti.Prevarili su 5000 malih dionicara i dolazi im kraj.Nece dobit novcica od dokapa nit ce biti povecanja kapitala.

Nesto mi je ovdje cudno. Radic i Djukan obicno ne rade jedan kontra drugoga.
Da se nisu mozda nesto preracunali u prvom prijedlogu pa im fali za doci do vecinskog paketa pa moraju jos malo pojacat kolicinu?
[/quote]

New Report

Close