IGH (Institut IGH d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska IGH (Institut IGH d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

want to be the best in a better world
Vaš link [lol]

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

..ajmo ekipa..sta mislite oćemo ova dva dana potegnit do 3000??
..ja osobno mislim da oćemo..

još se niste naucili pameti

bit će tu svega još


još se niste naucili pameti

jelka, nema tu velike pameti, ili si in ili si out !
A danas definitivno valja biti IN, bez obzira na Bar-Boljare… !

Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.

Ajoooj, pa šta rade ovi ljudi?? Ali bilo je za očekivat.

Nema šta, ulazim!!! [tongue]


kol.Goran8, ako grci spuste milijardu eura onda ga moš j…ti, a što ako ne, a HR konzorcij već ima zaokruženu konstrukciju i može odmah krenuti sa radovima [cool]

Ja stvarno vjerujem da će ovaj put hrvatski konzorcij ozbiljno i profesionalno obaviti sve potrebne radnje i dobiti potrebne garancije. Valja vjerovati u njih. Ipak su to profesionalci.

Mali dioničari nisu popili lijek danas! [embarass]

Raja više ne puši lovačke….

Maknite se sa aska dok vas nije popapalo [cool]

[i]Sve što pišem to je samo moje osobno mišljenje i nije nagovor na k/p.[/i]

prvi put u zivotu kupio sam dionicu igh. na burzi sam od svibnja 2007 i kupio sam u toj skoli koja je kostala i vremena i zivaca nekih 30 ak izdanja. do sada od gradjevinara, imao sam i imam dlkv. Odlucio sam da je ovo ok cijena za skupljanje. Ne volim euforije, pogotovo ne one pozitivne kada zelim skupljati, tako da me ovo potezanje prica o crnoj gori nekako ne veseli. IGH je valjda dobra firma i dionica i bez tog posla. Bit ce drugih poslova. Ja se koncentriram na uvjete ulaska u EU i infrastrukturu koja ce ici uz to, a to je za sada odgođeno. Eto, nek se nadje. Bez pretjerivanja, ciljani izlaz mi je 4200-6700 kn, a vrijeme kraj 2011. Pa sad, mozda je to preoptimisticno, bumo vidli.

Konstruktor ipak osigurao novac za crnogorsku autocestu, još samo da Grci odustanu

PREDSTAVNIK splitske građevinske tvrtke Konstruktor Milorad Pustahija potvrdio je u izjavi Televiziji Crne Gore da je hrvatski konzorcij u sastavu Konstruktor-IGH-Tehnika uspio osigurati novac za gradnju autoceste Bar-Boljare, te da se sada čeka eventualna propast pregovora crnogorske vlade s potencijalnim grčkim graditeljima.

Podsjetimo, hrvatski je konzorcij na međunarodnom natječaju za gradnju autoceste Bar-Boljare u Crnoj Gori sa svojom ponudom teškom 2,77 milijardi eura bio izabran kao najpovoljniji ponuđač, no u zakonom predviđenom roku nije uspio osigurati bankovna jamstva za realizaciju projekta, zbog čega je crnogorska vlada raskinula koncesijski ugovor i okrenula se pregovorima s grčko-izraelskim konzorcijem "Actor HGH", koji je za istu dionicu ponudio cijenu od 3,92 milijarde eura.

Konstruktor još vjeruje da nije sve propalo

Pregovori s tim konzorcijem još traju, a Konstruktor još uvijek vjeruje kako postoje realne šanse da hrvatske tvrtke ipak dobiju vrijedan posao u Crnoj Gori. Novac za gradnju, prema riječima Pustahije, osiguran je na temelju razgovora s predstavnicima kineske Exim banke, koja je potvrdila načelnu suglasnost da financijski prati projekt. "Krenuli smo u pregovore s Exim bankom i dobili načelnu suglasnost da su zainteresirani da nas isprate, ukoliko propadne posao s grčko-izraelskim konzorcijem" rekao je Pustahija TVCG-u.

Veleposlanik NR Kine u Podgorici Lee Manchang crnogorskim je medijima rekao da je Exim banka načelno spremna financijski podržati projekt hrvatskog konzorcija, no da se detalji suradnje tek trebaju preciznije dogovoriti.

Objašnjavajući zbog čega je ponuda Konstruktora, IGH i Tehnike značajno povoljnija od one grčko-izraelskog konzorcija, Pustahija je na nedavno održanom sastanku Hrvatskog poslovnog kluba u Crnoj Gori rekao kako je cijena koju su hrvatske tvrtke ponudile "nekolonijalna", odnosno iz nje je u startu izbačen ekstraprofit, zbog čega je iznos od 2,77 milijardi eura konkurentima bio nedostižan.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/konstruktor-ipak-osigurao-novac-za-crnogorsku-autocestu-jos-samo-da-grci-odustanu/485024.aspx

New Report

Close