IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

BAR-BOLJARE
Andrija Lompar: Moguće je da opet pozovemo Konstruktor
Autor/izvor: SEEbiz / Večernji list
PODGORICA – Prema informacijama iz Crne Gore izraelsko-grčki konzorcij nije snizio cijenu za izgradnju dionice autoceste Bar- Boljare od Podgorice do Mateševa što je bio glavni zahtjev crnogorske vlade.

Umjesto toga stigla je ponuda da se za 1,2 milijarde, kolika je bila njihova ponuda na natječaju, gradi i dionica od Đurmana do Virpazara, dužine nepunih 15 kilometara.

Predsjednik natječajne komisije Zoran Radonjić rekao je kako će konačna odluka biti donesena najkasnije idući tjedan, no nije želio govoriti o detaljima izraelsko- grčke ponude jer ju kazao je tek mora detaljno proučiti. Rekao je samo kako ih je konzorcij obavijestio da su financijske garancije osigurane. Crnogorski ministar prometa Andrija Lompar rekao je pak kako nisu dogovorena dva važna pitanja, cijena i optimiziranje dionice.

– Tražili smo od konzorcija da se očituju o tim pitanjima, ali ne po principu uzmi ili ostavi već da iznesu svoju ponudu,rekao je Lompar.

Na pitanje što će biti ako izraelsko- grčka ponuda ne bude prihvatljiva, Lompar je odgovorio kako postoji i zatvorena ponuda trećeg ponuđača Porra i Alpine, a moguće je i da pozovu hrvatski konzorcij na čelu s Konstruktorom da ponovno dostavi ponudu.

Da podsjetimo, hrvatski konzorcij Konstruktor-IGH-Tehnika, pobijedio je na međunarodnom natječaju za izgradnju autoceste Bar- Boljare, no u za to predviđeno vrijeme nije uspio donijeti tražena bankovna jamstva, pa su Crnogorci odlučili pregovarati s drugoplasiranim izraelsko- grčkim konzorcijem.

Moji postovi ne predstavljaju nagovor niti na kupnju niti na prodaju dionica!

http://www.poslovni.hr/145396.aspx

Nakon okončane sage sa garancijama kojas je ionako bila hičkokovski uzbudljiva nastavak nismo dugo čekali…
Lompar veli moguć je nastavaka pregovora sa hrvatskim konzorcijom. Konzorcij ne zna da li postoji. Grci i Židovi će smanjiti cijenu. Grci Židovi neće smanjiti cijenu Predsjednik uprave Osijek Koteksa kaže da je siguran da će upravo oni dobiti posao. Crnogorci ne znaju s koje strane da počmu graditi autoput. Crnogorci ne znaju da li će graditi autoput. Evo i Kineza…

Moguć je zaplet sličan onome u meksičkoj sapunici kada glavni junak otkrije da je sam sebi tetka

[bye]

opet, muljanja s ovim crnogorcima…..samo spletke i laži…muljanje i obmanjivanje javnosti……
nevjerujem im više nikome, sve lažljivci i lopovi s ciljem pljačke drugih…..

http://seebiz.eu/hr/burze/zagrebacka-burza-uzlet-igh%2c-tehnike-i-leda-podigao-crobex-iznad-2.180,74904.html

2600.

Ode.

Mudro je zborio stari Seneca: "Per ipiz dudatis eneus iri!"


2600.

Ode.

Nema niti jednog ozbiljnijeg naloga do 3000kn

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

gap na 2500 i 2560

KADA NEPRAVDA POSTAJE ZAKON - OTPOR POSTAJE POTREBA


gap na 2500 i 2560

Znaš ako ćemo gapove gledati, puno više strši onaj između 2800 i 3000 nego taj baby gap [sealed]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

skinuo sa aska 15 komada!

[proud]


skinuo sa aska 15 komada!

[proud]


dobro došao u zajednicu [bye]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

Ovdje je prisutna velika nervoza na bidu, a to je dobar znak.
Nije mi jasno samo zasto ljudi toliko usko povezuju uspjeh posla u CG i vrijednost dionice.Pa na ovim razinama onaj tko nece uzeti ovu dionicu, zapravo nije za burzu.
Desava se nekoliko iznimno bitnih pokazatelja smjera, kako ove dionice tako i ostalih likvidnih a podcijenjenih..
1) burza uvijek reagira unaprijed do godinu dana od egzaktnih ekonom.pokazatelja..i ja mislim da je upravo sada to vrijeme
2) doneseni su bitni i svrsishodni koraci od strane vlade( iako mogu biti bolji) i jest pomalo kasno ali ne i prekasno
3) puno ljudi ili fond.masinerije je u cashu i puno se casha oslobadja izlaskom iz HT..to nije zanemarivo za nase malo trziste
4) ovi pod tri znaju da je pitanje dana-mjeseca( ali ne vise od 3-4) kada ce se i stranci poceti krcati, osobito likvidnim dionicama, te moraku krenuti pomalo unutra jer je vremena sve manje

zato i zbog jos puno drugih razloga, vidim IGH, kao iznimno potentnu dionicu do kraja godine na puno visim cijenama nego sada, a koje nemoze niti jedna ili malo njih ostvariti na dragoj nam ZSE..a oni koji zele ici van..samo dajte.
Pozdrav IGH-ovcima.

New Report

Close